Szafki natynkowe spełniają w gospodarstwach domowych funkcję stricte estetyczną – maskują obecność rozdzielaczy. Czy są niezbędne? W dużej mierze tak. Rozdzielacze służące w systemach grzewczych do rozdzielania czynnika grzejnego i doprowadzanie odpowiedniej ilości ciepła do poszczególnych pomieszczeń w domu nie są szczególnie reprezentacyjnymi elementami instalacji grzewczej i warto zabudować je eleganckimi i gustownymi szafkami natynkowymi.

Jak sama nazwa wskazuje szafki natynkowe montuje się na ścianie, czyli nie zachodzi potrzeba owych ścian modyfikowania. To wielki plus tego rodzaju szafek – im mniej czynności przygotowawczych, tym szybszy montaż i rychlejsze rozpoczęcie działania instalacji grzewczej.

W naszym sklepie znajduje się wiele różnorodnych modeli szafek natynkowych. Różnią się one przede wszystkim kształtem, kolorem oraz wielkością. Jeśli chodzi o wysokość i głębokość to są one najczęściej standardowe i wynoszą kolejno 580 i 120 milimetrów. Szerokości (ogólna i wewnętrzna) natomiast nie są już ustandaryzowane i mieszczą się najczęściej w przedziale od 30 do 90 centymetrów. Szerokość szafki dobieramy zgodnie z wielkością rozdzielacza, więc ich zróżnicowane rozmiary są tylko i wyłącznie udogodnieniem dla naszych klientów. Kształty i kolory szafek natynkowych także można zmieniać do woli, ale większość osób decyduje się na proste kształty i proste kolory (najczęściej biały), pomimo coraz ładniejszych projektów szafek, nadal nie są one elementami, które powinny w pomieszczeniu zwracać na siebie uwagę.

Szafki natynkowe wykonane są z trwałego, wytrzymałego i odpornego na zwiększoną temperaturę materiału czyli blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,8 milimetra. Blacha ta wygląda bardzo estetycznie – jest przede wszystkim malowana proszkowo na wybrany przez nas kolor, a jej plastyczność pozwala na uzyskanie oczekiwanego przez nas kształtu.

Szafki natynkowe są również bardzo funkcjonalne, ich fronty są w całości zdejmowane, co pozwala na szybki i łatwy demontaż rozdzielacza. Oczywiście osoby, które dopiero decydują się na zakup szafki natynkowej z uwagi na planowany montaż nowej instalacji grzewczej, nie myślą jeszcze o demontażu rozdzielacza, ale proszę nam uwierzyć, wcześniej czy później docenimy taką właśnie funkcjonalność odpowiedniego modelu szafki natynkowej.