kabina prysznicowa

Ważnym elementem wyposażenia łazienki są słupki łazienkowe i szafki. To one nadają charakter aranżacji i stanowią główny punkt estetyczny wnętrza.

Nowoczesna łazienka to pomieszczenie, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne, musi również sprostać naszym wysokim wymaganiom. Wszak łazienka to jedno z najczęściej użytkowanych pomieszczeń w domu, więc należy zadbać o to, by korzystanie z niego było wygodne.

Od czego rozpocząć wyposażenie łazienki?

Projekt łazienki powinien być oparty na zasadzie ergonomii. Takie elementy, jak słupki łazienkowe są niezwykle ważne w komponowaniu harmonijnej przestrzeni użytkowej. Gromadzimy w nich niezbędne w codziennej pielęgnacji przedmioty i kosmetyki, a także ręczniki i małe urządzenia. Tę samą funkcję pełnią szafki do łazienki. Te dwa elementy aranżacyjne powinny być brane pod uwagę zaraz po skompletowaniu najważniejszych urządzeń typu pralka, suszarka a także niezbędnego wyposażenia, takiego jak na przykład kabina prysznicowa czy wanna.

wanna i umywalki

Na samym początku organizacji łazienki, powinniśmy zarysować główny projekt i spisać listę rzeczy niezbędnych do nabycia. Warto określić ilość i wymiary potrzebnych mebli i zestawić listę w faktycznymi możliwościami aranżacyjnymi pomieszczenia. Ważne jest, aby wymiary danej szafki do łazienki lub słupka łazienkowego były odpowiednio dopasowane do dysponowanej przez nas przestrzeni.

Modne i funkcjonalne szafki do łazienki

Dbając o estetykę każdego domowego pomieszczenia, nie wolno omijać łazienki. Tutaj każdy detal ma znaczenie. Możemy zdecydować się na przykład na szafki łazienkowe wiszące z lustrem, które są mocnym akcentem aranżacyjnym. Jako alternatywę możemy rozpatrzyć także nabycie innego, ciekawego elementu, jakim jest lustro łazienkowe z półką. Ważne, aby nabywane elementy odznaczały się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale również pięknie się prezentowały. Szafka łazienkowa wisząca z lustrem- jest idealnym dodatkiem do łazienki niewielkich rozmiarów, gdzie każdy metr kwadratowy jest niezwykle cenny. Decydując się na słupki łazienkowe, warto określić, czy interesują nas słupki otwarte, czy zamknięte. Niezależnie jednak od preferowanego rodzaju słupka, warto zadbać o to, by był on wykonany z materiałów wysokiej jakości, odpornych na działanie wilgoci. Front i korpus mebla dopasowanego do nowoczesnej łazienki może składać się z płyty MDF pokrytej folią PCV lub z płyty laminowanej, lakierowanej na wysoki połysk. W sklepach dostępnych jest zazwyczaj kilka rodzajów uchwytów do wyboru.

Słupki i szafki łazienkowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli podobają nam się szafki łazienkowe wiszące z lustrem, to przed zakupem należy określić ilość drzwiczek i półek regulowanych, w które powinna być wyposażona szafka. Taka konkretyzacja, znacznie uprości proces nabywania mebli do łazienki. Ponadto, należy upewnić się, czy dany mebel jest wykonany z materiałów wysokiej jakości oraz czy zawiasy są wyposażone w funkcję cichego samodomyku. Warto także zwrócić uwagę, czy szafka ma oświetlenie wewnętrzne lub możliwość montażu takiego oświetlenia.

Przy wyborze szafki do łazienki pod umywalkę możemy wybrać opcję z jedną, dwiema lub trzema szufladami. Przy nabywaniu szafki, powinniśmy sprawdzić pojemność tych szuflad. Istotnym elementem wielu łazienek jest także szafka wisząca nad pralką, często wyposażona w metalowe, chromowane uchwyty i półki z regulowaną wysokością. Aktualnie, modną częścią wyposażenia są słupki łazienkowe ze szklanymi półkami z regulowaną wysokością. Słupki i szafki łazienkowe powinny być łatwe w czyszczeniu i odporne na działanie różnych czynników.