Miski WC podwieszane lub stojące to jedne z najważniejszych sprzętów łazienkowych. Muszą być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, i co najważniejsze – wytrzymałe, aby mogły być użytkowane przez lata.

Miska WC - podstawowe wyposażenie łazienki

Z misek WC wiszących oraz stojących korzystamy codziennie i w związku z tym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór najbardziej odpowiadającego nam modelu. Choć ilość modeli dostępnych na rynku jest bardzo duża i może wydawać się przytłaczająca, zazwyczaj różnią się tylko detalami i ewentualnie dodatkowymi funkcjami lub udogodnieniami.

Dostępne na rynku modele misek WC stojących i wiszących mają różne kształty, sposobu montażu, czasem nietypowy kolor. Decydując się na konkretny model miski powinniśmy przemyśleć nasze oczekiwania oraz możliwości konkretnej łazienki i upewnić się, że nasz wybór będzie trafny.

Sposób montażu: WC podwieszane lub stojące

Najbardziej widoczną na pierwszy rzut oka i zdecydowanie najistotniejszą kwestią, nad jaką musimy się zastanowić, jest sposób montażu miski WC. W naszym sklepie znajdują się dwa rodzaje misek – wiszące i stojące. Ubikacje podwieszane przymocowuje się do ściany za pomocą stelaża podtynkowego, który wzmacnia ścianę i umożliwia utrzymanie ciężaru o masie nawet 400 kilogramów.

Muszla klozetowa podwieszana wygląda zawsze bardzo elegancko, i to nie tylko ze względu na nowoczesny design, ale także dzięki możliwości ukrycia zbiornika spłukującego w stelażu i przykrycia go płytkami. Minusem takiego rozwiązania jest brak dostępu do zbiornika, co może stwarzać pewne problemy w przypadku ewentualnej awarii.

Stojąca miska WC jest łatwiejsza w montażu, daje się w razie konieczności łatwo naprawić, ale wiele osób uważa, że posiadają znacznie mniej walorów estetycznych. Warto zdecydować się na konkretny model, zanim jeszcze zaczniemy urządzać naszą łazienkę. W naszym sklepie oferujemy oba rodzaje ubikacji od renomowanych producentów.

Miska WC wisząca lub stojąca - liczy się jakość

Szeroki wybór ubikacji sprawia, że z pewnością każdy dopasuje model najlepszy dla siebie i swojej łazienki. Najpopularniejsze obecnie są miski wiszące o unowocześnionym, ergonomicznym kształcie. Ich kolor jest najczęściej biały - ta barwa jest zdecydowanie najbardziej praktyczna. Białą miskę WC łatwo utrzymać w czystości, a zacieki lub kamień są niewidoczne. Ubikacje podwieszane i stojące zazwyczaj są wykonane z ceramiki. To bardzo wytrzymały materiał i, ze względu na swoją popularność, atrakcyjny cenowo.

W naszym sklepie zgromadziliśmy asortyment, wśród którego znajdą Państwo miski wiszące i stojące wielu renomowanych firm, które od wielu lat są liderami w swojej branży. Posiadamy muszle klozetowe takich marek jak: Invena, Roca, Cersanit, Deante, Duravit, Massi czy Opoczno.

Producenci dbają o wprowadzanie nowoczesnych udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z ich ubikacji jest przyjazne dla środowiska (np. oszczędne spłukiwanie) oraz higieniczne (np. brak wewnętrznego kołnierza, na którym mogłyby się osadzać bakterie). Firmy oferują do 10 lat gwarancji na ceramikę, z której są wykonane miski WC.

Muszla wisząca - minimalistyczny design

Wysoka estetyka wykonania muszli sprawia, że idealnie dopasowują się do łazienek urządzonych w dowolnym stylu. Zarówno miski podwieszane, jak i stojące, doskonale dopasują się do aranżacji każdej łazienki - nowoczesnej, minimalistycznej, rustykalnej i innych. Zawdzięczają to uniwersalnej kolorystyce i prostym, ergonomicznym kształtom.

Co ciekawe, obecnie na fali popularności aranżacji w stylu vintage, wracają modele muszli, które były popularne przed laty - takie rozwiązanie proponuje np. firma Roca. To ciekawa odmiana, która doskonale sprawdzi się w łazienkach urządzanych w klimacie minionych dekad.