Kształtki zaciskowe służą do łączenia rur oraz wężyków w instalacjach wodnych i armaturze sanitarnej. Odpowiednie dopasowanie ich do rozmiarów przyłączanych elementów powinno zagwarantować długie i szczęśliwe ich użytkowanie. Zanim zaczniemy rozważać zakup konkretnej złączki zaciskowej, powinniśmy jednak dokładnie sprawdzić rozmiary łączonych elementów.

Kształtki zaciskowe są nie tylko bardzo trwałym, ale także bardzo wygodnym sposobem na łączenie ze sobą różnych elementów. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze bardzo łatwo je zamontować - można to spokojnie zrobić na własną rękę w domowym zaciszu, a po drugie można w każdej chwili połączenie to modyfikować, zmieniać czy wymieniać. Pod tym względem kształtki zaciskowe są zdecydowanie lepsze od kształtek zaprasowywanych.

Możliwości stosowanie kształtek zaciskowych jest niemalże nieograniczona – jedynym wyjątkiem są połączenia zabetonowane. Kształtki zaciskowe nie są na tyle wytrzymałe, aby oprzeć się naporowi betonu czy jego odkształceniom.

Oczywiście można przypuszczać, że kształtki zaciskowe nie są również wystarczająco szczelne, ale oczywiście jest to błędna hipoteza. Są one co najmniej bardzo szczelne – decydują o tym uniwersalne, doskonale do siebie pasujące gwinty. Jeżeli chcemy być pewni szczelności połączenia, powinniśmy nie zapominać o zwilżeniu kształtki płynem poślizgowym (nawet roztworem mydła). Kształtka połączy się w takim przypadku ściślej, a połączenie to wzmocni się, gdy z roztworu wyparuje woda.

W ofercie naszego sklepu wszystkie osoby kochające majsterkowanie znajdą dla siebie coś związanego z kształtkami zaciskowymi. Do wyboru, do koloru (chociaż w większości jest to stal bądź chromowany mosiądz). Oferujemy najlepszej jakości złączki zaprasowywane wkrętne, trójniki zaprasowywane, kolanka zaprasowywane o różnych, standaryzowanych rozmiarach.