Systemy PEXAL opierają się na nowoczesnej technologi rur zbudowanych z dwóch rodzajów materiałów – tworzyw sztucznych i aluminium. Najczęściej zbudowane są z kilku, naprzemiennie ułożonych warstw – zawsze zewnętrzna i wewnętrzna warstwa jest stworzona z tworzywa sztucznego, a warstwy wewnętrzne z aluminium. Zabieg ten nadaje rurze wytrzymałości i trwałości większej, niż rury zrobione tylko i wyłącznie z aluminium czy tworzyw sztucznych. Alumninum i tworzywo sztuczne spajane są ze sobą specjalną warstwą spajającą, która skutecznie opiera się różnego rodzaju naprężeniom i obciążeniom.

Materiały systemu PEXAL to nie tylko połączenie zalet aluminium i tworzyw sztucznych, ale także eliminacja ich wad. Stosując ten system nie musimy już martwić się o korozyjność i toksyczność, możliwość tworzenia się kamienia czy nawet straty cieplne charakterystyczne dla aluminium oraz o  przepuszczalność gazów i wysoką rozszerzalność cieplną tak irytujące w przypadku rur z tworzyw sztucznych.

Głównymi zaletami produktów wykorzystujących systemy PEXAL jest przede wszystkim ich elastyczność i wytrzymałość, nieprzewodzenie prądu, mała wydłużalność cieplna i odporność na temperaturę. Zalety systemów PEXAL można wykorzystać niemalże we wszystkich instalacjach domowych – począwszy od instalacji ciepłej i zimnej wody, poprzez systemy ogrzewania podłogowego czy centralne, a kończąc na systemach sprężonego powietrza. Temperatura maksymalna, jaką wytrzymują rury z systemu PEXAL to 90 stopni Celsjusza, a w przypadku krótkotrwałych przepływów nawet do 100 stopni.

Oczywiście w skład elementów opierających się na systemie PEXAL nie wchodzą tylko i wyłącznie rury stworzone z aluminium i tworzyw sztucznych. W naszym sklepie znajdują się także rozdzielacze, trójniki zaprasowane, kolanka zaprasowywane i złączki. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób połączenia wszystkich elementów instalacji – polecamy, aby zajął się tym doświadczony specjalista.