FAQ

Najmniej prądu zyżywa grzejnik odpowiednio dobrany do pomieszczenia. Należy brać pod uwagę powierzchnię, wysokość pomieszczenia, izolację, szczelność okien jak i grubość ścian.

W łazienkach najczęściej montuje się grzejniki tzw. drabinkowe. Co raz częściej jednak klienci wybierają grzejniki dekoracyjne, panelowe. Wybór grzejnika zależy głównie od budżetu, jak i stylu w jakim urządzona jest łazienka.

Na ilość zużytego prądu wpływa bardzo dużo czynników. Jeżeli podczas wyboru grzejnika weżmiemy pod uwagę powierzchnię pomieszczenia, które ma zostać ogrzane, wysokość pomieszczenia, izolację oraz szczelność okien, grzejnik elektryczny będzie pobierał niewielką ilosć energii elektrycznej.

Jak każde urządzenie elektryczne jeśli używane jest zgodnie z jego przeznaczeniem z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, tak i grzejniki elektryczne nie stwarzają żadnego zagrożenia. Dodatkoeo producenci zabezpieczają urządzenia automatycznymi bezpiecznikami termicznymi, które zapobiegają gwałtownym skokom temperatury co chroni przed np. oparzeniem.

Do mieszkania najlepiej wybrać grzejnik konwektorowy. Aby dobrać odpowiednią moc, należy kierować się przede wszsytkim powierzchnią, wysokością pomieszczenia, szczelnością okien.


Sprawdź również: