Meble łazienkowe to bardzo obszerna, bardzo różnorodna i oczywiście bardzo ważna grupa produktów. Dlaczego? Ponieważ wśród nich znajdziemy wszystko, co poza sprzętami i ceramiką sanitarną niezbędne jest do kompletnego urządzenia naszej łazienki.

Najważniejszą i najliczniej reprezentowaną podgrupą mebli łazienkowych są szafki łazienkowe. Ich walory estetyczne, gabaryty, materiały, z jakich są zrobione czy końcowe przeznaczenie zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań. Szafki łazienkowe najogólniej rzecz biorąc dzielimy na wiszące i stojące. O ile z szafkami stojącymi nie ma większych problemów, to szafki wiszące wymagają już odrobiny inwencji i trochę więcej ciężkiej pracy – czasami nie wystarczy wywiercenie kilku dziur w ścianie, szczególnie wtedy, gdy szafka będzie bardzo obciążona (na przykład umywalką). W takim przypadku szafkę mocuje się na specjalnym stelażu, który może utrzymać ciężar o wadze nawet 400 kilogramów.

Szafki łazienkowe powinny być wykonane z materiału odpornego na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury. Właśnie dlatego najczęściej szafki takie produkowane są z ceramiki (która niestety jest dosyć ciężka) bądź z płyty wiórowej odpowiednio zabezpieczonej (która jest znacznie lżejsza od ceramiki). Zanim zdecydujemy się na zakup takiej szafki, powinniśmy sprawdzić, czy pasuje ona do posiadanej bądź planowanej przez nas umywalki – nie wszystkie szafki są bowiem uniwersalne.

Oczywiście szafki, to nie jedyne meble łazienkowe służące do przechowywania kosmetyków, środków czystości czy drobnych sprzętów AGD. Bardzo często nasi klienci decydują się na zakup półek i słupków. Szafki pod umywalki natomiast zastępowane są blatami, które nie tylko podtrzymują umywalkę, ale pełnią też rolę półki bądź maskują obecność pralki.

Do kategorii mebli łazienkowych zaliczane są także lustra i oświetlenia łazienkowe. Lustra produkowane są już niemalże w każdym rozmiarze i w każdym kształcie, a czasem posiadają nawet własne oświetlenie uruchamiane za pomocą fotokomórki.

W naszym sklepie obecne są również także akcesoria przydatne niemalże w każdej łazience na przykład nóżki pod szafki (stojące umywalkowe) czy pomagające pomieścić dużą ilość sprzętu organizery.