Pompy ciepła to urządzenia stanowiące element instalacji grzewczych, które efektywnie wykorzystują odnawialne źródła energii. Taki system grzewczy świadczy o świadomej trosce o środowisko, a jednocześnie wskazuje na znajomość korzyści płynących z wykorzystania zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Nasza pompa ciepła 7 kW to opcja dla osób ceniących systemy grzewcze, które zapewniają najwyższą efektywność cieplną, jednocześnie nie obciążając nadmiernie portfela. W bonusie pompy ciepła pozwalają mimowolnie zadbać o otoczenie, na które nie wpływają negatywnie pomimo pobierania ciepła z wody, powietrza i gruntu.

Lubisz nowoczesne rozwiązania, które faktycznie wpływają na komfort życia? Szukasz energooszczędnej i bezpiecznej dla środowiska instalacji grzewczej, która nie wymaga uciążliwej obsługi? Sprawdź nasze pompy ciepła 7 kW i wybierz urządzenie dla siebie!

Pompa ciepła 7 kW – dlaczego warto?

Pompy ciepła to system grzewczy optymalny zarówno pod względem finansowym, jak i ekologicznym. Zaawansowane technologicznie urządzenie znacząco wpływa na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na zmniejszenie dotychczasowych rachunków za prąd.

Jednocześnie dostępne w naszej ofercie pompy ciepła 7 kW są w pełni przyjazne dla środowiska, a jedyny moment emisji dwutlenku węgla jest związany z wytwarzaniem energii niezbędnej do działania instalacji. Oznacza to, że łącząc pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, jesteś w stanie maksymalnie ograniczyć emisję substancji szkodliwych dla otoczenia i zyskać niezależność energetyczną.

Jak działają pompy ciepła?

Nasze pompy ciepła 7 kW to niezawodne urządzenia, których efektywność grzewcza i energooszczędność sprawiają, że takie systemy grzewcze montowane są nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również w starszych budynkach i lokalach usługowych. Ta niezawodna instalacja grzewcza wykorzystuje zasoby naturalne, pobierając ciepło z wody, powietrza i gruntu.

System pompy ciepła to dwie jednostki: wewnętrzna i zewnętrzna, połączone przewodem z czynnikiem chłodzącym. Pompa może zimą ogrzewać, a latem ochładzać budynek, dodatkowo służąc do podgrzewania wody użytkowej – urządzenie generuje nawet pięciokrotnie więcej energii, niż pobiera!

Ile prądu zużywa pompa ciepła 7 kW?

Pompy ciepła to najlepszy sposób na oszczędzanie bez konieczności rezygnacji z codziennego komfortu. Urządzenie efektywnie ogrzewa lub chłodzi budynek oraz podgrzewa wodę użytkową, wykorzystując do tego potencjał cieplny środowiska naturalnego – pobiera ciepło z gruntu, wody i powietrza.

Cena za pompę ciepła 7 kW może wydawać się wysoka, ale korzyści płynące z takiego rozwiązania szybko rekompensują początkowy wydatek. Średni koszt, jaki generuje pompa ciepła wykorzystywana do ogrzewania budynku 200 m2 i podgrzewania wody, to około 2000 złotych w skali roku. Dla porównania ogrzewanie gazowe to koszt rzędu około 3000-4000 złotych, a ogrzewanie elektryczne do dwóch razy tyle!