Nagrzewnice wodne dostępne w ofercie bridom.pl to flagowe modele producenta Sonniger. Każdy z nich został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie urządzenie będzie spełniało swoją funkcję przez wiele lat. Przedstawione przez nas rodzaje nagrzewnic różnią się od siebie mocą określoną w kW. Im większa moc, tym wydajniejsza praca sprzętu, a co za tym idzie więcej odczuwanego ciepła. Nagrzewnice wodne doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych, garażach czy też lokalach użytkowych o dużym metrażu. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w tego typu instalacje dostarczy Ci ogrom satysfakcji. Dlatego nie zwlekaj i poznaj nasze propozycje już dziś!

Nagrzewnice wodne – jak działają?

Nagrzewnice wodne to urządzenia przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń, które jest możliwe za pośrednictwem ciepłej wody. Otóż wentylator nagrzewnicy zasysa powietrze z danego wnętrza, po czym przekierowuje je w stronę konkretnego wymiennika ciepła. Zassane powietrze otacza lamele, a tym samym pobiera od nich ciepło. Kiedy to nastąpi, ogrzane powietrze wydostaje się przez nagrzewnice do danej przestrzeni.

Innymi słowy, nagrzewnice wodne działają w oparciu o podgrzaną wodę. Pobrane z pomieszczenia powietrze pozyskuje ciepło z wody, aby móc przekazać je z powrotem do wnętrza. Zatem jak widać, sam proces nie jest nazbyt skomplikowany. To kolejny dowód na to, że najprostsze rozwiązania stanowią częstokroć najlepszy wybór.

W jakich pomieszczeniach warto zainstalować nagrzewnice wodne?

Nagrzewnice wodne fantastycznie sprawdzą się zarówno w domach, jak i większych lokalach użytkowych, takich jak sklepy czy też magazyny. Najczęściej stosuje się je w przestronnych pomieszczeniach o wyjątkowo dużym metrażu, gdzie tradycyjne grzejniki nie są na tyle wydolne, aby je dostatecznie ogrzać. Z uwagi na ten fakt w nagrzewnice wodne warto wyposażyć obiekty biurowe, produkcyjne, rolne, sportowe, przemysłowe, a także obszerne budynki oddane do użytku publicznego.

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym o dużej powierzchni użytkowej, a wnętrza są w dodatku dość wysokie, ten rodzaj systemu cieplnego również zda egzamin. Bardzo szybko przekonasz się, że zakup nagrzewnicy wodnej otuli Ciebie i Twoich domowników przyjemnym ciepłem, przyczyniając się jednocześnie do zauważalnej oszczędności Waszego budżetu domowego.

Nagrzewnice wodne – na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie urządzenie?

Zakup właściwego systemu grzewczego wiąże się z odpowiedzeniem sobie na kilka istotnych pytań. Przede wszystkim zwróć uwagę, jakie zapotrzebowanie cieplne ma Twoja rodzina lub Twoi pracownicy. Następnie zastanów się jaką temperaturę w danym pomieszczeniu pragniesz osiągnąć. W swoich wyliczeniach nie zapomnij o metrażu wnętrza, które masz zamiar ogrzewać. Jego wysokość odgrywa w tym wypadku kluczową rolę. Na samym końcu określ, czy dane pomieszczenie stanowi przestrzeń ogniska domowego, czy też jest lokalem pracowniczym, przeznaczonym np. do prac fizycznych. Wszystkie te informacje umożliwią Ci wybór najlepszej nagrzewnicy wodnej w pełni dostosowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nagrzewnice wodne prezentowane w ofercie Bridom różnią się poszczególnymi parametrami, dlatego każdy model posiada precyzyjny opis uwzględniający najważniejsze dane techniczne.

Czy nagrzewnice wodne są lepsze od tradycyjnych grzejników?

Porównując nagrzewnice wodne z tradycyjnymi grzejnikami czy chociażby grzejnikami elektrycznymi można śmiało powiedzieć, że nagrzewnice są dużo bardziej wydajne. Należą również do kategorii znacznie ekonomiczniejszych rozwiązań. Zwłaszcza gdy pragniesz ogrzać naprawdę duże pomieszczenia. Nagrzewnice wodne wykazują jeszcze jedną niezwykle ważną zaletę. Otóż proces ogrzewania wnętrza jest dzięki nim o wiele szybszy. Co ważne, urządzenia te utrzymują temperaturę na stałym poziomie, co często bywa utrapieniem w przypadku innego rodzaju systemów grzewczych.

Zatem jeśli zależy Ci na ekonomii oraz wydajności urządzeń doprowadzających ciepło do Twojego domu, nagrzewnica jest doskonałym wyborem.