Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.
Sortowanie
Filtry
Kategorie
-
Systemy grzewcze ()
- Podgrzewacze wody ()
- Kotły C.O. ()
-
Pompy ciepła ()
- Pompa ciepła 2 kW ()
- Pompa ciepła 3,5 kW ()
- Pompa ciepła 4 kW ()
- Pompy ciepła 5 kW ()
- Pompy ciepła 6 kW ()
- Pompa ciepła 7 kW ()
- Pompy ciepła 8 kW ()
- Pompy ciepła 10 kW ()
- Pompy ciepła 11 kW ()
- Pompy ciepła 14 kW ()
- Pompy ciepła 15 kW ()
- Pompy ciepła 16 kW ()
- Pompy ciepła 9 kW ()
- Pompy ciepła 12 kW ()
- Pompy ciepła 19 kW ()
- Pompy ciepła 17 kW ()
- Akcesoria instalacyjne ()
- Grzejniki i akcesoria ()
- Nagrzewnice i kurtyny grzewcze ()
- Wyposażenie kotłowni ()
- Regulacja i sterowanie ()
- Ogrzewanie podłogowe ()
- Klimatyzatory ()
- System Pexal ()
-
Zawory instalacyjne ()
-
Armatura regulacyjna-zawory mieszające ()
- Zawory kulowe z siłownikiem ()
-
Zawory termostatyczne ()
- Zawory przelotowe wodne ()
-
Zawory grzejnikowe ()
- Zawory gazowe ()
-
Zawory żeliwne ()
-
Zawory mosiężne ()
- Zawory czerpalne/ogrodowe ()
- Zawory antyskażeniowe ()
-
Zawory zwrotne ()
- Zawory różnicowe ()
-
Kurki kątowe do wody ()
-
zawory bezpieczeństwa ()
-
reduktory ciśnienia wody ()
- Filtry do gazu ()
- Filtry do wody ()
- Zasuwy ()
-
Armatura regulacyjna-zawory mieszające ()
- Filtry i uzdatniacze wody grzewczej ()
- Centralne odkurzanie ()
- Kształtki instalacyjne ()
- Akcesoria instalacyjne ()
- Łazienka ()
- Kuchnia ()
- Ogród ()
- Wyprzedaże ()
Cena instalacji ogrzewania podłogowego zależy od ilości i rodzaju zastosowanych materiałów. Firmy instalatorskie podają szacunkowe koszty po przekazaniu im metrażu, rodzaju ogrzewania i innych podobnych szegółów.
Instalację ogrzewania podłogowego odpowietrza się przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli wszystko było wykonane z poprawnie, instalacja nie powinna wymagać odpowietrzenia. W przypadku, kridy instalacja jednak się zapowietrzy, należy odpowietrzyć ją odpowietrznikiem, który powinien znajdowac się przy rozdzielaczu.
Najlepszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Są dobrym przewodzicielem ciepła a dodatkowo są odporne na wysokie temperatury. Zastosowanie innego materiału takiego jak panele także jest możliwe, jednak nie przewodza one ciepła tak dobrze jak płytki i nie są odporne na gwałtowne skoki temperatury.
Przyjmuje się, że w zależności od rodzaju pomieszczenia temperatura powinna wynosić do 29°C. Wyjątkami jest łazienka, gdzie dopuszczalną temperaturą jest do 34°C oraz strefy narażone na straty ciepła - tam możliwe jest zasilanie w granicach do 35°C.
Przy instalacji ogrzewania podłogowego, należy zastosować dobrą izolację przeciwwilgociową. Ważne jest też, aby podłoże było mocne i trwałe, a wszelkie nierówności należy wypoziomować i wyrównać.
Przed instalacją ogrzewania podłogowego, należy zaplanować w którym miejscu będa znajdować się np. meble kuchenne, brodzik czy wanna. Stosowanie ogrzewania pod zabudową stanowi niepotrzebne zużycie energii.
Ogrzewanie podłogowe jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Koszt samego zainstalowania zależy w głównej mierze od metrażu i zyżytych do tego materiałów. Z kolei koszt późniejszej eksploatacji uzależniony jest od źródła ciepła.
Ogrzewanie podłogowe dzielimy na 3 rodzaje: elektryczne, wodne i powietrzne. Instalacja każdego z nich będzie wiązała się różnymi kosztami zaczynającymi się od zakupu samych materiałów po montaż. Jednak przy wyborze konkretnego rodzaju ogrzewania, należy kierować się głównie zaletami i korzyściami wynikającymi z późniejszej eksploatacji.
Ogrzewanie pogłogowe może się zapowietrzyć, nawet przy bezbłędnie wykonanej instalacji. Aby odpowietrzyć instalację gorzewania podłogowego, należy zrobić to za pomocą odpowietrznika automatycznego, który powinien być zamontowany przy rozdzielaczu.