Specjalizujemy się w sprzedaży wyposażenia sanitarnego oraz najnowocześniejszych systemów grzewczych. Nasz asortyment tworzą produkty pochodzące od wiodących i zaufanych producentów, dzięki czemu zyskujemy pewność, że naszym klientom oferujemy to, co najlepsze.

W naszej ofercie klienci znajdą profesjonalne systemy solarne, jakie w ostatnich latach cieszą się wśród konsumentów znacznym powodzeniem. Proponujemy także pompy ciepła i szeroki wachlarz akcesoriów i przyrządów niezbędnych podczas instalacji współczesnych systemów grzewczych. Nadrzędną wartością pozostaje dla nas satysfakcja obsługiwanych klientów, toteż udostępniamy wyłącznie produkty sprawdzonych marek, jak: Biawar, Elektromet, Kospel czy Termet. Wszystkie elementy dostępne w sprzedaży odznaczają się wybitną jakością i spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Wieloletnia współpraca handlowa z najlepszymi producentami i dostawcami zaowocowała doskonałymi warunkami finansowymi, jakie możemy zaproponować naszym klientom.

FAQ

Pompy ciepła dzielimi na powietrzne, wodne lub gruntowe. Działanie pompy ciepła zależy głównie od tego jaki rodzaj urządzenia wybieramy.

Aby dobrać moc grzewczą pompy ciepła, należy wziąć pod uwagę potrzeby i charakterystykę budynku. Kolejnym kryterium jest oczywiście obszar instalacji pompy ciepła jak i kwestie finansowe.

Kocioł elektryczny, gazowy czy też zasypowy powinien być zamontowany i uruchomiony przez wykwalifikowanego hydraulika. Podłączanie takiego urządzenia samodzielnie, może zagrażać bezpieczeństwu a dodatkowo produkt traci gwarancję, jaką udziela producent.

Pompa ciepła będzie współpracować ze standarwodymi grzejnikami c.o. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie grzejnikó z wentylatorami, bądź ogrzewać przez podłogówkę. Jednak, jeśli niema możliwości wymiany instalacji, pompa sprawdzi się także z ogrzewaniem tradycyjnym.

Głównym kryterium przy wyborze bufora jest to jaką funkcję będzie pełnił. Jeśli bufor będzie tylko stabilizatorem pracy pompy, należy przyjąć przelicznik 20L na 1 kW pompy. Natomist jesli bufor będzie spełniał funkcję akumulatora ciepła, należy przyjąć, że na każde 1kW potrzeba 30-40L.

Aby dobrać moc grzewczą pompy ciepła, należy wziąć pod uwagę potrzeby i charakterystykę budynku. Kolejnym kryterium jest oczywiście obszar instalacji pompy ciepła jak i kwestie finansowe.

Należy zastosować przewód 5cio żyłowy. Bez znaczenia czy jest to pompa jedno czy trój fazowa. Najlepszym rozwiązaniem będzie uzyskanie takich informacji od autoryzowanych instalatorów pomp ciepła i przygotować instalację jeszcze przed zakupem pompy.

Pompy ciepła sa wysoce efektywne jeśli chodzi o ogrzewanie budynku. A dodatkowo urządzenia są ekologiczne, poniewaz ogrzewanie c.o. i c.w.u. jak i chłodzenie, odbywa się za pomocą odnawialnych a przede wszystkim darmowych źródeł energii.

To zależy od tego czy pompa jest przeznaczona domontażu zewnętrznego czy też wewnątrz budynku. Dla pomp montowanych wewnątrz nie ma specjalbnych wytycznych, jednak trzeba zwrócić uwagę na wielkość jednostki i hałas jaki wytwarza. Pompy zewnętrzne, należy montować zgodnie z zaleceniami producenta.

Na to, ile pompa ciepła pobierze prądu składa się wiele czynników. Między innymi moc cieplna samej pompy, powierzchnia do ogrzania, zadana temperatura w budynku jak i temperatura na zewnątrz. Pobór prądu można wyliczyć indywidualnie dla danego urządzenia i rodzaju ogrzewania.

Jeśli pompa ciepła została precyzyjnie dobrana do ogólnego zapotrzebowania na ciepło budynku to zdecydowanie powinna wystarczyć do ogrzania jak i wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

Sprawdź również: