Pompy w domach jednorodzinnych wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach. Wraz z rozwojem systemów grzewczych, ich rola w gospodarstwach domowych wzrosła jeszcze bardziej i chyba już nikt nie wyobraża sobie swoich czterech kątów bez sprawnej i bezawaryjnej pompy.

Najczęściej nasi klienci decydują się na pompy obiegowe centralnego ogrzewania. Pompy tego typu dostępne w naszych sklepach charakteryzują się wysoką sprawnością, która osiągana jest dzięki nowoczesnemu silnikowi z magnesem trwałym. Oprócz wysokiej sprawności, pompy te są bardzo łatwe do podłączenia do zasilania elektrycznego i jeszcze łatwiejsze do obsługi za sprawą intuicyjnego panelu sterującego.

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania nadają się do różnego rodzaju instalacji – jednorurowych, dwururowych, ze zmiennym i stałym przepływem czy nawet do systemów ogrzewania podłogowego. Przy zakupie pompy musimy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, zależną przede wszystkim od przetwornicy częstotliwości i obecności magnesów stałych.

Oczywiście pompy obiegowe do centralnego ogrzewania nie są jedynymi pompami obecnymi w naszych domowych zaciszach. Bardzo przydatne są na przykład pompy zatapialne do brudnej wody – służą one do tłoczenia wody zużytej z basenów, zbiorników wodnych, pralni, osadników i wielu, wielu innych. Skuteczność i bezawaryjność pompy ma tutaj kluczowe znaczenie. Brudna woda, która jest tłoczona przez pompę może zawierać włókna i cząstki stałe, więc ryzyko jej awarii w przypadku słabej jakość materiałów czy kiepskiej jakości produkcji jest łatwe do przewidzenia.

W naszym sklepie znajdują się także przyłącza pomp z zaworami, umożliwiające montaż pompy w pionie lub poziomie, ale należy pamiętać o tym, że zestaw musi być podłączony zgodnie z obiegiem wody w instalacji. Najlepsze modele przyłączy pomp produkowane są z żeliwa bądź mosiądzu.

Sprawdź również: