Wśród elementów funkcyjnych niezbędnych do prawidłowego działania systemów grzewczych nieodzownym akcesorium są zawory przelotowe wodne. Mimo nieskomplikowanej budowy pełnią bardzo ważną funkcję w całej instalacji. W Bridom.pl oferujemy zawory przelotowe wodne o rozmaitych parametrach. Dzięki temu bez problemu znajdziesz model pasujący do konkretnego systemu i do wykorzystanych w nim rur. Wykonane z trwałych materiałów zawory dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się wytrzymałością i niezawodnością. Do ich produkcji wykorzystano głównie odporny na działanie czynników zewnętrznych mosiądz. Poprawnie zamontowane służą przez długi czas. Ich solidna konstrukcja i dodatkowe uszczelki to gwarancja efektywnego działania, a zarazem doskonała ochrona przed przeciekaniem.

Czym są zawory przelotowe wodne?

Nieskomplikowane w swej konstrukcji zawory przelotowe wodne to elementy składające się z korpusu, trzpienia, dławika i uchwytu służącego do regulacji. Ich podstawowym zadaniem jest regulacja przepływu wody. Taka opcja jest możliwa dzięki odpowiedniej budowie zaworów. Wśród modeli przelotowych dominują zawory kulowe, w których znajduje się wydrążona kula i to właśnie ona odpowiada za regulację przepływu wody. Zawory kulowe mogą być dodatkowo wyposażone w filtry, których zadaniem jest ochrona przed zanieczyszczeniem kuli. Dzięki temu nie docierają do niej żadne odpryski i dłużej pozostaje sprawna. Efektywność i niezawodność działania zaworów przelotowych wodnych zależy jednak przede wszystkim od ich prawidłowego dopasowania do danego systemu i rozmiaru rur.

Jak wybrać zawory przelotowe wodne?

Wybierając jakiekolwiek zawory, w tym także zawory przelotowe wodne, koniecznie dopasuj ich wielkość i szczegółowe parametry do posiadanego systemu grzewczego, którego główną częścią jest kocioł c.o. lub pompa cieplna. Zawory muszą być kompatybilne z rurami i innymi elementami funkcyjnymi. Poza tym należy zwrócić uwagę na ich przystosowanie do działania w określonych warunkach. Większość zaworów dostępnych w sprzedaży jest dostosowana do funkcjonowania przy maksymalnej temperaturze wody 100°C i ciśnieniu na poziomie 16 bar, jednak warto upewnić się, czy wybierasz właśnie taki model. Możesz także dopasować uchwyt sterujący do własnych preferencji. W niektórych przypadkach rączka dźwigniowa wydaje się prostsza w obsłudze od tej motylkowej, wymagającej kręcenia.

Zawory przelotowe wodne w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl dostępne są zawory przelotowe wodne w kilku wariantach. Różnią się szczegółowymi parametrami, wielkością, ale przede wszystkim konkretnym przeznaczeniem. Oferujemy zawory przeznaczone wyłącznie do instalacji wodociągowych wody zimnej i ciepłej, ale też zawory uniwersalne, które znajdą zastosowanie m.in. w instalacjach centralnego ogrzewania, a nawet w systemach wodociągowych wody pitnej oraz zespołach chłodniczych napełnianych glikolem. W zależności od modelu ma on inny typ uchwytu, lecz zarówno ten dźwigniowy, jak i motylkowy jest równie prosty w obsłudze. Niektóre zawory są dodatkowo wyposażone w filtr lub dwuzłączkę. Dostępne zawory przelotowe wodne są wyposażone w teflonowe uszczelki chroniące przed przeciekaniem.