Na instalacje wodne i grzewcze składają się nie tylko duże urządzenia, takie jak kotły i grzejniki, ale też mniejsze akcesoria odpowiadające za efektywną pracę całego systemu. Jednymi z najważniejszych są zawory instalacyjne, czyli elementy pozwalające na regulowanie i ewentualne odcinanie przepływu cieczy grzewczej. W zależności od konkretnej funkcji oraz przeznaczenia do określonego systemu wyróżnia się rozmaite rodzaje zaworów. Oferta Bridom.pl obejmuje wszystkie najczęściej stosowane modele zaworów instalacyjnych, co pozwoli Ci znaleźć produkt dokładnie dopasowany do instalacji, jaką dysponujesz. Proponowane zawory instalacyjne są dostarczane na rynek przez uznane marki mające doświadczenie w branży. Decyduje to o ich wysokiej jakości i trwałości, dzięki której będą Ci służyły przez długi czas.

Zawory instalacyjne – podstawowe rodzaje i ich przeznaczenie

W systemie grzewczym zawory instalacyjne mogą pełnić różne funkcje. Skupiając się jedynie na konkretnym przeznaczeniu, można je podzielić na zawory sterująco-regulujące, odcinające, zabezpieczające i pomocnicze. Z perspektywy użytkownika podstawową rolą wydaje się regulowanie przepływu cieczy grzewczej. Zawory sterująco-regulujące oraz odcinające pozwalają włączać i wyłączać dopływ ciepłej wody. Właśnie w ten sposób użytkownik decyduje o temperaturze panującej w pomieszczeniu lub o ciepłocie wody w kranie. Ponadto zawory instalacyjne stanowią też zabezpieczenie działania całego systemu, chroniąc go przed awariami i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu. Natomiast zawory pomocnicze umożliwiają zachowanie odpowiedniego stanu technicznego systemu – należą do nich zawory odpowietrzające.

Jak wybierać zawory instalacyjne?

Kupując zawory instalacyjne, musisz znać specyfikę instalacji, w której mają zostać wykorzystane. Pozwoli Ci to nie tylko wybrać odpowiedni rodzaj zaworów, ale też dopasować ich parametry do wszystkich elementów systemu. Należy bowiem pamiętać, że grzejniki, rury i inne części systemu grzewczego, klimatyzacyjnego lub wodno-kanalizacyjnego mogą różnić się m.in. rozmiarem i typem wymaganego przyłącza. Poza tym zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane są zawory. Choć wybór nie jest szeroki, to jednak do niektórych celów zdecydowanie bardziej wskazane są modele mosiężne, nie żeliwne. Aby w pełni dopasować zawory instalacyjne do swoich preferencji, możesz zdecydować o rodzaju uchwytu (motylkowy, grzybkowy, pokrętło), ewentualnie o kolorze produktu.

Zawory instalacyjne w ofercie Bridom.pl

W ofercie Bridom.pl dostępne są zawory instalacyjne w różnych wariantach. Znajdziesz u nas zawory mosiężne i żeliwne, a wśród nich modele grzejnikowe, gazowe i ogrodowe. Jako uzupełnienie systemów grzewczych proponujemy zawory różnicowe, przelotowe, zwrotne oraz termostatyczne. Szczególnie komfortowe w użytkowaniu są natomiast zawory kulowe z siłownikiem. Poza tym oferujemy zawory bezpieczeństwa, modele mieszające, antyskażeniowe czy też specjalistyczne reduktory ciśnienia wody. Wszystkie oferowane zawory instalacyjne pochodzą od producentów doświadczonych i cenionych w branży. Precyzja wykonania i dobór odpowiednich surowców przekładają się na wysoką jakość zaworów oraz ich wytrzymałość. Prawidłowe dopasowanie modeli do instalacji nie tylko ułatwi obsługę systemu, ale także wpłynie na jego dobrą kondycję.