Pompa ciepła 2 kW powierzchownie wygląda zupełnie jak wiele innych podobnych urządzeń, jednak jej wnętrze skrywa cenną tajemnicę… Sformułowanie „2 kW” odnosi się do wartości jej mocy cieplnej. Standardowo pompy ciepła osiągają moc około 3,5 kW, co wymusza zwiększoną wentylację urządzenia. Obniżona moc gwarantuje niższe zużycie energii przez wentylator. Bezsensowny pobór energii to bardzo duży i niepotrzebny wydatek.

Pompa ciepła 2 kW powstała z myślą o urządzeniu niezawodnym, efektywnym, cichym a przy tym jak najprostszym oraz bezawaryjnym przez wiele lat.

Pompa ciepła 2 kW dopasowana do Twoich instalacji

Obsługując tego rodzaju pompę ciepła, możesz płynnie regulować jej obroty, a także dopasować prawidłowy przepływ powietrza do aktualnej instalacji w budynku. Pompa ciepła 2 kW to optymalne rozwiązanie dla rozbudowy lub modyfikacji już istniejących instalacji cieplnych. Możesz ją podłączyć do swoich domowych systemów jako element dodatkowy, wspomagający pracę innych instalacji grzewczych, przykładowo w zimie. W czasie korzystnych warunków cieplnych może być jedynym działającym urządzeniem do grzania wody użytkowej jako ekologiczna alternatywa kotła centralnego ogrzewania.

Pompa ciepła 2 kW - zalety

Instalacja pompy nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych ani wykonywania kosztownych odwiertów. Pompa ciepła 2 kW instalowana jest wewnątrz budynku i wymaga jedynie przyłączy hydraulicznych i elektrycznych oraz doprowadzenia kanałów powietrznych. Jej dużą zaletą jest kompaktowy rozmiar, który pozwala na montaż nawet w małych przestrzeniach, dzięki czemu zmieści w każdym miejscu i nie zajmuje dużo cennej przestrzeni. Pompa ciepła 2 kW oferuje również duże możliwości rozbudowy. Może być kompatybilna z istniejącą już w Twoim domu instalacją centralnego ogrzewania i ogrzewania wody użytkowej. Pompę można podłączyć na przykład w drugim etapie instalacji. Sterownik skomunikowany z pompą ciepła oferuje opcję stałego nadzoru. Ekran dotykowy LCD wyświetla na bieżąco podstawowe parametry pracy pompy. Dla zarządzania różnymi schematami ogrzewania, pompy, sterownik posiada wgraną bazę konfiguracji. Sterownik umożliwia zarządzanie obsługą pompy obiegowej dodatkowego źródła: kotła centralnego ogrzewania lub kolektora słonecznego, a także wprowadzenie godzinowego harmonogramu pracy pompy. Taka opcja pozwala na jeszcze większe oszczędności, ponieważ umożliwia korzystanie z zalet taryfy nocnej lub załączanie pompy tylko w wybranych godzinach. Wszystkie funkcje pompy dostępne są też z poziomu dedykowanego regulatora pokojowego. Ponadto pompa ciepła 2 kW pozwala na częściowe chłodzenie lub osuszanie pomieszczenia, w którym pracuje. Wybrane modele wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami stworzonymi dla komfortu i zdrowia ich użytkowników (przykładowo funkcja Antylegionella).

Pompa ciepła 2 kW - oszczędność i ekologia

Obniżona moc pompy ciepła 2 kW gwarantuje niższe zużycie energii dzięki ograniczonej do minimum pracy wentylatora urządzenia. Bezsensowny pobór energii to bardzo duży i niepotrzebny wydatek oraz zbędne koszta środowiskowe. Ochrona środowiska oraz oszczędność pieniędzy to bardzo ważne wartości w dzisiejszych czasach. Zapoznaj się z ofertą Bridom.pl i stwórz dom przyjazny środowisku i zdrowiu Twojej rodziny!

Jeśli potrzebujesz porady lub pomocy w zakupach, skontaktuj się z naszymi pracownikami. Napisz maila na adres: sklep@bridom.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 84 534 80 80. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.