Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

FAQ

Cena instalacji ogrzewania podłogowego zależy od ilości i rodzaju zastosowanych materiałów. Firmy instalatorskie podają szacunkowe koszty po przekazaniu im metrażu, rodzaju ogrzewania i innych podobnych szegółów.

Instalację ogrzewania podłogowego odpowietrza się przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli wszystko było wykonane z poprawnie, instalacja nie powinna wymagać odpowietrzenia. W przypadku, kridy instalacja jednak się zapowietrzy, należy odpowietrzyć ją odpowietrznikiem, który powinien znajdowac się przy rozdzielaczu.

Najlepszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Są dobrym przewodzicielem ciepła a dodatkowo są odporne na wysokie temperatury. Zastosowanie innego materiału takiego jak panele także jest możliwe, jednak nie przewodza one ciepła tak dobrze jak płytki i nie są odporne na gwałtowne skoki temperatury.

Przyjmuje się, że w zależności od rodzaju pomieszczenia temperatura powinna wynosić do 29°C. Wyjątkami jest łazienka, gdzie dopuszczalną temperaturą jest do 34°C oraz strefy narażone na straty ciepła - tam możliwe jest zasilanie w granicach do 35°C.

Przy instalacji ogrzewania podłogowego, należy zastosować dobrą izolację przeciwwilgociową. Ważne jest też, aby podłoże było mocne i trwałe, a wszelkie nierówności należy wypoziomować i wyrównać.

Przed instalacją ogrzewania podłogowego, należy zaplanować w którym miejscu będa znajdować się np. meble kuchenne, brodzik czy wanna. Stosowanie ogrzewania pod zabudową stanowi niepotrzebne zużycie energii.

Ogrzewanie podłogowe jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Koszt samego zainstalowania zależy w głównej mierze od metrażu i zyżytych do tego materiałów. Z kolei koszt późniejszej eksploatacji uzależniony jest od źródła ciepła.

Ogrzewanie podłogowe dzielimy na 3 rodzaje: elektryczne, wodne i powietrzne. Instalacja każdego z nich będzie wiązała się różnymi kosztami zaczynającymi się od zakupu samych materiałów po montaż. Jednak przy wyborze konkretnego rodzaju ogrzewania, należy kierować się głównie zaletami i korzyściami wynikającymi z późniejszej eksploatacji.

Ogrzewanie pogłogowe może się zapowietrzyć, nawet przy bezbłędnie wykonanej instalacji. Aby odpowietrzyć instalację gorzewania podłogowego, należy zrobić to za pomocą odpowietrznika automatycznego, który powinien być zamontowany przy rozdzielaczu.