Prezentowane zawory antyskażeniowe odpowiadają za skuteczną ochronę zainstalowanego w danym obiekcie systemu wodociągowego przed ewentualnym zanieczyszczeniem, do którego może dojść z powodu cofania się wody i jej przepływu w odwrotnym kierunku. Brak możliwości jej powrotu sprawia, że woda pitna nie ulega zmieszaniu z tą zanieczyszczoną, pozostając tym samym medium wysokiej jakości i bezpiecznym w spożyciu. Dostępne w naszej ofercie zawory antyskażeniowe świetnie sprawdzą się w swojej roli. Zobacz całą naszą ofertę!

Zawory antyskażeniowe – zastosowanie

Zawory antyskażeniowe dostępne w naszym sklepie internetowym można z powodzeniem stosować w różnego rodzaju instalacjach i budynkach, szczególnie w domach jednorodzinnych, pomieszczeniach gospodarczych, mieszkaniach. Bardzo dobrze sprawdzają się jako przemyślany i niezawodny element wykończenia wnętrz podczas remontów i zmiany instalacji. Jeśli zależy Ci zatem na zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania wody pitnej, skorzystaj z zaworów antyskażeniowych dostępnych w naszej bogatej ofercie. Zachęcamy też do zapoznania się z filtrami do wody, które również wpływają na jakość wody i poprawiają jej parametry.

Sposób działania zaworów antyskażeniowych

W jaki sposób działają zawory antyskażeniowe? Przede wszystkim świetnie radzą sobie z przepływem wody, której ciśnienie może wynieść nawet 10 barów. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że woda, która opuści rurociąg, nie może zmienić kierunku przepływu i z powrotem znaleźć się w sieci wodociągowej. Zachowany ruch wody jest jednokierunkowy, a zawór skutecznie blokuje jej wsteczne przemieszczanie się. Aby zadbać o bezpieczeństwo własne i zdrowie innych użytkowników, należy uzupełnić instalację o zawór antyskażeniowy, umieszczając go za wodomierzem głównym znajdującym się po stronie całego systemu. Nasza oferta to również inne niezawodne rozwiązania, takie jak zawory termostatyczne czy reduktory ciśnienia wody.

Zawory antyskażeniowe typu EA – czym się charakteryzują?

Oferta naszego sklepu obejmuje zawory antyskażeniowe typu EA wykonane z najwyższej jakości materiałów. Skutecznie eliminują one zanieczyszczenia znajdujące się w instalacjach wodnych montowanych zarówno w niewielkich domach jednorodzinnych, jak i w budynkach mieszkalnych przeznaczonych dla większej liczby osób. Prezentowane rozwiązania charakteryzuje ciche, skuteczne działanie. Gwarantują odpowiednią przepustowość, łatwy dostęp do komponentu w celu jego kontroli, wymiany lub dokonania jego przeglądu technicznego. Montaż jest prosty, nie wymaga zatem fachowej, specjalistycznej wiedzy. Tego typu zawory antyskażeniowe dają możliwość nadzoru i spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Poznaj nasze wysokiej jakości zawory antyskażeniowe

Zawory antyskażeniowe są niezbędnym elementem mającym za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wody pitnej nie tylko w danym obiekcie mieszkalnym, ale także w całej sieci wodociągowej. Są zatem istotnym komponentem hydroinstalacji. Przy każdym produkcie dostępnym na naszej stronie znajdziesz szczegółową specyfikację i parametry techniczne. Jeśli jednak pojawią się pytania, zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami mailowo. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i fachowo doradzimy wybór optymalnego rozwiązania! Już teraz zadbaj o niezawodność instalacji w swoim domu!