Pompy ciepła 6 kW – Pompy ciepła – sklep Bridom

Pompy ciepła dostępne w naszej ofercie to instalacje grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wybór urządzenia tego typu jest nie tylko korzystny finansowo, ale jednocześnie świadczy o świadomej trosce o środowisko naturalne.

Jako zaawansowane technologicznie systemy grzewcze pompy ciepła 6 kW wykorzystują ciepło pochodzące z otoczenia, czyli z gruntu, wody lub powietrza spoza budynku. Te praktycznie bezobsługowe urządzenia to optymalne opcja ogrzewania domu – zapewniają niskie koszty eksploatacyjne oraz idealną temperaturę powietrza i wody.

Skorzystaj z naszej oferty i zapomnij o wysokich rachunkach za prąd. Dzięki innowacyjnej technologii pompa ciepła 6 kW zapewni efektywne ogrzewanie, jednocześnie zmniejszając zużycie energii elektrycznej. Jeśli natomiast połączysz nasze pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, praca urządzenia będzie całkowicie nieszkodliwa dla środowiska, a Ty zyskasz pełną niezależność energetyczną dla swojego domu!

Pompa ciepła 6 kW, czyli ekologia i efektywność pracy w jednym

Pompy ciepła, podobnie jak ogrzewanie elektryczne, to systemy grzewcze zasilane energią elektryczną. Innowacyjna technologia pozwala pobierać ciepło z otoczenia, zapewniając niezależność energetyczną. Jako nowoczesna instalacja grzewcza nasze pompy ciepła 6 kW wyróżnia efektywność ogrzewania i niskie koszty eksploatacyjne. Urządzenie generuje nawet pięciokrotnie więcej energii niż jej pobiera, a średnie koszty są do 80% mniejsze w porównaniu do standardowego ogrzewania.

Pompa ciepła 6 kW ogranicza zużycie prądu, co przekłada się na oszczędności, które w skali roku mogą wynieść nawet do 50% wysokości dotychczasowych rachunków za zużycie energii elektrycznej. Warto wiedzieć, że nasze pompy ciepła to nie tylko energooszczędne i efektywne grzewczo urządzenia, ale także sprzęty, których praca nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Emisja zanieczyszczeń powstaje jedynie w momencie wytwarzania energii niezbędnej do działania pompy, jednak i temu można zaradzić – wystarczy, że pompa ciepła 6 kW zostanie połączona z instalacją fotowoltaiczną, pozwalającą na przekształcanie energii słonecznej w elektryczną.

Pompa ciepła 6 kW a zużycie prądu

Chociaż zużycie energii w budynkach mieszkalnych to kwestia indywidualna, pompa ciepła zawsze wpływa na ograniczenie zużycia prądu, a co za tym idzie – zmniejszenie dotychczasowych rachunków. Duże znaczenie ma jakość oraz efektywność grzewcza urządzenia, dlatego pompy ciepła 6 kW dostępne w naszej ofercie to niezawodne i bezawaryjne systemy grzewcze spełniające wszelkie normy związane z energooszczędnością, bezpieczeństwem pracy czy ekologią.

Przyjmuje się, że średni roczny koszt podgrzewania wody oraz ogrzewania budynku o powierzchni 200 metrów za pomocą pompy ciepła wynosi około 2000 złotych – dla porównania instalacja grzewcza generuje koszty sięgające 3000 złotych, a instalacja elektryczna nawet dwa razy tyle. Oznacza to, że proekologiczna pompa ciepła 6 kW stanowi najlepszy sposób na dbanie o domowe finanse i świadomą ochronę środowiska.