Niewidoczne, lecz bardzo praktyczne zawory różnicowe to elementy instalacji grzewczych z obiegiem wody wymuszanym przez pompę cyrkulacyjną. Choć ich wygląd nie ma żadnego znaczenia, to z pewnością należy właściwie dobrać je do konkretnej instalacji. W Bridom.pl dostępne są zawory różnicowe o różnych rozmiarach gwintów, dzięki czemu na pewno znajdziesz dokładnie taki, który zagwarantuje odpowiednie działanie systemu, nadając wodzie właściwy kierunek i skutecznie chroniąc pompę oraz kocioł przed nadmiernymi temperaturami i ciśnieniem. Oferujemy produkty wysokiej jakości, dostarczane przez firmy mające duże doświadczenie w swojej branży.

Czym są zawory różnicowe?

Zawory różnicowe to nieduża, lecz istotna część systemu grzewczego opartego na pracy kotła i pompy cieplnej. Podstawową funkcją zaworów różnicowych jest zapewnienie wodzie obiegu grawitacyjnego. Są niezbędne w przypadku braku prądu lub awarii pompy. Gdy pompa przestaje działać, zawór prowadzi do automatycznego przełączania z obiegu wymuszonego na grawitacyjny. Dzięki temu cały układ grzewczy może pracować nawet bez zasilania. W ten sposób zawory różnicowe pełnią istotną funkcję w układzie grzewczym, chroniąc przed zbyt wysokim wzrostem temperatury i niebezpiecznym dla instalacji, nadmiernym ciśnieniem, które mogłoby doprowadzić nie tylko do awarii, ale i do zniszczenia niektórych elementów systemu. W przeciwieństwie do zaworów zwrotnych zawory różnicowe mają przede wszystkim nadawać wodzie odpowiedni kierunek.

Zawory różnicowe - jak wybrać odpowiednie do instalacji?

Chociaż zawory różnicowe to elementy o niewielkim rozmiarze, ich praca przekłada się na działanie całego systemu grzewczego. Dlatego tak ważne jest precyzyjne dopasowanie zaworu do konkretnej pompy, a dokładniej do rury, na której zamieścisz zawór. Koniecznie zwróć uwagę także na warunki, do jakich przeznaczony jet zawór. Sprawdź, jaka jest maksymalna temperatura i najwyższe możliwe ciśnienie, przy którym zawór różnicowy będzie działał prawidłowo. Dowiedz się też, jak odpowiednio go zamontować. Standardowy montaż odbywa się w pionie, a opcja montażu w poziomie wymaga wyboru specjalnie do tego przeznaczonych zaworów. Podczas przytwierdzania zaworu stosuj się do wytycznych producenta odnośnie miejsca i sposobu instalacji.

Zawory różnicowe w ofercie Bridom.pl

Obok bogatej oferty armatury łazienkowej oraz systemów grzewczych, w tym pomp ciepła, Bridom.pl oferuje także wszelakie akcesoria służące do podłączania instalacji wodnych i cieplnych oraz elementy odpowiadające za ich prawidłowe funkcjonowanie. Wśród tych drugich znajdziesz zawory różnicowe, które są dostępne w różnych wersjach rozmiarowych. Pamiętaj, że nawet minimalna różnica w wielkości gwinta może przełożyć się na jakość pracy systemu! Proponowane zawory nadają się do pracy w pionie i poziomie. Ich montaż jest prosty, a prawidłowe podłączenie wystarcza na wiele lat działania. Wszystkie zawory dostępne w naszym sklepie są produkowane przez zaufane firmy mające wieloletnie doświadczenie w branży. Możesz mieć pewność, że sięgasz po produkty wyróżniające się wysoką jakością i trwałością.