Posiadamy rozległe doświadczenie w sprzedaży wyposażenia łazienek oraz elementów profesjonalnych systemów grzewczych. Mając na względzie zadowolenie obsługiwanych klientów, pragniemy oferować wyłącznie wyposażenie z najwyższej półki, pochodzące od znanych i zaufanych producentów.

Nasza oferta została starannie dopracowana pod kątem elementów systemów grzewczych i obejmuje profesjonalne wyposażenie kotłowni. Nasi klienci mogą zakupić w nim wysokiej klasy kotły, naczynia wyrównawcze, regulatory, pompy, jak również wszelkiego rodzaju akcesoria, nieodzowne przy organizacji pomieszczeń tego typu i ich konserwacji. Wachlarz proponowanych artykułów jest niezwykle zróżnicowany pod względem parametrów technicznych oraz warunków cenowych, dzięki czemu każdy odbiorca ma szansę znaleźć wyposażenie na miarę swych potrzeb.

Gwarantujemy dostęp do wykwalifikowanych konsultantów, którzy pomogą Państwu dokonać satysfakcjonującego wyboru oraz przejść przez wszystkie etapy transakcji. Zapewniamy przystępne ceny oraz szybką realizację zamówień.

Jednym z ostatnich etapów, związanych z budową domu, jest odpowiednie wyposażenie kotłowni znajdującej się w budynku. Choć – jak nazwa tego pomieszczenia wskazuje – głównym urządzeniem jest kocioł, konieczne będzie także zakupienie innych sprzętów i akcesoriów.

Co powinno się znaleźć w kotłowni gazowej?

Przede wszystkim do pomieszczenia powinno być doprowadzone nie tylko przyłącze wodne i kanalizacyjne, ale także gazowe. Kompletując wyposażenie kotłowni gazowej, warto już na tym etapie wyobrazić sobie, gdzie konkretnie w pomieszczeniu będą znajdować się poszczególne elementy - nie tylko kocioł gazowy. Powinien być on zamontowany w taki sposób, by korzystanie z niego i serwisowanie odbywały się bezproblemowo. Urządzenie to musi być umieszczone jak najbliżej komina. Także wybrany przez nas zasobnik ciepłej wody użytkowej powinien mieć wystarczającą przestrzeń dookoła, by zapewnić użytkownikom wygodny dostęp z każdej strony. Poza kotłem i zasobnikiem, do niezbędnych urządzeń w kotłowni zaliczyć należy także naczynia wzbiorcze c.o. lub c.w.u., pompy (na przykład czadu), odpowiednie czujniki i filtry, a także poszczególne zawory do każdego osprzętu. Naczynia wzbiorcze powinny być umieszczone jak najbliżej urządzeń, z którymi mają współpracować - dzięki temu można zapobiec wyciekaniu wody z zaworów bezpieczeństwa. Nierzadko w kotłowni montowane są także rozdzielacze do grzejników, natomiast obowiązkowym elementem wyposażenia takiego pomieszczenia powinny być kratki wentylacyjne.

Jakie jeszcze urządzenia warto umieścić w kotłowni?

Wyposażenie kotłowni to także systemy grup pompowych. Zbudowane z energooszczędnych pomp, posiadają osłonę izolacyjną, tym samym cechując się minimalnymi stratami ciepła. Dodatkowym elementem wyposażenia kotłowni, który warto rozważyć, są regulatory temperatury. Mogą to być nie tylko sterowniki do instalacji, obsługujące siłowniki i c.w.u., ale takżę sterowniki do pompy, sterowniki do instalacji solarnych lub do kotłów - zarówno z podajnikiem, jak i do kotła zasypowego. Te w pełni programowalne, elektroniczne sterowniki umożliwiają między innymi utrzymywanie stałej temperatury wody w zasobniku lub instalacji c.w.u, mogą także wyłączać pompę obiegową tuż po wygaśnięciu płomienia w kotle. Wybrane modele wyposażone są w system Anty Stop - zapobiega on zatarciu się wirnika nieużywanej pompy. Po sezonie grzewczym, co dwa tygodnie sterownik samoczynnie uruchamia na 30 sekund pompę, by zapewnić jej sprawne działanie w kolejnym sezonie grzewczym.