Pompy ciepła 8 kW – Pompy ciepła – sklep Bridom

Na rynku budowlanym coraz częściej pojawiają się systemy grzewcze wykorzystujące pompy ciepła, czyli urządzenia korzystające z potencjału środowiska, jakim są odnawialne źródła energii. Nasza pompa ciepła 8 kW może stanowić całoroczne źródło ogrzewania, a dodatkowo umożliwia podgrzewanie wody użytkowej. A jeśli połączysz pompę z instalacją fotowoltaiczną, nie tylko zadbasz o otoczenie, ale też zapewnisz sobie pełen komfort i niezależność energetyczną.

Pompy ciepła 8 kW dostępne w naszej ofercie doskonale wpasowują się w aktualne trendy rynku energetycznego i budowlanego – nowoczesna technologia to proekologiczne pompy ciepła, czyli efektywność grzewcza i świadoma ochrona środowiska naturalnego w jednym. Skorzystaj z naszej oferty i przestań martwić się o wysokość rachunków za prąd!

Jak działa pompa ciepła 8 kW?

Pompy ciepła podobnie jak instalacje elektryczne zasilane są prądem, ale to jedyne podobieństwo między nimi. Dostępne w naszej ofercie pompa ciepła 8 kW efektywnie ogrzewa budynek mogąc jednocześnie służyć do podgrzewania wody, a mimo to wpływa na zmniejszenie zużycia prądu. Przyjmuje się, że średni roczny koszt ogrzewania pompą wynosi około 2000 złotych, gdy koszt działania instalacji gazowej i elektrycznej to kolejno około 3000 złotych i 6000 złotych.

Pompa ciepła 8 kW składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są przewodem ze specjalnym czynnikiem chłodzącym. Jednostka wewnętrzna montowana jest w budynku, a jednostka zewnętrzna poza nim, skąd pobiera ciepło z otoczenia. Woda grzewcza może być kierowana jedynie do instalacji CO albo dodatkowo również do wężownicy podgrzewacza wody (CWU) – dzięki temu pompa ciepła nie tylko zadba o temperaturę w pomieszczeniach, ale także zapewni podgrzewanie wody użytkowej.

Pompa ciepła 8 kW – cena i zużycie prądu

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć zużycia prądu w Twoim domu, ale możemy zapewnić, że pompa ciepła 8 kW wpłynie na ograniczenie poboru energii elektrycznej i zmniejszenie rachunków. Dlaczego nasza pompa ciepła to zużycie prądu, które nie obciąży Twojego budżetu?

Urządzenie tego typu wykorzystuje zasoby środowiska naturalnego pobierając ciepło z wody, gruntu i powietrza – prąd jest potrzebny tylko do zasilania jego pracy. Pompa ciepła generuje nawet pięciokrotnie więcej ciepła niż pobiera z otoczenia pozwalając zaoszczędzić na rachunkach za prąd do 50% w skali roku (w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania). Znaczenie ma zarówno jakość, jak i efektywność grzewcza pompy ciepła 8 kW, dlatego w naszej ofercie znajdziesz jedynie urządzenia od sprawdzonych producentów.

Pompa ciepła 8 kW to koszt około 20 000 złotych, ale inwestycja w system grzewczy zwróci się w całości nie tylko dzięki efektywności cieplnej i oszczędnościom na rachunkach, ale także dzięki dofinansowaniom, które mogą wesprzeć plany inwestorów. Biorąc pod uwagę również inne systemy ogrzewania proekologiczne pompy ciepła to energooszczędność, bezpieczeństwo pracy i ogrzewanie, które nie szkodzi środowisku, co sprawia, że pompa ciepła 8 kW cena przestaje wydawać się wygórowana.