Pompy ciepła Galmet

Maksymalna użytkowość, możliwość zaprogramowania urządzenia tak, by dopasować je do własnych potrzeb, troska o środowisko i przyszłość planety. Wszystkie te aspekty stają się coraz istotniejszymi dla współczesnych konsumentów energii elektrycznej; rosnąca świadomość społeczeństwa realnie przyczynia się do poszukiwania nowych, proekologicznych rozwiązań, które swoją wydajnością nie ustępują innym źródłom zasilania lub też mogą z nimi sprawnie współpracować. Pompa ciepła Galmet jest urządzeniem, które spełnia wszystkie z wymienionych oczekiwań – to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie nie tylko pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporych kwot związanych z wytwarzaniem, utrzymywaniem i dostarczaniem temperatury, ale także nie przyczyni się do zwiększenia poziomu zanieczyszczeń.

Czym jest pompa ciepła Galmet?

Zanim dowiesz się, jakie propozycje sprzętów dostępne są w ofercie marki, warto wyjaśnić, jakie zadanie tak naprawdę mają pompy ciepła Galmet; opinie decydujących się na ich zakup często chwalą jakość wykonania, łatwość obsługi oraz wydajność, jednak co tak naprawdę powinna robić pompa? Jej głównym celem jest pozyskiwanie energii cieplnej z jak najbardziej naturalnych źródeł, takich jak powietrze, woda czy grunt. Zgromadzona wówczas energia przekazywana jest do instalacji grzewczej Twojego domu bądź miejsca pracy, gdzie ociepla ona kaloryfery lub przekształca się w ciepłą wodę użytkową. Faktem, który z pewnością zasługuje na wyszczególnienie, jest to, iż nie wszystkie pompy muszą stanowić jedyne źródło pozyskiwania energii – wybrane modele możesz sparować z posiadanym już kotłem na paliwo stałe lub też instalacją fotowoltaiczną.

Polskie pompy ciepła Galmet – co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Aspektem, który zdecydowanie warto rozważyć, pozostają wielkość lokalizacji, która ma zostać ogrzana lub wyposażona w ciepłą wodę, a także to, w jakim stopniu eksploatujemy urządzenia, które pompa miałaby zasilać. Jeżeli Twoje zapotrzebowanie jest stosunkowo duże, jesteś właścicielem większej posiadłości, albo chcesz wyposażyć przestrzeń typowo roboczą, zużywającą znaczne ilości energii, najbezpieczniejszymi rozwiązaniami będą modele trójfazowe bądź każda charakteryzująca się dużą mocą pompa ciepła Galmet; 16 kW z pewnością sprawdzi się w takiej roli. Z kolei do gospodarstw domowych standardowej wielkości, gdzie ryzyko przeciążenia sieci jest niewielkie, z zupełnością wystarczą opcje jednofazowe, których napięcie zwykle nie przekracza 400 V lub – analogicznie – opcje o mniejszej mocy, takie jak pompa ciepła Galmet 8 kW.

Tylko pompa ciepła powietrze-woda? Galmet to rozwiązania dla każdego!

Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej uznanych propozycji należą te pracujące na bazie wymiany powietrze-woda. Działająca na tej zasadzie pompa absorbuje energię cieplną z powietrza, a następnie przekazuje ją do obecnej w instalacji wody, aby ogrzać ją i umożliwić Ci jej natychmiastowe pobranie (niezbędnym do realizacji tego procesu elementem będzie wymiennik ciepła). Sporą zaletą jest ich łatwy, nie wymagający większych prac montaż na zewnątrz budynku; produktami tego typu często są pompy ciepła Galmet 6 kW bądź 8 kW. Alternatywą dla opcji powietrze-woda są modele powietrzne. Wyposażono je w wężownice oraz zbiorniki na ciepłą wodę, której temperaturę (aż do 55 stopni Celsjusza) utrzymują bez problemu; bardzo korzystne i opłacalne jest połączenie pomp powietrznych z panelami fotowoltaicznymi. Ciekawą opcją są także pompy gruntowe – cechują się one relatywnie szybkim czasem nagrzewania wody oraz doskonałej jakości zbiornikami odpornymi na korozję czy zanieczyszczenia.

Galmet – pompy ciepła idealne do Twojego domu

Precyzja wykonania, dokładna selekcja materiałów oraz imponująca wydajność urządzeń to nie jedyne, co są w stanie zaoferować Ci pompy ciepła Galmet. Cennik dostępnych w ofercie producenta sprzętów pozostaje wyjątkowo atrakcyjny dla potencjalnych klientów, proponując im nie tylko doskonałej jakości elementy systemów grzewczych, ale także ich bezproblemową obsługę. Zdecydowaną większość pomp, poprzez zastosowanie specjalistycznego modułu, możesz obsłużyć zdalnie (przy pomocy telefonu, tabletu lub laptopa) bądź też dzięki umieszczonemu w wybranym pomieszczeniu cyfrowemu regulatorowi. Jeżeli idee proekologiczne są Ci szczególnie bliskie, z pewnością ucieszy Cię fakt, iż produkty Galmet charakteryzują się wysoką klasą energetyczną, rzędu A++ lub A+.