Każda instalacja, w której istotnym czynnikiem warunkującym jej działanie jest wzrost ciśnienia, wymaga zaworu. Element ten pomaga kontrolować ciśnienie i zapewnić bezpieczeństwo – zarówno samej instalacji, jak i jej użytkownikom. W momencie, gdy dopuszczalna norma zostaje przekroczona, zadaniem zaworu jest ustabilizowanie i przywrócenie bezpiecznych wartości. Prezentowane na naszej stronie zawory bezpieczeństwa przeznaczone są do różnego rodzaju instalacji, a ich mocna, przemyślana konstrukcja zapewnia skuteczność działania w najróżniejszych warunkach i okolicznościach wymagających niezawodnego funkcjonowania. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz zawór odpowiedni do Twojej instalacji!

Zawory bezpieczeństwa – zastosowanie

Dostępne w naszej ofercie zawory bezpieczeństwa to wysokiej jakości elementy stosowane zarówno w zbiornikach wody użytkowej, instalacjach solarnych, elektrycznych podgrzewaczach, jak i w dużych, skomplikowanych i wymagających zaawansowanych konstrukcji instalacjach grzewczych. Dobór odpowiedniego zaworu zwiększa bezpieczeństwo użytkowania danego systemu, a także jego skuteczność i bezawaryjne funkcjonowanie przez wiele lat. Zawory bezpieczeństwa mają za zadanie zmniejszenie naprężeń w rurach przewodzących, które mogą doprowadzić do uszkodzenia instalacji, jej rozszczelnienia, wybuchu czy przeciekania. Zastosowanie zaworów zdecydowanie zmniejsza to ryzyko, ograniczając dopływ wody, energii lub innego medium do całej instalacji rozprowadzonej w budynku. Jeżeli zdecydujesz się na oferowane zawory, masz pewność, że spełnią one swoje zadanie niezawodnie!

Rodzaje zaworów bezpieczeństwa

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór zaworów, które przeznaczone są do różnego rodzaju instalacji i panującego w nich ciśnienia. W zależności od modelu zawory bezpieczeństwa można stosować w instalacjach zmagających się z ciśnieniem sięgającym nawet 10 barów. Nasz asortyment uwzględnia zawory z niebieskim pokrętłem przeznaczone do instalacji rozprowadzających ciepłą wodę użytkową, zawory z czarnym pokrętłem stosowane w instalacjach solarnych, zawory z czerwonym pokrętłem wykorzystywane w elektrycznych podgrzewaczach i innego typu systemach grzewczych. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego zaworu, aby gwarantował bezpieczeństwo działania i sprawne funkcjonowanie, uwzględniając przy tym całą instalację, jej wymogi techniczne i oczekiwania użytkowników. Zawory bezpieczeństwa są całkowicie niezależne od danego systemu, dzięki czemu ich skuteczność jest zdecydowanie większa niż w przypadku rozwiązań scalonych z danym systemem grzewczym. W naszym sklepie internetowym możesz nabyć również inne zawory, takie jak zawory mieszające, termostatyczne, gazowe czy reduktory ciśnienia wody.

Wysoka jakość zaworów bezpieczeństwa

W produkcji prezentowanych zaworów bezpieczeństwa zostały zastosowane najwyższej jakości materiały, które w styczności z danym medium w żaden sposób nie uszkadzają struktury samego zaworu ani instalacji. Dobór optymalnego rozwiązania, również pod względem jego przeznaczenia zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Postaw zatem na jakość i niezawodne działanie!

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego asortymentu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości i doradzimy w wyborze komponentów odpowiednich do systemu grzewczego stosowanego w Twoim domu, mieszkaniu, pomieszczeniach gospodarczych lub biurze!

Sprawdź również: