Ciepła woda użytkowa to w dzisiejszych czasach standard, który powinien być dostępny w każdym budynku mieszkalnym. Jednym z jej najdogodniejszych i najskuteczniejszych źródeł są wymienniki wody poziome. Te praktyczne elementy systemu ogrzewania mają postać wielkogabarytowych zbiorników, które magazynują wodę i w razie potrzeby ogrzewają ją dzięki współpracy z kotłem centralnego ogrzewania lub innym źródłem ciepła. W Bridom.pl znajdziesz wymienniki poziome o różnej pojemności, dzięki czemu możesz wybrać model odpowiadający Twoim potrzebom i możliwościom Twojego domu. Wszystkie oferowane zasobniki to urządzenia wysokiej jakości, wykonane z trwałych materiałów odpornych na korozję. Stanowią dogodne i skuteczne źródło ciepłej wody użytkowej, które posłuży Ci przez długie lata.

Funkcjonalne i niezawodne wymienniki wody poziome

Zasobniki ciepłej wody użytkowej to główne elementy pośredniczące między kotłami c.o. a instalacją wody użytkowej. Odpowiadają za gromadzenie ciepłej wody docierającej z kotła grzewczego i jej magazynowanie, a następnie przekazywanie bezpośrednio do instalacji wodnej. To one sprawiają, że z kranu lub prysznica płynie ciepła woda. Żeby wymienniki wody poziome utrzymywały swoją funkcjonalność, muszą być wykonane z odpowiedniego, trwałego surowca. Producenci stawiają na trwałą stal nierdzewną, która jest odporna na czynniki mechaniczne i działanie skrajnych temperatur. Dla efektywniejszego utrzymania temperatury wody, zbiorniki są od wewnątrz wyłożone materiałem izolacyjnym, najczęściej pianką polistyrenową. Ze względu na stały kontakt z wodą, dla zachowania niezawodności wymienniki są zwykle zabezpieczone przed korozją.

Gdzie sprawdzą się wymienniki wody poziome?

Mnogość dostępnych w sprzedaży rozmiarów sprawia, że wymienniki wody poziome można dobrać praktycznie do każdego budynku. Kompaktowe modele o pojemności od 80 do 150 litrów sprawdzą się w mieszkaniach i niewielkich domach, także w domkach letnich i altanach. Większe zasobniki ciepłej wody użytkowej, mieszczące ponad 200, a nawet 400 czy 500 litrów wody są odpowiednie do dużych nieruchomości, w tym do domów piętrowych. System grzewczy, w którym znajduje się poziomy wymiennik wody użytkowej, sprawdzi się również w niektórych firmach i obiektach użyteczności publicznej, np. w przychodniach lekarskich.

Jak wybrać wymiennik wody poziomy?

Dobre wymienniki wody poziome to zasobniki wydajne, czyli dopasowane do konkretnego systemu i do wielkości budynku, jaki ma zostać ogrzany. Wybierając konkretny model, dobierz go do podstawowego źródła ciepła. Poza klasycznym kotłem c.o. mogą to być panele fotowoltaiczne, kominek czy piecyk gazowy. Jeśli zdecydujesz się na wymiennik z wężownicami, istnieje też możliwość podłączenia do niego kilku źródeł ciepła. Niezwykle istotna jest także pojemność zasobnika, ponieważ od niej zależy ilość magazynowanej ciepłej wody, a więc też możliwość ogrzania konkretnej powierzchni budynku. Nie zapomnij o przygotowaniu odpowiedniej przestrzeni na sam wymiennik, który w pozycji poziomej powinien znajdować się w odpowiednim pomieszczeniu, np. w kotłowni lub w piwnicy. Mając wątpliwości przy doborze wymiennika, skorzystaj z pomocy kompetentnego sprzedawcy.

Wymienniki wody poziome w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl oferujemy wymienniki wody poziome produkowane przez marki znane w branży. Dostępne są zasobniki o różnej pojemności, co pozwoli Ci wybrać model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. W asortymencie posiadamy wymienniki wyposażone w pojedynczą lub podwójną wężownicę oraz modele jej pozbawione. Część produktów to wymienniki dwupłaszczowe, których czas nagrzania jest zaskakująco krótki. Poszczególne zasobniki nieznacznie różnią się wyglądem, gdyż zewnętrzna warstwa ich obudowy może mieć inny kolor, zwykle biały, szary lub czarny. W zależności od modelu wymienniki są wyposażone w inne funkcje, dzięki czemu możesz dopasować zasobnik zarówno do systemu grzewczego, którego będzie elementem, jak i do pomieszczenia, w którym się znajdzie.