Sprawdź również:

Elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie nowoczesnego wyposażenia łazienki i profesjonalnych systemów grzewczych. Naszym klientom oferujemy kompleksowe wyposażenie współczesnych sanitariatów, dbając o to, by sprzedawane elementy odznaczały się wybitnymi cechami użytkowymi i były dostępne w atrakcyjnych cenach.

W naszej ofercie odbiorcy znajdą wysokiej klasy pojemnościowe podgrzewacze wody, stanowiące nieodłączny element każdej łazienki bądź kuchni. Proponowane wyposażenie pochodzi od znanych i cenionych producentów, firm Biawar oraz Kospel, co stanowi gwarancję precyzji projektu, najlepszych parametrów technicznych i nienagannej stylistyki.

Każdy pragnie ciepłej i relaksacyjnej kąpieli lub prysznicu, najlepiej od zaraz. Istnieje taka możliwość podgrzewania wody za sprawą produktów zamieszczonych w tej kategorii naszego sklepu internetowego. Podgrzewacz wody pojemnościowy zadba o ten komfort, odpowiednio zainstalowany będzie w stanie zamienić lodowatą wodę w tą o znacznie przyjemniejszej temperaturze.

Pojemnościowy podgrzewacz wody elektryczny jest urządzeniem, które zapewnia stały dostęp do wody w odpowiedniej dla każdego użytkownika ilości i temperaturze. U nas można znaleźć pełną gamę tego rodzaju produktów. Nie będzie najmniejszego problemu, aby wybrać coś specjalnie dla siebie. Elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody to urządzenie, bez którego nie w sposób się obejść.

Podstawę naszej oferty systemów grzewczych stanową podgrzewacze wody elektryczne - w pełni bezpieczne i bardzo ekonomiczne w użyciu urządzenia. By móc sprostać potrzebom obsługiwanych klientów, zadbaliśmy, by nasza oferta podgrzewaczy była niezwykle zróżnicowana pod względem pojemności oraz ceny.

W jaki sposób działa pojemnościowy podgrzewacz wody elektryczny?

Kluczem do sukcesu tego urządzenia są zamontowane w nim zestawy grzałek. To dzięki nim elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody doprowadza temperaturę wody do tej pożądanej. Następnie ciecz jest magazynowa w specjalnym zbiorniku, co pozwala na oszczędność energii. Ograniczenie strat to zasługa dobrze izolującej warstwy wełny krystalicznej, a także pianki poliuretanowej lub polistyrenowej.

Bojler na wodę posiada także termostat, mechanizm, który uruchamia grzałkę w chwili, gdy przechowywana woda ulegnie wystudzeniu. Producenci przykładają dużo uwagi konstrukcji zbiornika. Ta część wykonana jest ze stali nierdzewnej, emaliowanej lub ocynkowanej. Nie należy obawiać się o procesy korozyjne, gdyż w tym celu zostały zainstalowane elementy anody aluminiowe lub magnezowe.

Regularnie poddawany konserwacji bojler elektryczny będzie mógł służyć przez wiele lat. Warto w tej kwestii pamiętać o wymianie wspomnianych anod w przeciągu 3-4 lat. Istotą całego mechanizmu jest magnez, który poprzez szybszą reakcję z tlenem chroni powierzchnia zbiornika. Dzięki temu nie dochodzi do przedwczesnych uszkodzeń.

Jaki elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody będzie najlepszy?

To wszystko zależy od wielu czynników. Przede wszystkim przed dokonaniem wyboru należy przekalkulować, jakie przypada zapotrzebowanie na ciepłą wodę w gospodarstwie domowym. Elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które poszukują urządzenia zapewniającego dostarczenie sporej ilości ciepłej wody o określonej temperaturze.

Środowiskiem, gdzie bojler na wodę będzie mógł pokazać maksimum swoich możliwości jest mieszkanie lub dom, w którym istnieje duża liczba punktów poboru wody. Wszystkie krany w takiej sytuacji zostaną odpowiednio obsłużone nawet jednocześnie. Przed finalnym wyborem produktu z tej kategorii należy rozważyć swoje potrzeby i dopasować je do parametrów urządzeń. Wówczas każdy będzie w pełni zadowolony z wybranego modelu.

Inną ważną kwestią niż odpowiednia pojemność zbiornika w jaki wyposażony jest bojler elektryczny jest moc. Należy zadbać, aby była optymalna do zaistniałych warunków. Za sprawą tego parametru jesteśmy w stanie określić, jak szybko zostanie podgrzana woda. Pojemnościowy podgrzewacz wody elektryczny zazwyczaj posiada grzałki o mocy od 2 do 3 kW.

