Przed laty gazowe podgrzewacze wody były jednymi z najpowszechniejszych źródeł ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych. Po latach przeżywają swój renesans, choć już w nowej, odmienionej formie. Nowoczesne podgrzewacze gazowe są wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia surowców, dzięki którym posłużą przez wiele lat. Elektroniczny zapłon i różne opcje ustawień pozwalają dostosować ich działanie do konkretnych oczekiwań użytkownika. Są przy tym proste i bezpieczne w użyciu, a do tego estetycznie prezentują się w pomieszczeniu. W Bridom.pl znajdziesz kilka rodzajów gazowych podgrzewaczy wody. Różnią się wyglądem i sposobem grzania. Poza odmienną wielkością mają nieco inne kształty. Dzięki temu precyzyjniej dopasujesz model do pomieszczenia, jego metrażu i stylu, w jakim jest urządzone.

Gazowe podgrzewacze wody - rodzaje i zasady działania

Choć pierwotnie gazowe podgrzewacze wody miały formę wyłącznie ogrzewaczy przepływowych, to obecnie na rynku dostępne są zarówno modele przepływowe, jak i pojemnościowe. Pierwsze z nich ogrzewają wodę na bieżąco po jej odkręceniu. Temperatura nie jest więc od razu maksymalna. Zależy od siły strumienia oraz długości wylewania wody. Natomiast pojemnościowe podgrzewacze wody to urządzenia, które gromadzą nagrzaną wodę, więc po odkręceniu kranu otrzymuje się ciepłą wodę. Należy jednak pamiętać, że w zbiornikach pojemnościowych ciepła woda ma ograniczoną ilość, więc po jej wypuszczeniu należy odczekać, aż zagrzeje się ponownie.

Gdzie sprawdzają się gazowe podgrzewacze wody?

Gazowe podgrzewcze sprawdzają się tam, gdzie woda nie może być ogrzewana przez systemy oparte o kotły c.o i współdziałające z nimi zbiorniki buforowe c.o.. Żeby można było wykorzystywać gazowe podgrzewacze wody, trzeba dysponować nieskomplikowanym, stałym i bezpiecznym dostępem do źródła gazu. Taka możliwość istnieje w niektórych budynkach wielorodzinnych, do których doprowadzony jest gaz ziemny, ale brakuje ciepłej wody. Z takiego rozwiązania można też skorzystać w nowo wybudowanym domu, w którym chce się zaoszczędzić na ogrzewaniu elektrycznym. Poza tym gazowe podgrzewacze wody przepływowe oraz modele pojemnościowe o niewielkiej pojemności mogą sprawdzić się w niewielkich nieruchomościach takich jak domki letniskowe czy altany działkowe. Montuje się je z reguły w łazience, nad wanną, obok kabiny prysznicowej, rzadziej w kuchni nad zlewem.

Gazowe podgrzewacze wody - jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając gazowe podgrzewacze wody, musisz przede wszystkim ustalić, czy chcesz zainwestować w model pojemnościowy, czy przepływowy. Warto wziąć pod uwagę średnią ilość zużywanej jednorazowo wody oraz częstotliwość korzystania z niej. Znaczenie mają również indywidualne preferencje i zwyczaje kąpielowe. Poza tym należy dopasować gazowy podgrzewacz do samej instalacji i do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. To właśnie przestrzeń, jaką dysponujesz, będzie głównym czynnikiem decydującym o wielkości i typie podgrzewacza. Nie wszędzie da się bowiem wstawić model stojący, ale też nie w każdej łazience znajdzie się miejsce na ten wiszący.

Gazowe podgrzewacze wody w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl oferujemy gazowe podgrzewacze wody oferowane przez cenionych na rynku producentów, różniące się wieloma parametrami. Dostępne produkty dzielą się przede wszystkim na modele przepływowe i pojemnościowe. Wyraźne różnice widać w ich wielkości oraz sposobie montażu. Poza najpopularniejszymi modelami wiszącymi pojawiają się też podgrzewacze stojące. W sposobie działania odczuwaną różnicą jest pojemność w przypadku modeli pojemnościowych oraz moc cieplna w przypadku podgrzewaczy przepływowych. Poszczególne ogrzewacze gazowe różnią się również designem. Dzięki temu możesz znaleźć model, który estetycznie wkomponuje się do konkretnej łazienki. Jeśli nie masz pewności, który podgrzewacz wybrać do danej instalacji, możesz liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi naszego sklepu.


Na blogu: