Wanny i parawany

Komfortowe wanny do łazienki

Wanny to doskonały wybór dla osób, które lubią czerpać z gorącej kąpieli jak najwięcej przyjemności i... mają dużo miejsca w łazience. Wymiary wanien cechują się znaczną rozbieżnością (standardowa długość od 100 do 200 centymetrów, a standardowa szerokość od 70 do 100 centymetrów) i w zasadzie wybierając najmniejszą dostępną wannę, możemy zmieścić ją nawet w bardzo małej łazience (przy odpowiednio dokonanym projekcie).

W kwestii rozmiaru ciekawą propozycją mogą być wanny do łazienki o asymetrycznych wymiarach. To rozwiązanie sprawdzi się w łazienkach o specyficznym kształcie, ograniczonym metrażu. Dzięki zastosowaniu tego typu wanny do łazienki istnieje możliwość uzyskania większej przestrzeni na kąpiel. Zazwyczaj przeznaczone są do montażu w narożniku, a swoim niespotykanym kształtem potrafią nadać niezapomniany design całemu pomieszczeniu.

Wymiary łazienki determinują nie tylko wymiary wanny, ale także jej kształt. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wachlarz kształtów wanien, a wśród nich najbardziej popularne - prostokątne czy owalne.

Estetyka wanny łazienkowej współgrająca z pozostałymi elementami armatury

Oprócz walorów czysto funkcjonalnych, warto zadbać także o walory estetyczne, związane zarówno z kształtem wanny, jak i materiałem z jakich jest wykonana. W zależności od Państwa wymagań dotyczących wytrzymałości, jakości, właściwości antypoślizgowych, łatwości w utrzymaniu w czystości czy odporności na odbarwienia, mogą Państwo wybrać wanny akrylowe, stalowe czy żeliwne.

Nie bez znaczenia przy zakupie wanny do łazienki jest jej kompozycja z pozostałymi elementami wyposażenia. Po wejściu do pomieszczenia warto, aby miejsce do kąpieli rzucało się w oczy, ale też współgrało z pozostałą armaturą łazienkową. Stąd też kluczowe znaczenie może mieć wykorzystany materiał.

Coraz szerzej rozpowszechniane są modele drewniane, kamienne oraz stalowe. Bieżące trendy modowe stają się eleganckie, nie wpisują się w dotychczasowe standardy. Modne stały się także wanny łazienkowe retro, które pozwolą na stworzenie wyjątkowo oryginalnej łazienki.

Wanny łazienkowe do komfortowego spędzania czasu

Dzisiejsze łazienki swoim wystrojem i wyposażeniem kuszą, aby spędzać w nich coraz więcej czasu. Stąd też należy zadbać o komfortowe warunki. Dla osób lubiących dłuższych relaks w gorącej wodzie istotne będzie to, aby wanny łazienkowe były łatwe w utrzymaniu w czystości. Największej konserwacji wymagają drewniane wanny. Generalnie im powierzchnia jest gładsza, tym łatwiej będzie ją umyć i wyczyścić.

Wanna powinna być wygodna i funkcjonalna. Kupując najlepiej dopasowaną do nas wannę powinniśmy wziąć pod uwagę obecność komfortowego siedziska, półeczki czy oparcia.

Odprężająca kąpiel jest doskonałym sposobem na chwilę wytchnienia, kilka chwil spokoju po ciężkim dniu w pracy. Jednak, aby wydobyć z zakupu wanny do łazienki maksimum przyjemności, warto dopasować ją do swoich potrzeb. Pod tym względem należy wygospodarować odpowiednią przestrzeń w pomieszczeniu. W tej roli wanny małe lub wolnostojące dostarczą najbardziej ekskluzywny wyraz i niepowtarzalny klimat. Upragniony relaks jest możliwy, jeśli wanna zostanie dopasowana do anatomicznych warunków użytkownika. Rozwiązaniem mogą być zagłówki, wgłębienia na łokcie oraz siedziska.

Posiadanie wanny może wymagać kilku odpowiednich akcesoriów, aby sprawić, że korzystanie z niej będzie jeszcze bardziej przyjemne. Niezawodne akcesoria do wanien są w stanie jeszcze bardziej umilić czas, który przeznaczony jest na kąpiel. Ponadto ułatwią przeprowadzenie wielu rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszelkie uchwyty, zagłówki skonstruowane są z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu można z nich korzystać przez długi czas.

Dostępne w naszym sklepie wanny montowane są najczęściej na nóżkach lub szynach. Warto upewnić się, że nóżki lub szyny zapewniają stabilność konstrukcji i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Można zaopatrzyć się w akcesoria zwiększające poziom bezpieczeństwa, np. uchwyty lub maty antypoślizgowe, które elastyczne, miękkie i odporne na długotrwałe działanie wody zapobiegną negatywnym skutkom przypadkowego poślizgnięcia.

Dodatkowe funkcjonalne i wizualne elementy wanny do łazienki

Wiele z wanien nie wymaga dodatkowej obudowy, ale część z nich można, a nawet trzeba w nią zaopatrzyć. Można oczywiście zabudować ją stelażem, ale wiąże się to z koniecznością poważnego remontu łazienki w przypadku ochoty na zmianę wystroju czy chęci przestawienia wanny.

Obudowa do wanny spełnia funkcje praktyczne, ale także estetyczne i ozdobne. Niektóre osłony montowane są na zatrzaski lub za pomocą specjalnych wsporników. Wykonane z różnych materiałów mogą posiadać powierzchnię, która jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga specjalnego wykończenia, ponieważ składa się z paneli. Obudowy do wanny nie zakłócą zaaranżowanego stylu, a przy okazji niekorzystnie wyglądające elementy architektury łazienkowej.

Przy zakupie wanny warto zastanowić się nad systemami hydromasażu. Opcja ta jest oczywiście droższa, ale jakże przyjemniejsza jest z nią kąpiel po długim i męczącym dniu.

Nawet małe wanny z hydromasażem są przestronne i pozwolą docenić w nich relaksacyjną wartość codziennych kąpieli. Z tą funkcją można rozluźnić spięte mięśnie po intensywnym treningu lub najzwyczajniej w świecie odprężyć się. Wybierając nowoczesną wannę z hydromasażem można skorzystać z wielu oferowanych funkcji, dzięki którym prędko stanie się centrum domowego SPA. Choćby z tego powodu warto wydać większą sumę pieniędzy, aby poczuć się naprawdę zrelaksowanym.

Osoby, które nie chcą rezygnować z możliwości wzięcia szybkiego prysznicu, powinny zdecydować się na parawan nawannowy, dostępny w naszym sklepie w wielu modelach różniących się nie tylko wielkością, ale także sposobem montażu czy funkcjonalnością.

Wanny do łazienki wyposażone w parawany nawannowe stają się uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż w każdej chwili można napełnić je wodą lub wziąć szybki prysznic, bez ryzyka zachlapania podłogi w łazience. Dostępne parawany nawannowe występują w różnych formach, począwszy od półokrągłych po całkowicie proste.


Sprawdź również: