Wśród wielu zaworów wykorzystywanych w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania zawory kulowe z siłownikiem są jednymi z najdogodniejszych. Gwarantują prostą i komfortową obsługę systemu, co umożliwia sprawne regulowanie przepływu i ewentualne odcinanie medium ogrzewającego. Ich właściwy wybór pozwoli Ci uzyskiwać nie tylko pożądaną temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale też optymalną temperaturę wody użytkowej. Ponadto ich użytkowanie może wydłużyć żywotność poszczególnych elementów instalacji. Utrzymywanie względnie stałej temperatury i unikanie jej nagłych zmian przekłada się również na bardziej ekonomiczne gospodarowanie zużyciem mediów. Tym samym zawory kulowe z siłownikiem są rozwiązaniem ekologicznym i zarazem ekonomicznym, umożliwiającym obniżenie rachunków.

Zawory kulowe z siłownikiem i ich zastosowanie

Podstawową funkcją, którą pełnią zawory kulowe z siłownikiem, jest sterowanie instalacją wody użytkowej. Zawór umożliwia komfortowe gospodarowanie strumieniem wody zarówno zimnej, jak i ciepłej. Obecność sterownika pozwala zachować oczekiwaną temperaturę wody w kranie oraz cieczy grzewczej w grzejnikach. Możliwe jest też ogrzewanie strefowe, czyli uzyskiwanie innej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Za pomocą zaworów z siłownikiem samo sterowanie temperaturą jest dużo prostsze, a ponadto łatwiej można uzyskać precyzyjnie określony poziom ciepła. To dlatego zawory tego typu są popularne w pomieszczeniach o dużym metrażu, gdzie trudno osiągnąć pożądany efekt przy zastosowaniu zwykłych urządzeń. Oprócz tego zawory kulowe z siłownikiem chronią przed zalaniem, gdyż wygodne sterowanie automatyczne umożliwia zamknięcie obiegu w odpowiedniej chwili.

Zawory kulowe z siłownikiem – jak wybrać właściwy model?

Podstawową różnicą między poszczególnymi zaworami kulowymi z siłownikiem są ich parametry decydujące o możliwości zastosowania w konkretnym systemie. Od przepustowości zaworu, rozmiaru przyłącza i średnicy rury, do jakiej jest przystosowany, zależy jego sprawne działanie w całej instalacji. Z tego powodu są to najważniejsze kwestie, na jakie musisz zwrócić uwagę. W tym celu warto posiłkować się wymaganiami przedstawionymi przez producenta konkretnych części systemu. Poza tym wybierając zawory kulowe z siłownikiem, sprawdź wysokość napięcia zasilania sterownika oraz maksymalną temperaturę cieczy, do jakiej przystosowany jest zawór. Znaczenie ma również jej maksymalne ciśnienie. Zwrócenie uwagi na takie szczegóły pozwoli na sprawne i długotrwałe działanie instalacji oraz zapobiegnie awariom i ewentualnemu przedwczesnemu zniszczeniu zamontowanych zaworów.

Zawory kulowe z siłownikiem w ofercie Bridom.pl

W ofercie Bridom.pl znajdziesz zawory kulowe z siłownikiem przeznaczone do instalacji grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Większość modeli możesz wykorzystać także jako zawory odcinające w instalacjach wody pitnej. Oferowane produkty różnią się od siebie parametrami, dzięki czemu bez problemu znajdziesz model odpowiedni do wykorzystania w konkretnej instalacji i z określonymi rurami. Nasze zawory są przystosowane do różnych potrzeb, ponieważ dostępne są modele zasilane zarówno przez prąd o napięciu 24 V, jak i 230 V. Wszystkie zawory kulowe z siłownikiem proponowane w naszym sklepie są produkowane przez doświadczone marki cenione w branży. Możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez długi czas, efektywnie spełniając swoje zadanie.