Prosta forma i niewielkie rozmiary nie powinny mylić, gdyż uchwyty do rur to istotne elementy całej instalacji. Pozwalają zabezpieczyć konstrukcję, dając pewność, że każda rura zostanie umieszczona w odpowiednim miejscu. Poza tym ograniczają prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Należy jednak pamiętać, że do każdej rury powinno się dopasować odpowiednie uchwyty do rur. W Bridom.pl znajdziesz modele różniące się parametrami, w tym głównie średnicą. Wszystkie dostępne uchwyty są dostarczane przez marki specjalizujące się w produkcji elementów do instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Wykonane z odpowiednio dobranych surowców, zapewniają niezawodność i skuteczność działania. Są przy tym odporne na działanie czynników zewnętrznych i nadają się do długotrwałej eksploatacji.

Uchwyty do rur - bezpieczeństwo, wygoda i estetyka

Choć uchwyty do rur są elementami o niewielkim rozmiarze, to jednak pełnią istotną funkcję w dowolnym systemie wodno-kanalizacyjnym lub grzewczym. Prawidłowe zamocowanie rur przekłada się na bezpieczeństwo funkcjonowania całej instalacji. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu i zamontowaniu uchwytów możesz ograniczyć ryzyko wystąpienia awarii oraz zredukować obciążenie samych rur. Co ważne, dostępne w sprzedaży uchwyty są w większości przeznaczone do użytku z rurami biegnącymi zarówno w pionie, jak i poziomie. Dodatkową zaletą jest estetyka zewnętrznej części systemu. Wykonane głównie ze stali uchwyty do rur nieznacznie zmieniają wygląd orurowania i w niektórych przypadkach mogą stanowić estetyczny akcent całej aranżacji.

Jak wybrać odpowiednie uchwyty do rur?

Żeby uchwyty do rur skutecznie pełniły swoją rolę, muszą być właściwie dopasowane do samych rur. Pamiętaj, że uchwyty nie są uniwersalne, a jedynie te precyzyjnie dopasowane do konkretnych rur mogą przynieść oczekiwane korzyści i zabezpieczyć całą instalację. Dlatego tak ważne jest, by modele uchwytów wybierać w zależności od parametrów rur. Najważniejsza jest średnica. Jeśli jest dopasowana do średnicy rury, masz pewność, że rura zmieści się w uchwycie. Znaczenie ma również materiał wykonania, który decyduje o wytrzymałości uchwytu. Poza tym warto wybrać modele z dodatkową gumą niwelującą drgania. Powszechnie dostępne są uchwyty do rur skompletowane z kołkami, co ułatwi Ci montaż. Decydując się na modele z gumą, upewnij się, że jest ona dostosowana do temperatur, jakie będzie osiągała ciecz transportowana w rurach.

Uchwyty do rur w ofercie Bridom.pl

W asortymencie Bridom.pl znajdziesz uchwyty do rur wykonane głównie z odpornej stali ocynkowanej. Dostępne są modele pojedyncze i podwójne. Większość z nich jest wyposażona w kołek montażowy. Częstym elementem oferowanych uchwytów są też wewnętrzne gumy, których zadaniem jest tłumienie drgań, w jakie wprawione mogą być rury, szczególnie te puste. Proponowane uchwyty do rur różnią się średnicą, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dokładnie taki model, jaki potrzebujesz do posiadanej instalacji. Poza uchwytami znajdziesz u nas inne elementy funkcyjne uzupełniające instalację tak wodną, jak i grzewczą. Są to np. zawory instalacyjne o wielu rodzajach i parametrach. Wszystkie wyróżniają się równie wysoką niezawodnością i trwałością, a także nieskomplikowanym sposobem montażu.