Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe i kuchenne stanowią nieodłączny element większości domowych sprzętów sanitarnych. Umywalka, zlewozmywak, wanna, natrysk czy bidet nie będą spełniały poprawnie swoich funkcji, jeśli nie będą wspomagane przez dobrej jakości baterie.

Niezależnie od sprzętu, z jakim współdziałają, baterie posiadają wiele parametrów wspólnych. Najważniejszym z nich jest materiał, z jakich są zrobione – najczęściej jest to mosiądz – niezwykle wytrzymały, stosunkowo lekki i bardzo dobrze się prezentujący. Kolory dostępnych na rynku baterii są już zdecydowanie bardziej zróżnicowane – oprócz nadal dominującego koloru chromowanego mosiądzu, coraz częściej spotkać można baterie w bieli, czerni czy innych, nieco bardziej ekstrawaganckich barwach.

Bardzo istotnym parametrem jest również obecny w wielu nowoczesnych bateriach system oszczędzania wody – pozwala on na wykorzystanie do maksimum wielkości strumienia i umożliwia uzyskanie niespodziewanie wysokich oszczędności. Przy zakupie baterii powinniśmy dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model posiada ceramiczną głowicę, zapobiegającą legendarnemu już "kapaniu ze zlewu" oraz perlator. Jeśli zależy nam na oszczędzeniu nie tylko finansów, ale także naszych narządów słuchu, to warto zwrócić uwagę na grupę akustyczną, w jakiej znajduje się nasza bateria – jesteśmy przekonani, że przynajmniej w tej kwestii inwestycja w najlepszej jakości baterię będzie inwestycją w stu procentach trafioną.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to bardzo ważna jest ilość uchwytów – wszyscy doskonale wiemy, że łatwość ustawienia odpowiedniej dla nas temperatury wody jest odwrotnie proporcjonalna do ilości uchwytów. Jeden uchwyt to nie tylko wygoda, ale także oszczędność pieniędzy – im szybciej ustawimy żądaną temperaturę, tym szybciej zaczniemy z niej korzystać.

Na funkcjonalność baterii wpływa także sposób jej montażu – część z modeli montowanych jest bezpośrednio na umywalce, część mocowanych jest do ściany. Musimy dokładnie wiedzieć, jaka bateria pasuje zakupionych przez nas sprzętów sanitarnych oraz do położenia rury doprowadzającej wodę do baterii.

Jakie baterie łazienkowe znajdziesz w naszym sklepie?

Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór baterii łazienkowych różnego typu. Znajdziesz wśród nich urządzenia o różnej konstrukcji, przeznaczeniu, designie i funkcjach, a także w różnym przedziale cenowym. Oferujemy między innymi nowoczesne baterie łazienkowe do wanien, umywalek, bidetów czy natrysków. Dostępne są różne rozwiązania technologiczne pozwalające perfekcyjnie dopasować produkt do potrzeb użytkownika: w naszej ofercie znajdziesz baterie łazienkowe zintegrowane, z osobnymi kurkami do ciepłej i zimnej wody, z oddzieloną wylewką, z czujnikiem ruchu, z perlatorem, z przełącznikiem lub bez, z korkiem, baterie nablatowe czy wielootworowe, ścienne, a także modele przeznaczone do montażu podtynkowego. Możesz też wybrać baterie łazienkowe połączone z zestawem natryskowym, który obejmuje dodatkowo wąż ze słuchawką, uchwyty oraz inne elementy. Każdy z produktów dostępnych w tej kategorii został wykonany przez jednego z renomowanych producentów, takich jak Cersanit, Grohe czy Massi. Wszystkie baterie łazienkowe dostępne w naszym sklepie zostały stworzone przy użyciu najwyższej klasy materiałów, co zapewnia im trwałość i odporność na korozję. Warto pamiętać, że baterie łazienkowe dobrej jakości nie zawsze są tanie, jednak poczyniona inwestycja wkrótce zwraca się z nawiązką dzięki oszczędności wody oraz bezawaryjności sprzętu.

Dopasuj baterią łazienkową do wystroju nowoczesnej łazienki

Ogromny wybór produktów dostępny w naszym sklepie pozwoli Ci bez problemu dopasować design i kolorystykę baterii łazienkowej do wystroju pomieszczenia, w którym ma się ona znaleźć. Oferujemy nowoczesne baterie łazienkowe w takich odcieniach jak czarny, grafit, chrom, różowe złoto, biały czy złoty. Dostępne są zarówno warianty błyszczące, jak i matowe, a także baterie dwubarwne, które doskonale sprawdzą się w odważniejszych aranżacjach. Natomiast do klasycznej łazienki możesz wybrać tradycyjną baterię jednokolorową, na przykład w odcieniu chromu, złota, różowego złota, grafitu czy czerni. Wszystkie produkty z kategorii baterii łazienkowych dostępne w naszym sklepie zostały wykonane w bardzo staranny sposób i z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu ich kolory są trwałe, a powłoka nie blaknie i nie zdziera się, nawet po długim czasie intensywnej eksploatacji. W innych działach znajdziesz też szeroki wybór pozostałych elementów wyposażenia łazienki, między innymi brodziki, wanny, ubikacje, płytki, meble łazienkowe, prysznice czy wiele innych akcesoriów.

Sprawdź również: