Podczas projektowania domowej instalacji grzewczej, warto poznać wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Czasem trudno bowiem na pierwszy rzut oka dostrzec rzeczywiste zyski płynące z danej inwestycji. Wiele osób twierdzi, że kotły elektryczne c.o. to kiepski pomysł. Czy jednak na pewno? Sprawdź, czym wyróżnia się elektryczny piec centralnego ogrzewania.

Kocioł elektryczny, czyli opłacalna inwestycja w domową instalację grzewczą

Nie ulega wątpliwości, że świat zmierza w kierunku coraz bardziej proekologicznym. Dlaczego zatem nie wybrać systemów grzewczych, które wpisuje się w ten trend? Piec elektryczny to ekologiczne źródło ciepła – wytwarza w domu energię bez dodatkowych zanieczyszczeń. Te powstają jedynie w elektrowniach, które i tak zajmują się oczyszczaniem efektów ubocznych swojej pracy.

Co więcej, niezaprzeczalną zaletą, wyróżniającą kotły elektryczne, jest brak gazu w budynku. Wybór tego typu urządzeń pozwala zwiększyć bezpieczeństwo domowników, a równocześnie przekłada się na o wiele tańszą eksploatację, niż w przypadku kotłów gazowych czy działających na olej opałowy. Warto mieć także na uwadze fakt, że każdy dom wyposażony jest w przyłącze elektryczne, nie ma więc potrzeby podłączania się do dodatkowej instalacji, jak to ma miejsce w przypadku gazu. Oferowane przez nas kotły elektryczne co charakteryzują się ponadto cenami niższymi, niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Czym wyróżniają się kotły elektryczne?

Oferowane przez nas kotły elektryczne firmy Kospel wyróżnia nie tylko estetyczne wykonanie, lecz także łatwość montażu. Urządzenia te nie wymagają specjalnego pomieszczenia - wystarczy zamontować je w miejscu, gdzie znajduje się dostęp do poprowadzonej w naszym domu instalacji elektrycznej. Doskonale komponują się na przykład z meblami kuchennymi pod zabudowę, dzięki czemu elektryczna centrala grzewcza naszego domu może znaleźć się na wyciągnięcie ręki, umieszczona w obudowie kotła elektrycznego. Ogrzewanie elektryczne może być sterowane w pełni automatycznie, ponadto niektóre piece umożliwiają zdalną regulację przez internet.

Elektryczny piec można zaprogramować według własnych potrzeb – może ogrzewać pomieszczenie w zależności od temperatury w nim występującej, czy też temperatury panującej na zewnątrz budynku. Można ponadto ustalić harmonogram czasowy, oparty o tryb życia domowników, zapewniający ciepło w pomieszczeniach podczas ich obecności i oszczędzający prąd, gdy nikogo nie ma w domu. Dzięki temu piec elektryczny CO pozwala na energooszczędną eksploatację systemu grzewczego.

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, że kocioł elektryczny to rozwiązanie idealne dla Twojego domu!

Asortyment naszego sklepu tworzy profesjonalne wyposażenie łazienkowe oraz nowoczesne systemy grzewcze. Rozległe doświadczenie pozwala nam świadczyć Państwu usługi o najwyższych standardach oraz oferować produkty odznaczające się znakomitą klasą.

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom naszych odbiorców, dopracowaliśmy ofertę pod kątem kotłów i wyposażenia kotłowni przydomowych. Do dyspozycji obsługiwanych klientów oddajemy nowoczesne kotły elektryczne, niezwykle komfortowe i bezpieczne w użyciu, a przy tym niezawodne i trwałe. Nasza oferta obejmuje również kotły dwufunkcyjne. Gama proponowanych artykułów jest nad wyraz zróżnicowana i interesująca, by nasi klienci mieli szansę dopasować optymalne wyposażenie dla każdego, nawet najbardziej zaawansowanego projektu. Za jakość sprzedawanych przez firmę Bridom kotłów elektrycznych odpowiada znana, wiodąca na rynku marka Kospel. Pragnąc sprostać Państwa potrzebom, ze swojej strony gwarantujemy fachowe doradztwo, atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zleceń.

Piec elektryczny CO – jakie są jego zalety?

Zalety korzystania z kotłów elektrycznych C.O. są liczne. Przede wszystkim ogrzewanie elektryczne pozwala na oszczędne zarządzanie zużyciem prądu. Nowoczesny piec elektryczny wyposażony jest w możliwość programowania, dzięki czemu łatwo dostosować jego pracę do indywidualnych potrzeb. Montaż pieca elektrycznego jest prosty i nie wymaga dodatkowych przystosowań, a jego obsługa jest intuicyjna. Koszty ogrzewania elektrycznego mogą być niższe w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania. Ogrzewanie domu za pomocą kotła elektrycznego to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, zwłaszcza dla osób ceniących komfort i bezpieczeństwo. Warto również uwzględnić brak konieczności składowania opału. Taki kocioł zapewnia ciepło dla całego domu oraz dostarcza ciepłą wodę użytkową, co jest niewątpliwą zaletą. Energooszczędna eksploatacja kotła przekłada się na realne oszczędności w domowym budżecie.

Sprawdź również:

 

 


Na blogu: