Nagrzewnice i kurtyny grzewcze prezentowane w bridom.pl to produkty najwyższej jakości, która idzie w parze z funkcjonalnością oraz nieprawdopodobnie satysfakcjonującą wydajnością. Dzięki tym urządzeniom zaoszczędzisz swój budżet domowy i zyskasz długo utrzymujące się w pomieszczeniach ciepło. Takie zabezpieczenie w zimowym okresie pozwoli Ci przetrwać najchłodniejsze dni w komforcie, a tym samym w zdrowiu. Dlatego nie zwlekaj i zainwestuj w sprzęt godny zaufania! Nasza rozbudowana oferta zapewnia wiele rozwiązań spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Dołącz do grona tych, którzy postawili na szeroko pojętą ekonomię. Zapewniamy, że się nie zawiedziesz. Nagrzewnice i kurtyny grzewcze to naprawdę opłacalny wybór.

Nagrzewnice i kurtyny grzewcze – korzyści płynące z ich zakupu

Nagrzewnice i kurtyny grzewcze jak sama nazwa wskazuje, należą do grupy systemów grzewczych mających za zadanie ocieplić powietrze w różnego typu pomieszczeniach. Ich funkcje są ze sobą ściśle powiązane, dlatego warto rozważyć zakup obu tych urządzeń. Aby jednak zrozumieć ich działanie, należy poznać specyfikację jednego i drugiego produktu.

Nagrzewnice produkują ciepło, zasysając powietrze z danego pomieszczenia przez specjalne wentylatory. W zależności od rodzaju urządzenia przenikające przez nie powietrze nagrzewa się dzięki instalacji wodnej lub gazowej. Dzięki temu pozyskiwanie ciepła jest procesem niezwykle ekonomicznym.

Kurtyny grzewcze zaś chronią wnętrze przed niekontrolowanym przepływem zimnego powietrza docierającego z zewnątrz budynku. Zmniejszają one straty ciepła do absolutnego minimum. Zwykle montuje się je nad drzwiami wejściowymi tudzież obok nich.

W jakich pomieszczeniach warto zainstalować nagrzewnice i kurtyny grzewcze?

Obiekty przemysłowe, budynki użytku publicznego, gospodarstwa rolne, magazyny, warsztaty, hale produkcyjne to miejsca, w których nagrzewnice i kurtyny grzewcze montuje się najczęściej.

W przypadku nagrzewnic jest to podyktowane dużym metrażem wnętrz, jak również ich wysokością. Na ogół tradycyjne grzejniki są niewydolne w tego typu lokalach. Kurtyny grzewcze natomiast skutecznie zabezpieczają wymienione wcześniej pomieszczenia przed utratą ciepła spowodowaną napływem zimnego powietrza z zewnątrz. Zamontowane nad nieustannie otwierającymi się i zamykającymi drzwiami wejściowymi, tworzą solidną barierę cieplną. Ponadto kurtyny grzewcze chronią przestrzenie publiczne przed kurzem, wszelkiego rodzaju pyłami czy też gazami, a nawet spalinami.

Zadbaj o swoich najbliższych, inwestując w nagrzewnice i kurtyny grzewcze

Nagrzewnice i kurtyny grzewcze coraz częściej wykorzystywane są również w domach jednorodzinnych. Szczególnie doceniają je rodziny z małymi dziećmi, które w okresie zimowym uwielbiają przebywać w zaśnieżonym ogrodzie. Jak wiadomo, maluchy w znacznej większości przypadków nie potrafią usiedzieć na miejscu. Ciągle wchodzą do domu po kolejne zabawki i po chwili wychodzą z niego, aby cieszyć się zabawą na świeżym, mroźnym powietrzu. Wówczas częste otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych bądź tarasowych nie zna końca. Kurtyna grzewcza rewelacyjnie chroni dom przed wyziębieniem, a nagrzewnica dba o utrzymanie stałego poziomu temperatury w jego pomieszczeniach.

Zatem chcąc zadbać o zdrowie oraz komfort swojej rodziny rozważ montaż właśnie tego typu systemu grzewczego.