Pompy ciepła Ariston

System grzewczy to jeden z najistotniejszych elementów, o jakie należy zadbać podczas budowy czy remontu domu. Biorąc pod uwagę zmienność cen energii, warto zwrócić uwagę na system tani w eksploatacji, który dodatkowo jest komfortowy i prosty w obsłudze. Takim systemem są pompy ciepła, które cieszą się stale rosnącą popularnością.

Jednym z renomowanych producentów urządzeń grzewczych jest firma Ariston. Pompa ciepła Ariston pozwoli w długofalowej perspektywie zmniejszyć koszt eksploatacji instalacji grzewczej. Większość energii niezbędnej do pracy urządzenia pozyskiwana jest ze źródeł odnawialnych. Negatywny wpływ na środowisko zostaje więc zmniejszony, a przy zastosowaniu układu pompa ciepła-panele solarne spada niemal do zera.

Pompy ciepła Ariston — zalety

Pompa ciepła to mechanizm, który pozyskuje energię z zewnętrznych źródeł odnawialnych i przekazuje ją do układu grzewczego. Energia, w zależności od typu urządzenia, jest pozyskiwana z powietrza, z wody i z gruntu, co znacząco obniża koszty ogrzewania budynku. Pompa ciepła Ariston jest więc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i prośrodowiskowym. Instalacje grzewcze z pompą ciepła Ariston są niezwykle komfortowe w użytkowaniu i praktycznie bezobsługowe. Możliwość podłączenia jej do instalacji fotowoltaicznej sprawia, że ogrzewanie staje się bardzo tanie i w pełni ekologiczne. Wśród pomp ciepła Ariston znajdują się urządzenia typu split i monoblock, a także pompy do C.W.U.

Pompy ciepła Ariston Nimbus

Najpopularniejszym typem pomp ciepła są pompy powietrze-woda. W przeciwieństwie do pomp gruntowych i wodnych ich instalacja nie wymaga przeprowadzenia dodatkowych prac ziemnych. Pompy ciepła powietrze-woda pobierają energię z powietrza i przekazują ją do układu grzewczego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, które umożliwiają pobór i przekazywanie ciepła z powietrza za pomocą cieczy krążącej w specjalnym układzie.

Pompy Ariston można stosować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Ich montaż jest prosty, a obsługa intuicyjna i bezproblemowa. Do najczęściej wybieranych urządzeń należy pompa ciepła powietrze-woda Ariston. Pompy ciepła Ariston Nimbus to inwerterowe pompy powietrze-woda, które są dostępne w formie split i monoblock. Wszystkie pompy ciepła Ariston Nimbus posiadają przyłącze do instalacji fotowoltaicznej, co pozwala na pozyskanie energii do pracy urządzenia wprost ze słońca.

Ariston pompa ciepła powietrze-woda to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania komfortowe, ekonomiczne i przyjazne środowisku. Do najważniejszych zalet pomp ciepła Ariston Nimbus należą:

  • możliwość obsługi zdalnej dzięki aplikacji Ariston NET,
  • wysoka wydajność w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych,
  • obecność przyłącza do instalacji fotowoltaicznej,
  • cicha praca,
  • energooszczędność klasy A+++.

Pompa ciepła Ariston — cena

Zastanawiasz się, jakim wydatkiem jest Ariston pompa ciepła? Cena urządzenia waha się w granicach 26 - 40 tys. złotych. Jest ona uzależniona m.in. od mocy, która musi być dostosowana do wielkości budynku i jego właściwości termoizolacyjnych, od obecności dodatkowych funkcji takich jak np. zdalne sterowanie oraz od dodatkowych elementów w postaci zbiornika na C.W.U.

Mimo wysokiej ceny początkowej inwestycja w instalację grzewczą z pompą Ariston w perspektywie długofalowej jest niezwykle opłacalna. Zapewnia niskie koszty eksploatacji, które w przypadku połączenia z fotowoltaiką spadają niemal do zera.

Pompę ciepła można wykorzystać także do podgrzewania wody. Pompa ciepła do C.W.U. zamontowana wewnątrz budynku jest świetną alternatywą dla tradycyjnego bojlera i spowoduje obniżenie rachunków za energię. Pompa ciepła powietrzna Ariston będzie pełnić funkcję zbiornika podgrzewającego wodę, czerpiąc energię z powietrza.

Pompy ciepła Ariston w ofercie bridom.pl

Ofertę naszego sklepu opieramy wyłącznie na wysokiej jakości urządzeniach znanych i cenionych producentów. Jednym z nich jest firma Ariston — producent wysokiej jakości sprzętu grzewczego o dużej wydajności, kierowanego do wszystkich osób, które cenią wykonanie, estetykę oraz nowoczesne rozwiązania prośrodowiskowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pomp ciepła Ariston, w której znajdują się Ariston pompy ciepła do C.O. - pompy ciepła powietrze-woda Ariston Nimbus oraz pompy ciepła do C.W.U.