Cieplejsza woda za sprawą funkcjonalnego bojlera na wodę

Jeśli chcemy oszacować, jak szybką uzyskamy pożądaną temperaturę wody musimy poznać ciepłotę cieczy, która wpływa do urządzenia oraz przyrównać ją do wartości jaką chcemy uzyskać. Zwykle w około półtorej godziny istnieje możliwość otrzymania temperatury, dzięki której kąpiel czy prysznic będzie bardzo przyjemny.

Nie można zapomnieć przy wyborze pojemnościowego podgrzewacza wody o zakresie regulacji i możliwej do ustawienia maksymalnej temperatury. Większość dostępnych w naszej ofercie urządzeń pozwala na doprowadzenie wody do 80°C. To wartość, która może wywołać oparzenia, dlatego warto zadbać o ustawienie stosownej blokady. Mechanizm zapobiegnie nieszczęśliwym wypadkom wśród użytkowników bojlera na wodę.

Im wyższa temperatura, tym straty energii będą bardziej odczuwalne. Gorąca ciecz szybciej wystyga, a prowadzi to także do szybszych procesów korozyjnych, problemów z odkładaniem kamieni w instalacji. Podgrzewacz wody pojemnościowy posiada ciekawą funkcję, jaką jest możliwość zapamiętania kilku najczęściej używanych temperatur. W ten sposób każda kąpiel będzie odbywała się już w lubianych przez nas przyjemnych warunkach.

Nasze produkty cechuje najwyższa jakość wykonania. Są masywne, posiadają najlepszej jakości podzespoły, a przy tym ceny są na tyle przystępne, że każdy budżet domowy będzie wystarczający na ten cel.

Pojemnościowe elektryczne podgrzewacze wody – jaka pojemność zbiornika?

Decydując się na ogrzewacze pojemnościowe elektryczne, warto mądrze oszacować, jaka pojemność zbiornika w podgrzewaczu będzie odpowiednia. Znajdujące się w naszej ofercie pojemnościowe elektryczne podgrzewacze wody dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu z pewnością znajdą Państwo u nas urządzenie, które spełni Państwa oczekiwania. Najmniejsze spośród oferowanych przez nas podgrzewacze produkowane są przez firmy Ariston i GALMET. Mają one pojemność od 5 do 6 litrów i przeznaczone są do montażu pod umywalką lub zlewozmywakiem. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacze pod umywalkę dostępne są także w wersji 10-litrowej. W przypadku montażu podgrzewacza nad umywalką, jego pojemność – nie ograniczona przestrzenią pod szafką w kuchni czy łazience – może wzrosnąć do 15 lub 30 litrów. Pojemnościowe podgrzewacze wody, montowane w łazience lub innym pomieszczeniu z dopływem wody najczęściej kupowane są jednak w o wiele większych rozmiarach. Decydując się na urządzenie, które podgrzeje i przechowa więcej wody, mają Państwo do wyboru dostępne w naszej ofercie ogrzewacze m.in. o pojemności: 50 litrów, 60 litrów, 80 l, 100 l, 120 l - a nawet 200/300/400-litrowe podgrzewacze stojące. Ich wybór z pewnością zapewni ciepłą wodę wszystkim domownikom i gościom, bez obaw o niekomfortową kąpiel którejkolwiek z osób.

Dodatkowe funkcje podgrzewaczy elektrycznych

Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia. Trudno się dziwić, że wśród sprzętów, które oferują rozwiązania smart, pojawiają się także pojemnościowe podgrzewacze wody. Przykładowym modelem, który można określić mianem inteligentnego, jest pojemnościowy elektryczny podgrzewacz wody firmy Atlantic z cyfrowym sterowaniem i funkcją wi-fi Vertigo Wi-Fi 50 L. Urządzenie to posiada wbudowany procesor ze sztuczną inteligencją SMART, w którym ogrzewacz uczy się potrzeb użytkownika. Tego typu ogrzewacze nie tylko wyposażone są w wyświetlacz, prezentujący wizualnie informację o ilości wody, dostępnej do użytkowania, ale także potrafią zasygnalizować konieczność wezwania instalatora. Dodatkowym atutem inteligentnych rozwiązań jest możliwość sterowania ogrzewaczem wody z dowolnego miejsca - także poza domem. To właśnie w tym celu posiada on wbudowany moduł Wi-Fi, za którego pośrednictwem można połączyć się z podgrzewaczem wody, wykorzystując na smartfonie lub tablecie aplikację Cozytouch.

Nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji i służą swym doświadczeniem w kwestii doboru optymalnego sprzętu.


Na blogu: