Stelaże podtynkowe spełniają w łazience podwójną rolę – pozwalają schować „za ścianą” niekoniecznie atrakcyjne elementy sprzętów łazienkowych oraz zamocować sprzęty wiszące do ścian (nawet do niezbyt wytrzymałych ścianek działowych). Są bez wątpienia cichymi bohaterami każdej łazienki i bardzo często, jeżeli chcemy uzyskać pewien określony wcześniej efekt estetyczny, to po prostu nie możemy się bez nich obyć.

Najczęściej stelaże podtynkowe wykorzystuje się do zamocowania zestawów WC – czyli miski ustępowej, zbiornika spłukującego i spłuczki. W tym przypadku ramę stelażu wraz ze zbiornikiem spłukującym przykręca się do ściany, spłuczkę przyłącza się do instalacji wodociągowej, a miskę ustępową przykręca się do ramy. Rzadziej stelaże podtynkowe stosowane są do przymocowania do ściany „wiszącej” umywalki.

Wszystkie dostępne w naszym sklepie stelaże mają dokładnie określone maksymalne obciążenie – należy bezwzględnie przestrzegać tej wartości, jeżeli chcemy długo i bezpiecznie użytkować naszą miskę ustępową bądź umywalkę.

Stelaże podtynkowe do WC przeznaczone są do misek stojących i wiszących, posiadają solidną konstrukcję i możliwość regulacji wysokości, są zaopatrzone w kolanko odpływowe i regulowany zawór spustowy.

Stelaże podtynkowe do umywalki mają dokładnie sprecyzowane możliwości montażu i należy dokładnie zapoznać się z nimi przed wyborem odpowiedniego modelu. Zestawy stelaży podtynkowych do umywalki zawierają najczęściej przyłącza wody, kolano odpływowe i uszczelki.

Montaż stelażu podtynkowych nie jest prostą czynnością i najlepiej powierzyć ją profesjonalistom. Wszelkie odstępstwa od kanonu sztuki budowlanej mogą zakończyć się kosztownym niepowodzeniem. Co więcej, nawet z pozoru poprawny montaż, może okazać się dopiero po latach fatalny w skutkach, na przykład ze względu na brak dostępu do niektórych awaryjnych elementów instalacji.