Inwestycja w pompę ciepła to nowoczesna i ekologiczna metoda ogrzewania domu połączona z produkcją ciepłej wody użytkowej gwarantująca bardzo niskie koszty eksploatacji. W naszym sklepie internetowym proponujemy Ci ponad 30 różnych pomp ciepła do wyboru. Znajdź tą jedyną spełniającą Twoje wymagania!

Jak działają pompy ciepła powietrze woda?

Pompy ciepła powietrze woda to urządzenia grzewcze przekształcające energię skumulowaną w powietrzu w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz wody użytkowej lub basenu.

Zasadę działania pompy ciepła powietrze woda można porównać do odwróconej lodówki. Systemy zainstalowane w lodówce wyprowadzają ciepło ze środka na zewnątrz, natomiast w przypadku pompy energia cieplna jest pobierana przez system grzewczy z powietrza lub gruntu do pomieszczeń. Dodatkową funkcją pomp ciepła typu powietrze woda jest to, że w sezonie letnim mogą pełnić też funkcję klimatyzatora, poprzez pobieranie ciepłego powietrza z przestrzeni budynku i oddawanie go na zewnątrz. Dzięki temu nie musisz dodatkowo inwestować w sprzęty chłodzące. Pompy ciepła powietrze woda wymagają instalacji odbiorników ciepła w domu. Najczęściej montuje się system ogrzewania podłogowego, ale mogą nimi być także tradycyjne grzejniki. Pompy ciepła mogą posiadać moduły wewnętrzne lub zewnętrzne. Moduły montowane wewnątrz budynku składają się ze zbiornika buforowego, w którego wnętrzu znajduje się opatentowany wymiennik grzewczy ze wbudowaną grzałką lub zestawem grzałek. Moduły zewnętrzne umieszcza się na zewnątrz budynku. Składają się one z wentylatora, sprężarki, parownika oraz zaworu rozprężnego. Zewnętrzna pompa ciepła nie zajmuje cennego miejsca w budynku, a jej instalacja jest mało skomplikowana i nie wymaga wykonywania odwiertów.

Zalety pompy ciepła powietrze woda

Pompy ciepła powietrze woda pozwalają na zintegrowane ogrzewanie mieszkania oraz wody użytkowej. Proponowane przez nasz sklep internetowy pompy są odpowiednio izolowane akustycznie i termicznie. Dzięki temu wyróżniają się bardzo cichą pracą. Automatyka sterująca pompy umożliwia płynną pracę sprężarki z wykorzystaniem kilkustopniowego systemu modulacji mocy. Jest to bardzo ważne, ponieważ proces sprężania jest czynnikiem decydującym o efektywności pompy ciepła powietrze woda. Urządzenia dostępne są w wielu różnych wersjach o szerokim spektrum mocy. Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwala na utrzymanie stabilnej wydajności przy każdej temperaturze i bardzo niskiego poziom hałasu podczas pracy pompy. Proponowane w naszym sklepie pompy ciepła powietrze woda są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur, a funkcja antyzamarzaniowa chroni ich cały system, w szczególności części hydrauliczne przed uszkodzeniem w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Oferowane w Bridom.pl pompy ciepła powietrze woda wyróżniają się wysokim poziomem wydajności w pełnym zakresie zarówno dla ogrzewania, jak i chłodzenia. Proponujemy Ci jedynie pompy ciepła powietrze woda osiągające wysokie klasy energetyczne ogrzewania ( A+++/A++). Wbudowany interfejs systemu pozwala na efektywne sterowanie wieloma strefami, włączając odnawialną energię słoneczną zarówno termiczną, jak i fotowoltaiczną oraz dodatkowe generatory ciepła. W standardzie wielu pomp ciepła jest zamontowany sterownik systemowy oraz czujnik temperatury zewnętrznej. Programator panelu sterowania umożliwia połączenie pompy z kotłem i zarządzanie obiegami grzewczymi oraz parametrami pracy urządzenia, a jego interfejs jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Niektóre modele wyposażone zostały w nowoczesny system zdalnej obsługi za pośrednictwem aplikacji oraz możliwość zmiany prędkości działania. Pompy ciepła powietrze woda, które znajdziesz, w tej kategorii posiadają pojemne zasobniki na wodę użytkową (pojemność 180-190 l). Wyposażone są również w filtry wody, zapobiegający nadmiernej eksploatacji sprzętu. Ponadto pompy ciepła powietrze woda generują niskie koszty eksploatacji i są ekologiczne, dzięki oszczędności energii.