Stworzona z myślą o przestronnych salonach kąpielowych wanna wolnostojąca cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Takie rozwiązanie aranżacyjne robi niezwykłe wrażenie w ekskluzywnej i komfortowej przestrzeni. Tryumfalne wejście wanny wolnostojącej do łazienkowych wnętrz nadaje im nowy wymiar. Przeznaczona jest dla osób ceniących swobodę aranżacji i nieograniczonych rozwiązań, odchodzących od szablonowego rozstawienia wanny pod ścianą. Dzięki temu wanna wolnostojąca staje się nie tylko funkcjonalnym elementem łazienki, ale i jej wielką ozdobą, punktem wyjścia dla dalszej stylizacji wnętrza.

Wybór form i kształtów pozwala wybrać idealną wannę do wielu typów łazienek - do nieco pałacowego stylu glamour, do przestrzeni industrialnych czy tych superminimalistycznych w formie. Nowojorski loft, ponadczasowy salon retro, skandynawski pokój kąpielowy - tu najnowsza technologia i styl spotykają się z potrzebą spokoju i totalnego relaksu.

Wanna wolnostojąca w centrum uwagi

Są łazienki, w których pierwsze wrażenie robi lampa, przestronne wnętrze albo niesamowita glazura ścienna. Są też takie, w których to właśnie wanna jest elementem przykuwającym uwagę. Efektowne, centralne ustawienie niemal prowokuje do długiej kąpieli, a właściwości termoizolacyjne wanien wydłużają czas czystej przyjemności relaksu w ciepłej wodzie.

Wanna wolnostojąca to nieograniczony dostęp z każdej strony. Postawiona bezpośrednio na płytkach podłogowych - ze stylowymi nóżkami lub wmontowana w podłogę - tworzy jednolitą całość i nadaje przestrzeni charakter. 

Nowoczesne baterie mogą mieć formę systemu integralnego z wanną lub wychodzić bezpośrednio z podłogi. W obu przypadkach rozwiązania współgrają z linią stylistyczną łazienki. W naszej ofercie znajdują się również wanny wolnostojące przyścienne, które pomogą wpasować wannę w przyściennej kompozycji. 

Salon SPA bez wychodzenia z domu

Trudno określić, czy salony SPA czerpią inspirację z domowych łazienek, czy wręcz odwrotnie. Jedno jest pewne - dążenie do możliwości przebywania w komfortowych strefach przynoszących ukojenie dla ciała i ducha jest w ludziach bardzo silne, a dzięki nowym technologiom i dostępnym rozwiązaniom coraz bardziej osiągalne.

Wanna wolnostojąca szczególnie sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie nie trzeba liczyć każdego metra, by rozplanować łazienkowe dodatki. Jednak w przypadku mniejszych łazienek efektownym rozwiązaniem jest wybór wanny o mniejszej kubaturze i dostawienie jej jednostronnie do ściany, bez zabudowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, wanien wolnostojących czołowych producentów.


Sprawdź również: