Wszystkie instalacje, niezależnie od rodzaju, wymagają odpowiednich urządzeń zasilających, umożliwiających ich pracę. Obecnie w domach jednorodzinnych stosuje się rozwiązania, które zaopatrują dom w gorącą wodę, jednocześnie zapobiegając niepotrzebnej utracie ciepła. Do centralnego ogrzewania domu zazwyczaj używa się pomp obiegowych. Obiegowe pompy C.O. przeznaczone są do wymuszania cyrkulacji wody w instalacjach centralnego ogrzewania. Ich działanie pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła w systemie oraz utrzymanie stałej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach.

Wysokosprawne pompy C.O. i przyłącza

Pompy tego typu dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką sprawnością, która osiągana jest dzięki nowoczesnemu silnikowi z magnesem trwałym. Ponadto oferowane w Bridom.pl pompy C.O. i przyłącza są bardzo łatwe w podłączeniu do zasilania elektrycznego i jeszcze łatwiejsze w obsłudze za sprawą intuicyjnego panelu sterowania. Nasze pompy C.O. łączą w sobie wysoką wydajność energetyczną i bezawaryjną pracę przy minimalnych kosztach eksploatacji.

Pompy C.O. i przyłącza liderów branży hydraulicznej

Pompy C.O. i przyłącza do nich dopasowane nadają się do różnego rodzaju instalacji – jednorurowych, dwururowych, ze zmiennym i stałym przepływem, a nawet do systemów ogrzewania podłogowego. Przy zakupie pompy musimy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, zależną przede wszystkim od przetwornicy częstotliwości i obecności magnesów stałych. W Bridom.pl proponujemy Ci najwyższej jakości pompy C.O. i przyłącza liderów branży hydraulicznej. W naszym sklepie internetowym zamówisz produkty producentów, takich jak Ferro, Grundfos, Invena, czy Leszno. Wysokosprawne pompy z elektronicznie skomunikowanym silnikiem, są samosterujące i automatycznie dostosowują parametry pracy do wymagań instalacji, dzięki czemu nie musisz myśleć o skomplikowanych ustawieniach pomp, ponieważ inteligentny system sam dostosowuje wszystkie parametry do zmian zapotrzebowania.

Przyłącza do pomp i zawory

W tej kategorii znajdziesz również konsole poziome do pomp, zabezpieczające kotły na paliwo stałe przed nadmiernym wzrostem temperatury oraz ciśnienia, które mogą nastąpić w chwili awarii pompy lub braku zasilania. Najlepsze modele przyłączy pomp produkowane są z żeliwa bądź mosiądzu, wyróżniającego się bardzo wysoką odpornością na korozję. Do stworzenia zamkniętego obiegu niezbędne są też zawory. Zwykle umieszcza się je przed i za pompą obiegową. Służą one do ochrony instalacji przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. W razie potrzeby wymiany pompy, za ich pomocą można też zamknąć przepływ czynnika grzewczego i na spokojnie zdemontować pompę obiegową.

Sprawdź również: