Systemy grzewcze Atlantic

System grzewczy to jeden z najistotniejszych elementów podczas budowy lub remontu domu. Będzie on wpływał na komfort użytkowania, a także na wysokość rachunków. Koszty ogrzewania stanowią aż ⅔ wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem budynku, dlatego warto zdecydować się na możliwie tanie w eksploatacji rozwiązania.

Warto pamiętać, że tylko wysokiej jakości urządzenia od sprawdzonych dostawców gwarantują bezproblemowe i długie działanie oraz warunkują wydajność instalacji. Atlantic Groupe to renomowany francuski producent urządzeń grzewczych o ugruntowanej pozycji na rynku. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór komponentów grzewczych Atlantic takich jak pompy ciepła, podgrzewacze do wody, grzejniki, a także niezbędne akcesoria montażowe.

Atlantic — renomowany producent branży grzewczej

Atlantic Groupe to międzynarodowa firma z siedzibą we Francji, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji urządzeń do ogrzewania, chłodzenia oraz wentylacji pomieszczeń. Firma działa na rynku od ponad 50 lat i obecnie ma filie w wielu krajach. Atlantic specjalizuje się w elektrycznych systemach grzewczych

Atlantic kładzie duży nacisk na innowacyjność i rozwój technologii, co przekłada się na wysoką jakość i efektywność oferowanych produktów. Firma prowadzi stałe poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, a w swoim działaniu dąży przede wszystkim do zapewnienia komfortu klientom przy poszanowaniu środowiska naturalnego. 

Elektryczny system ogrzewania — zalety

Elektryczne systemy grzewcze, w których specjalizuje się firma Atlantic, zyskują coraz więcej zwolenników. Ogrzewanie elektryczne ma zastosowanie  przede wszystkim w dobrze izolowanych budynkach, gdzie straty cieplne są niewielkie. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należą:

  • ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska,

  • brak konieczności wydzielania w domu kotłowni i miejsc składowania opału,

  • wysoka sprawność urządzeń elektrycznych,

  • możliwość precyzyjnego sterowania, co ogranicza straty energii,

  • wysoki komfort użytkowania — szybkie ogrzewanie, bezobsługowe działanie,

  • bezpieczeństwo — brak ryzyka wybuchu, jakie cechuje gazowe systemy grzewcze,

  • możliwość obniżenia kosztów ogrzewania do zera po zainstalowaniu paneli słonecznych. 

Kto powinien zdecydować się na elektryczny system grzewczy? Przede wszystkim osoby, którym zależy na wysokim komforcie użytkowania. Ogrzewanie elektryczne w podstawowej postaci z wykorzystaniem grzejników nie wymaga dodatkowych inwestycji jak doprowadzanie rur czy kosztownego przyłącza gazu. Nowoczesne grzejniki Atlantic umożliwiają precyzyjne sterowanie temperaturą, nawet z poziomu smartfona. Ponadto tym sposobem ogrzewania powinny zainteresować się osoby, którym zależy na ochronie środowiska. W połączeniu z OZE ogrzewanie elektryczne staje się bardzo ekonomicznym i proekologicznym rozwiązaniem. 

Urządzenia grzewcze Atlantic w ofercie Bridom

Firma Atlantic od początku swojej działalności skupiała się na elektrycznych systemach grzewczych. Urządzenia elektryczne są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż gazowe systemy grzewcze. Do niedawna elektryczne systemy grzewcze były droższe w eksploatacji, stąd wybierano je rzadziej. Jednak mimo to elektryczne urządzenia grzewcze stają się standardem, między innymi dzięki wzrostowi dostępności do odnawialnych źródeł energii — fotowoltaika i technologie pomp ciepła znacząco obniżają koszty ogrzewania. 

W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje urządzeń firmy Atlantic do elektrycznych systemów grzewczych. Są to między innymi pompy ciepła, podgrzewacze wody i grzejniki. Wszystkie typy urządzeń tego producenta cechuje wysoka jakość wykonania, trwałość oraz wydajność energetyczna.