Zakup i montaż lustra oraz oświetlenia to niemalże ostatni krok na drodze do kompletnego urządzenia łazienki. Elementy te nadają wnętrzu klimat spokoju i intymności, podkreślają charakter wystroju i pozwalają poczuć się całkowicie swobodnie. Szafki łazienkowe wiszące z lustrem są kompletnym uzupełnieniem łazienki.

Lustro prawdę Ci powie

Lustra dostępne w naszej ofercie różnią się wielkością, kształtem i rodzajem oświetlenia. Począwszy od tych największych, zajmujących niemalże całą ścianę nad umywalką, a kończąc na tych mniejszych, będących praktycznie wyłącznie ozdobą.

Kształt luster jest również niezwykle zróżnicowany - od okrągłych, poprzez kwadratowe i prostokątne, do całkowicie nieregularnych. Wybór odpowiedniego zależy od upodobań użytkownika. W niektórych domach pełni głównie funkcję ozdobną, w innych praktyczną w codziennym użytkowaniu, a w kolejnym aranżacyjną, doświetlając przestrzeń i zwiększając ją optycznie.

Bardzo popularne wśród naszych klientów są lustra podświetlane lampami halogenowymi lub lampkami LED. Rozwiązanie takie pozwala zmniejszyć koszty urządzania łazienki i oszczędzić miejsce na ścianie. Co więcej, zintegrowane oświetlenie halogenowe bądź LED to lepsze oświetlenie przestrzeni. Dochodzące z niego światło jest kierowane bezpośrednio na twarz osoby stojącej przed lustrem, a nie rozproszone po ścianach.

Szafka łazienkowa z lustrem - piękno i funkcjonalność

Lustra często oferowane są w zestawie z meblami łazienkowymi. Dostępne są na przykład szafki łazienkowe wiszące z lustrem czy lustro z półeczką na kosmetyki. Jest to dobry sposób na harmonijny projekt wystroju. Montując szafki łazienkowe wiszące z lustrem, nie musimy martwić się o idealnie dopasowanie kolorów ramy lustra do kolorów pozostałych mebli łazienkowych.

W związku z tym, że większość łazienek nie posiada bezpośredniego dostępu do okna, braki w słonecznym oświetleniu trzeba nadrabiać montażem oświetlenia sztucznego. Większa ilość światła to nie tylko lepsza widoczność, ale także pozytywny wpływ na dobre samopoczucie.

Oświetlenie łazienki to więcej niż lampa

Oprócz oświetlenia centralnego w łazience powinno zostać zainstalowane dodatkowe źródło światła przy lustrze umywalkowym. Ważne, aby światło łazienkowe było ciepłe, przyjemne w odbiorze - szczególnie, gdy rano spoglądamy w lustro, by dobrze rozpocząć dzień. Światło powinno nadawać odrobinę przyjaznej atmosfery, będąc przy tym doskonałym towarzyszem codziennej pielęgnacji ciała i skóry, golenia czy makijażu.

Kupując oświetlenie łazienkowe, powinniśmy dokładnie zaplanować moc, z jaką świecić będą żarówki. Przy wyborze oświetlenia nie możemy zapomnieć również o tym, że niektóre lampki czy lampy łazienkowe są obudowane i część światła emitowanego przez żarówkę zostanie właśnie przez nią zatrzymana.

Szafka łazienkowa z lustrem, optymalne rozwiązanie dla małej przestrzeni

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń łazienki i chcąc ją maksymalnie zagospodarować, warto wykorzystać każdy jej fragment. Doskonałym do tego sposobem jest wisząca szafka z lustrem. Dobrze oświetlona spełnia potrójną funkcję: oświetlenia, lustra oraz miejsca do przechowywania podręcznych łazienkowych atrybutów i niezbędnych kosmetyków.

Szafka łazienkowa z lustrem to bardzo poręczne rozwiązanie dla osób ceniących porządek. Koniec ze szczoteczkami do zębów odkładanymi na umywalkę i z pozostawionymi na wierzchu kosmetykami. Wszystko na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie elegancko ukryte.

Wśród oferowanych przez nas szafek z lustrami z łatwością można dobrać odpowiedni rozmiar do swojej łazienki. Od pojedynczych modułów, po dwu- i trzydrzwiowe meble także do większych łazienek.


Sprawdź również: