Dostosowanie pracy grzejnika do pogody, potrzeb użytkowników czy budżetu domowego jest bardzo ważne. Aby system ogrzewania był efektywny, należy zaopatrzyć się nie tylko w dobre kaloryfery, ale również w dopasowane do nich zawory grzejnikowe. Elementy te, choć mają niewielkie rozmiary i nie przykuwają wzroku wyglądem jak coraz nowocześniejsze grzejniki, są nieodzowne do regulowania temperatury i redukowania kosztów ogrzewania. Poszczególne zawory grzejnikowe różnią się pomiędzy sobą między innymi wyglądem, parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Sprawdź, jakie ich rodzaje znajdziesz w naszym sklepie internetowym, i dowiedz się, dlaczego warto je kupić właśnie w Bridom.pl.

Czym są zawory grzejnikowe?

Zawory grzejnikowe to obowiązkowe elementy wyposażenia każdego systemu ogrzewania. Instalowane na grzejnikach pozwalają wygodnie z nich korzystać. W zależności od rodzaju regulują temperaturę w danym pomieszczeniu, umożliwiają włączanie oraz wyłączanie kaloryferów, a także chronią je przed zamarznięciem. Czym powinieneś się kierować, kupując zawory do grzejników w swoim domu? Zwróć uwagę na sposób podłączenia zaworu do kaloryfera. Dostępne są modele zasilane z dołu ze wbudowanym zaworem, który jest częścią całego urządzenia. W takim wypadku możesz podłączyć do niego głowicę. Jeśli natomiast zasilane są z boku, trzeba zainstalować do nich kompletny zawór wyposażony w pokrętło. Ponadto pamiętaj, aby sprawdzić średnicę gwintu i długość trzpienia – ponieważ ta musi być dopasowana do głowicy termostatycznej. Nie mniej ważny jest wygląd zaworów – dopasuj ich kolor oraz formę do grzejników, które coraz częściej pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną.

Zawory grzejnikowe i ich rodzaje

Zawory grzejnikowe dzielą się ze względu na sposób ich obsługi. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżniamy:

 

  • Zawory manualne

 

Określane inaczej jako regulacyjne. Za ich pomocą możesz ręcznie ustawić optymalną temperaturę w danym pomieszczeniu.

 

  • Termostaty

 

Wyposażone w specjalne głowice termostatyczne, które pozwalają na automatyczne ustawienie pożądanej temperatury. Używane zarówno w łazienkach, jak i innych pomieszczeniach.

 

  • Zawory odcinające

 

Mogą zamykać lub otwierać drogę przepływu. W zależności od modelu są sterowane parą wodną, olejem hydraulicznym lub sprężonym powietrzem.

Prócz tego zawory grzejnikowe różnią się między sobą swoją budową. Najpopularniejsze są:

 

  • Zawory proste

 

Można je zainstalować do dolnego lub bocznego przyłącza. Ich cechą charakterystyczną jest, jak sama nazwa wskazuje, prosta budowa pozbawiona rozgałęzień.

 

  • Zawory kątowe

 

Przeznaczone do grzejników montowanych do podłączeń umiejscowionych za nimi.

Zawory grzejnikowe dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

 

  • Duży wybór modeli

 

W naszym sklepie internetowym kupisz nie tylko wspomniane rodzaje zaworów grzejników, ale również wiele innych modeli. Do Twojej dyspozycji są warianty zasilające, osiowe, z nastawą wstępną czy uniwersalne. Proponujemy zawory grzejnikowe renomowanych producentów, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność.

 

  • Wygodna płatność

 

Za zakupy w Bridom.pl możesz zapłacić w taki sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy: zwykłym przelewem, przy odbiorze, za pobraniem czy za pośrednictwem serwisu Dotpay.

 

  • Szybka dostawa

 

Dbamy o to, aby produkty w naszym magazynie były uzupełniane na bieżąco, dlatego większość z nich możemy wysyłać do Ciebie już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

 

  • Estetyczny wygląd

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesne grzejniki to ważne elementy wystroju wnętrza, dlatego oferowane zawory są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne – mają prostą formę oraz subtelne, uniwersalne kolory.

 

  • Uniwersalność

 

Zawory grzejnikowe, które kupisz w sklepie Bridom.pl, znajdują zastosowanie w wielu rodzajach wnętrz: łazienkach, toaletach, kuchniach, klatkach schodowych czy pokojach.

Sprawdź również: