Gazowe podgrzewacze wody

Jeszcze kilkanaście lat temu, poza oczywistymi elementami wyposażenia, w niemal każdej łazience znajdował się gazowy podgrzewacz wody, zwany potocznie „junkersem” od nazwy jednego z przewodnich producentów na ówczesnym rynku. Dziś, po upływie lat, warto ponownie zerknąć w kierunku tych urządzeń, by przekonać się, że mogą nadal być potrzebne w wielu domach.

W jaki sposób działa gazowy ogrzewacz wody?

Gazowe podgrzewacze wody działają w sposób przepływowy - oznacza to, że na bieżąco podgrzewają wodę, która przepływa przez punkt wyjściowy, taki jak słuchawka prysznicowa czy bateria w łazience lub kuchni. Urządzenia te zasilane są gazem, co wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji. Współcześnie wiele modeli oferuje automatyczny zapłon bateryjny - dzięki temu nie trzeba zapalać ręcznie urządzenia za każdym razem, gdy potrzebujemy ciepłej wody. Wydajność ciepłej wody to zazwyczaj od 9 do 11 litrów na minutę, choć na rynku znaleźć można także urządzenia o wydajności do 27 l/min.

Kształt gazowych ogrzewaczy wody nieustannie przypomina prostopadłościan, który montowany jest przez powieszenie go w odpowiednim miejscu na ścianie - konieczne jest zapewnienie dopływu gazu oraz dostępu do źródła wody. Najczęściej umieszcza się go w pobliżu wanny lub prysznica, choć może zostać zamontowany także obok umywalki lub kuchennego zlewozmywaka.

Podgrzewacze gazowe – archaizm czy nowoczesność?

Wielu osobom gazowe podgrzewacze wody kojarzą się z rodzinnym domem, w którego łazience wisiał wątpliwej estetyki podgrzewacz. Z biegiem lat urządzenia te zostały wyparte przez elektryczne odpowiedniki, dziś jednak wracają do łask. Trudno nie dostrzec prostej przyczyny – gaz jest dla wielu osób tańszym paliwem, niż energia elektryczna. Co istotne jednak – gazowy ogrzewacz wody zyskał obecnie nowy, cieszący oko wygląd.

W naszej ofercie znaleźć można nowoczesne gazowe podgrzewacze wody firmy Beretta. Cechuje je przede wszystkim innowacyjny design - wyposażone są w interfejs z trzema przyciskami, podświetlanym wyświetlaczem oraz diodą LED, która sygnalizuje stan baterii. Łatwe w obsłudze, zapewniają wysoki komfort obsługi i niskie zużycie paliwa, jakim jest gaz LPG lub gaz ziemny. Co więcej, zamontowany w nich wyświetlacz w czasie rzeczywistym przedstawia temperaturę wody. Dostępne w naszej ofercie gazowe podgrzewacze wody ceny mają na tyle korzystne, że są zdecydowanie warte zakupu jako tańszy zamiennik elektrycznych odpowiedników.