Łazienka to nie tylko wanna, prysznic, umywalka i pralka. Łazienka to także szafki, szafeczki, blaty, a także (a może przede wszystkim) półki.

W łazience półek nigdy za wiele. Półki sprawdzają się nie tylko jako miejsca przeznaczone do składowania kosmetyków, ale są także wyjątkowymi ozdobami wnętrza i tworzą specyficzną atmosferę spokoju, relaksu i odpoczynku.

Półki łazienkowe są szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach, w których miejsce na szafki stojące jest mocno ograniczone. Sprawa jest wyjątkowo prosta - wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i zamontować szafki. Szafki można łączyć, układać w wymyślnych konfiguracjach, nadawać im różne role i funkcje.

Zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy jednak rozważyć, czy dany model będzie dobrze funkcjonował w naszej łazience. Oprócz rodzaju wnętrza, jego wielkości i ustawności, musimy wziąć pod uwagę także warunki, jakie w nim panują – czyli przede wszystkim wilgotność. Półki łazienkowe muszą być wykonane z materiałów, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wody i temperatury nieco wyższej niż pokojowa, bądź muszą być zabezpieczone w odpowiedni sposób.

Właśnie dlatego klienci najczęściej decydują się na półki wykonane z foliowanej płyty MDF, która jest lekka, wytrzymała i daje możliwość wybrania odpowiadającej naszym gustom wersji kolorystycznej. Zaletą wyboru półki z płyty foliowanej MDF jest także możliwość łatwego jej dopasowania do wystroju wnętrza naszej łazienki – między innymi do szafek wolnostojących, szafek pod umywalkę czy blatu. Inną opcją materiałową jest szkło i ceramika – rozwiązania znacznie droższe niż płyty MDF i trochę mniej funkcjonalne.

Oprócz koloru, możemy wybrać także kształt i wielkość półki. Warto przemyśleć, jaką funkcję pełniła będzie w naszej łazience półka i czym będzie obciążona, ponieważ nawet najbardziej solidne półki nie powinny być poddawane nadmiernym obciążeniom (chociaż z reguły w łazience nie przechowuje się wyjątkowo ciężkich rzeczy, a przynajmniej nie na półkach).


Sprawdź również: