Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Instalacja gazowa często wykorzystywana jest między innymi jako źródło ogrzewania. Aby działała prawidłowo, potrzebny jest szereg części i akcesoriów: rur, kolumn, złącz, przejść oraz armatury. Do ostatniej kategorii zaliczają się zawory gazowe, które nie bez kozery można nazwać jednymi z najważniejszych elementów całego systemu. Dlaczego? Ponieważ ich szczelność i niezawodność determinuje prawidłowy przepływ gazu, co przekłada się na bezpieczeństwo danego budynku i przebywających w nim osób. To wystarczające argumenty przemawiające za tym, aby zdecydować się na wysokiej jakości, wytrzymałe produkty od renomowanego producenta. Takie zawory gazowe kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl.

Czym są i do czego służą zawory gazowe?

Zawory gazowe to niewielkie, ale niezwykle istotne elementy instalacji gazowych. Dzięki nim możliwa jest kontrola charakterystyki przepływu poprzez zmianę ciśnienia. To one skutecznie zamykają lub otwierają dopływ medium. Ponadto – w zależności od rodzaju – mogą być również stosowane do częściowego dławienia i zabezpieczenia przed cofaniem się transportowanego gazu. Reasumując, kurki gazowe, bo tak inaczej określa się zawory tego rodzaju, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom instalacji gazowych. Poszczególne zawory różnią się między sobą typem zastosowanego mechanizmu. Mogą to być kurki kulowe, grzybkowe i klapowe. Zdecydowanie najczęściej używane są te pierwsze, dlatego kupisz je także w naszym sklepie internetowym. Większość elementów konstrukcyjnych tych produktów jest wykonana z mosiądzu, czyli stopu miedzi oraz cynku, który jest wyjątkowo wytrzymałym materiałem.

Zawory gazowe dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl – najważniejsze zalety

  • Wytrzymałość

Mosiądz – z którego wykonane są korpus, kula, trzpień i wkrętka – wpływa na trwałość proponowanych przez nas zaworów gazowych. Ponadto charakteryzują się solidnym wykonaniem, dlatego posłużą przez wiele lat.

  • Wygodne użytkowanie

Dzięki praktycznej rączce sterowanie zaworem nie jest problematyczne, jednocześnie element ten jest wyizolowany, więc bezpieczny i równie wytrzymały, co reszta konstrukcji kurka. Ponadto korzystanie z urządzenia ułatwiają oznaczenia „on” i „off”, dzięki którym jego włączanie i wyłączanie jest o wiele prostsze.

  • Duży zakres temperatur roboczych

Wynosi on od -20°C do +60°C.

  • Wysoka wartość ciśnienia roboczego

Wynosi 5 barów i odpowiada klasie ciśnieniowej MOP 5.

  • Kilka modeli do wyboru

W sklepie internetowym Bridom.pl kupisz kilka modeli zaworów gazowych, które różnią się między sobą wielkością gwintu.

  • Szybka dostawa

Wszystkie produkty z tej kategorii prześlemy do Ciebie już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

  • Wygodna płatność

Za swoje zamówienie możesz zapłacić na kilka sposobów: za pobraniem, przy odbiorze, przelewem, e-przelewem albo kartą kredytową. Dodatkowo jeśli wydasz w naszym sklepie ponad 300 zł, oferujemy skorzystanie z rat PayU.

Zawory gazowe, które kupisz w sklepie Bridom.pl

W tej kategorii produktów znajdziesz kurki gazowe kulowe. Poszczególne zawory różnią się między sobą rozmiarem, który trzeba dobierać zawsze do wielkości danej instalacji. Możesz zdecydować się na kurki z gwintami: 1, ½ lub ¾. Masz problem z wybraniem odpowiedniego modelu do instalacji gazowej? Skorzystaj z pomocy naszych pracowników. Napisz maila na adres: sklep@bridom.pl lub zadzwoń pod numer: 84 534 80 80. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.