W swoim domu masz zainstalowane centralne ogrzewanie? Abyś mógł cieszyć się z ciepła pochodzącego z kaloryferów, nieodzowne są zawory oraz akcesoria grzejnikowe. Prawidłowo dobrane pozwalają zredukować koszty energetyczne oraz regulować temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Czym jeszcze są jedne i drugie elementy? Jakie są ich rodzaje? Dlaczego powinieneś zdecydować się na produkty z tej kategorii dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl? Odpowiedzi na te, jak również podobne pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapoznaj się z nimi, a zakup wyposażenia uzupełniającego do grzejników nie będzie stanowił dla Ciebie problemu.

Zawory, akcesoria grzejnikowe – czym są i jakie są ich rodzaje?

Zawór grzejnikowy to element instalacji centralnego ogrzewania, który montowany jest na grzejniku. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z kaloryfera, i to on pozwala uzyskać optymalną temperaturę we wnętrzu. W skład podstawowego wyposażenia instalacji grzewczej wchodzi termostat. Podnosi on komfort przebywania w domu czy mieszkaniu, pozwala na regulację przepływu wody i regulowanie intensywności ogrzewania w zależności od sezonu. Dzięki niemu wystarczy zaledwie jeden ruch, aby zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę. Zawory grzejnikowe termostatyczne to również oszczędność energii. Jeśli nie korzystasz z danego pomieszczenia w domu, możesz wyłączyć w nim ogrzewanie. Co waż ne – regulacja temperatury jest bardzo prosta. Dodatkowym atrybutem tego elementu jest to, że chroni on grzejnik przed zamarznięciem, a co za tym idzie uszkodzeniem. Pamiętaj, aby przy wyborze odpowiedniego zaworu, zwrócić uwagę na sposób jego podłączenia oraz rozmiar gwintu, który będzie najbardziej odpowiedni do instalacji w Twoim domu czy biurze. Oprócz tego możesz zdecydować się na zawory odcinające i regulacyjne. Pierwsze zamykają i odcinają przepływ wody oraz pozwalają wygodnie napełniać i opróżniać grzejnik bez jego demontażu. Z kolei zawory regulacyjne regulują ilość wody – albo innej substancji grzewczej – przepływającej przez kaloryfer.

Jeśli przyłącza umieszczone są równolegle do kaloryfera, zdecyduj się na zawór kątowy. Zawór grzejnikowy prosty będzie najlepszym rozwiązaniem wtedy, kiedy podłączenie poprowadzone jest w tej samej linii. Prócz klasycznych zaworów w skład instalacji grzewczych mogą wchodzić również inne akcesoria. Specjalne grzałki do ogrzewania wody w kaloryferach łazienkowych, sterowniki głowicy termostatycznej pozwalające precyzyjnie sterować ogrzewaniem, odpowietrzniki stosowane w zamkniętych instalacjach chłodzących i inne.

Najważniejsze zalety zaworów i akcesoriów grzejnikowych dostępnych w sklepie internetowym Bridom.pl

  • Są dostępne w wielu wariantach do wyboru.

Zawory grzejnikowe proste, kątowe lub odwracalne; głowice termostatyczne, rozbudowane pakiety termostatyczne, sterowniki elektroniczne – to tylko kilka produktów z tej kategorii, które możesz kupić w naszym sklepie.

  • Cechuje je wysoka funkcjonalność.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz zawory pasujące do wielu rodzajów pomieszczeń: kuchni, salonu, łazienki czy sypialni. W każdym z nich umożliwią Ci one ustawić najlepszą, optymalną temperaturę.

  • Pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Ogrzewanie pomieszczeń tylko wtedy, kiedy są używane to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu, przekłada się na redukcję kosztów energii elektrycznej.

  • Są łatwe w obsłudze.

Zawory i akcesoria grzejnikowe dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl są bardzo proste w obsłudze, a zmiana ustawień danego elementu nie powinna przysporzyć Ci trudności.