zlewozmywak kuchenny

Urządzanie kuchni oznacza mnóstwo decyzji - nawet z pozoru mało istotnych, o których nie myślimy w pierwszej kolejności. Tymczasem warto poświęcić im trochę uwagi, bo te wybory będą nam towarzyszyły każdego dnia przez następne lata. Jedną z takich decyzji jest wybór baterii do zlewozmywaka kuchennego. Jaka bateria pasuje do czarnego zlewozmywaka?

Nietypowe zlewy kuchenne są coraz popularniejsze. Klienci chętnie wybierają je ze względu na wysoką estetykę - okazuje się, że czarny zlew może być nie tylko praktyczny - pełni także funkcję dekoracyjną i dopełnia styl wnętrza.

Bateria do czarnego zlewu kuchennego

To urządzenie, z którego korzystamy w ciągu dnia wielokrotnie, więc warto zadbać, aby było wysokiej jakości. Sprawdzona firma, która od wielu lat jest na rynku i specjalizuje się w produkcji takich sprzętów to miejsce, w którym powinniśmy szukać dobrej baterii umywalkowej. Wówczas mamy pewność, że dostaniemy sprzęt dobrej jakości, a personel może nam służyć profesjonalną poradą.

Klienci cenią to rozwiązanie, bo mogą skupić się wtedy na designie, pozostawiając aspekty techniczne specjalistom. Okazuje się, że wizualny dobór baterii umywalkowych jest bardzo ważny dla wystroju kuchni. Chyba każdy z nas widział duży zlew z maleńką baterią, albo inne rozwiązanie, które było nie tylko niepraktycznie, ale także bardzo nieestetyczne. Na szczęście obecnie szeroki wybór baterii pozwala uniknąć takich wpadek.

czarny zlew

Niech za przykład posłuży nam czarny zlewozmywak dwukomorowy Franke. To efektowny granitowy zlew w odważnej kolorystyce, który doskonale dopasuje się do kuchni minimalistycznych, nowoczesnych i skandynawskich. Najprostszym wyborem jest dopasowanie do niego czarnej baterii, jednak stosunkowo dużej, która ułatwi wygodne korzystanie z obu komór (np. bateria w kształcie litery U lub na wysokiej podstawie).

Innym efektownym rozwiązaniem jest wybór baterii ze stali nierdzewnej. Powoli odchodzi do lamusa stwierdzenie, że do granitowych zlewów pasują tylko baterie z podobnych materiałów. Warto jednak wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na stal, możemy wybrać jeden z dwóch odcieni: chrom lub inox. Ten pierwszy sprawia wrażenie matowego i zeszlifowanego, a drugi wyróżnia się wysokim połyskiem. Zastanówmy się, który z nich będzie bardziej pasował do sprzętów AGD i wystroju kuchni. Jeśli posiadamy akcesoria w odcieniu inox (np. okap kuchenny), bateria może wyglądać dobrze. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak bateria chromowana, która z łatwością dopasuje się do matowej czerni zlewozmywaka i harmonijnie uzupełni wystrój wnętrza.

cała kuchnia

Jeśli aranżacja naszej kuchni przewiduje silny akcent wybranego koloru, który powtórzy się w kilku miejscach - np. wyeksponujemy go na frontach szafek, za pomocą niektórych sprzętów AGD (czajnik, toster, okap) i dodatków, możemy zdecydować się na odważne, ekskluzywne i wciąż stosunkowo nowe rozwiązanie - kolorową baterię umywalkową. Czerwień, zieleń lub żółć - w przypadku baterii umywalkowych TRES STUDY COLORS możliwości jest wiele, a dodatkowo prosta forma tych urządzeń doskonale odnajduje się we wnętrzach.

Podsumowując: pamiętajmy, że dwukomorowy zlewozmywak potrzebuje odpowiednio dużej baterii, która umożliwi korzystanie z obu komór. Z kolei jego kolor wymaga rozważnego dobrania baterii, która dopasuje się do potrzeb użytkowników, wystroju wnętrza i swojego bezpośredniego sąsiedztwa: efektownego, czarnego zlewozmywaka.