Baterie kuchenne

Śmiało można powiedzieć, że tyle jest baterii zlewozmywakowych, ile zlewozmywaków. Stan ten wynika oczywiście z faktu, iż baterie kuchenne w nowoczesnych domach nie są już tylko niewidocznym dodatkiem bez jakichkolwiek walorów estetycznych. Jest wręcz odwrotnie – piękna i elegancka bateria, oprócz swojej funkcjonalności, przyciąga wzrok i nadaje kuchni swoistej kropki nad i. Dzięki dbałości o każdy detal wnętrze domu prezentuje się nienagannie, a przebywanie w nim jest czystą przyjemnością.

Bateria zlewozmywakowa - funkcjonalność na pierwszym miejscu

Materiał, z jakich robione są baterie kuchenne to najczęściej metal bądź granit. Oba materiały mają swoje wady i zalety – metal (bardziej popularny) jest tańszy, lżejszy i w opinii wielu użytkowników łatwiejszy do utrzymania w czystości, granit jest droższy, cięższy i czasami napotykamy na pewne problemy z jego umyciem, ale wszystkie te niedogodności wynagradza estetyka – są one po prostu zjawiskowe (i dobrze komponują się z granitowymi zlewozmywakami).

Oba materiały wyróżnia odporność na wilgoć. Dobrze znoszą wiele lat użytkowania i nie są podatne na zniszczenia. Priorytetem w codziennym użytkowaniu jest praktyczność oraz funkcjonalność. Bateria zlewozmywakowa powinna być wygodna w użyciu, trwała i niezawodna. Wówczas możemy mieć pewność, że korzystanie z niej będzie komfortowe, bezpieczne, a także zaowocuje oszczędnością wody.

Baterie kuchenne stojące i ścienne

Jeśli chodzi o montaż baterii zlewozmywakowej, to spotkać możemy dwa typy – stojące i ścienne. Jak sama nazwa wskazuje, baterie stojące montuje się bezpośrednio na zlewozmywaku, bądź na blacie tuż obok niego. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie, ale jeśli zdecydujemy się na nie to musimy zadbać o to, aby kupiona przez nas bateria zlewozmywakowa pasowała (także pod względem wymiarów) do zlewozmywaka.

Baterie ścienne montuje się bezpośrednio na ścianie – nie wymagają więc one dopasowania do zlewozmywaka, ale żeby nie było zbyt kolorowo, trzeba poświęcić chwilę na odpowiednie ułożenie płytek naściennych (wraz z wyciętymi uprzednio otworami) czy innych materiałów zabezpieczających ścianę przed brudem i wilgocią.

Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, najczęściej decyduje po prostu gust użytkownika lub możliwości aranżacyjne danej kuchni. Baterie ścienne mogą nieznacznie zwiększyć powierzchnię użytkową wokół zlewu, z kolei baterie stojące są łatwiejsze w montażu, a ich modele mają bardziej zróżnicowany design.

Dodatkowa funkcja: bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest bateria kuchenna posiadająca wyciągany natrysk (wylewkę). To proste rozwiązanie ułatwia mycie większych naczyń, blach lub garnków, a także umożliwia wygodne nalanie wody np. do wiadra czy konewki.

Modele z wyciąganą wylewką czy natryskiem szczególnie polecamy osobom, które lubią gotować i sporo czasu spędzają w kuchni. Bateria do zlewu wyposażona w tę funkcję znacznie lepiej dostosowuje się do potrzeb użytkowników i ułatwia pracę w kuchni oraz utrzymanie porządku.

Bateria kuchenna - design też jest ważny

Baterie zlewozmywakowe najczęściej występują w wersji jednouchwytowej. Rozwiązanie to jest wygodne i ekonomiczne – nie musimy regulować szczególnie długo, aby osiągnąć satysfakcjonującą temperaturę wody. To duży komfort i oszczędność.

Jednak poza funkcjonalnością, bateria do zlewu powinna wyróżniać się też estetycznym designem. W naszym sklepie znajdą Państwo rozmaite modele wiodących marek - wśród nich m.in. baterie od Ferro, Franke, Grohe, Invena, Deante. To liderzy w swojej branży, którzy łączą efektowny projekt z wygodą użytkowania. Dzięki temu nasz asortyment zawiera baterie kuchenne, które można dostosować do kuchni urządzonej w każdym stylu - od retro, przez minimalistyczne i nowoczesne, aż po loftowe i industrialne wnętrza. Bateria to mały element, który może podkreślić spójną, konsekwentną aranżację i pokazać, że zadbaliśmy o każdy detal. Efekt końcowy z pewnością będzie zachwycający.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu - chętnie odpowiemy i doradzimy w wyborze idealnej baterii kuchennej.


Sprawdź również: