Podgrzewacze wody 40l to urządzenia cieszące się niesłabnącą popularnością. Stosowane są zarówno w domach, mieszkaniach, biurach, jak i domkach letniskowych, a także wielu innych miejscach, które nie mają dostępu np. do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki nim użytkownicy mają pewność ciepłej wody użytkowej zawsze wtedy, kiedy chcą umyć naczynia czy wziąć kąpiel. W Bridom.pl oferujemy podgrzewacze wody 40 litrów, a także wersje o innej pojemności. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania najlepszej opcji dla siebie i swojego domu. Zapewniamy o najwyższej jakości urządzeń, które pochodzą od renomowanych producentów znanych na całym świecie.

Podgrzewacze wody 40l – jakie wyróżnia się rodzaje tych urządzeń?

Podgrzewacze wody występują w wielu odmianach – elektrycznej, dwupłaszczowej oraz z wężownicą. Pierwsza z odmian jest najczęściej wybieraną opcją. W Bridom.pl elektryczne bojlery 40l dostępne są o mocy od 3,5 kW do 24 kW. Charakteryzuje je obecność grzałki, która odpowiada za optymalne podgrzanie wody. Podgrzewacze dwupłaszczowe cechują się natomiast konstrukcją dwuzbiornikową oraz połączeniem z centralnym ogrzewaniem. Z kolei ostatni wariant, czyli podgrzewacze wody 40l z wężownicą wyróżniają się tym, że w ich wnętrzu znajduje się wygięta rura w kształcie litery „U”, która nagrzewa wodę. Niegdyś uważano tę odmianę za najmniej efektywną, jednak obecnie wężownice zostały ulepszone, a ich działanie jest o wiele skuteczniejsze. Jest to więc tak samo trafny wybór, jak w przypadku pozostałych opcji.

Z jakich elementów składają się elektryczne bojlery do wody 40l?

Elektryczne bojlery do wody 40l czy innej pojemności cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ znane są z prostej budowy oraz niemal bezobsługowego użytkowania. Składają się z kilku elementów, z czego każdy z nich odpowiada za inne zadanie. Główną częścią jest zbiornik, który służy magazynowaniu wody. Wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej, ocynkowanej bądź pokrytej emalią ceramiczną. Kolejnym elementem jest izolacja z pianki polistyrenowej bądź poliuretanowej - to ona odpowiada za utrzymywanie ciepła. Podgrzewacze wody 40 litrów wyposażone są także w grzałkę lub dwie. W drugim przypadku zapewniają one szybsze nagrzanie wody oraz pewne działanie urządzenia w razie uszkodzenia jednej z nich. Dodatkowo w bojlerze mieści się anoda magnetyczna lub aluminiowa, zapobiegająca korozji, a także wlot i wylot, który pozwala na napełnianie urządzenia wodą lub jej odpływ.

Energooszczędność i wydajność – bojlery 40l

Bojlery do wody 40l są energooszczędnym rozwiązaniem dla domu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu termostatu, który odpowiada podobnie jak izolacja za utrzymywanie optymalnej temperatury wody. Jeśli osiągnie ona wartość niższą niż ta ustawiona przez domowników, załącza się grzałka, która natychmiastowo podgrzewa ciecz. Jest to rozwiązanie oszczędzające energię elektryczną, dlatego że uniemożliwia ciągłe działanie urządzenia. Dzięki temu nie są generowane straty energetyczne. Jest to korzyść dla środowiska naturalnego oraz Twojego portfela. Podgrzewacze wody 40 litrów mogą współpracować z wieloma systemami grzewczymi, np. kolektorami słonecznymi, kominkami z płaszczem wodnym oraz instalacją centralnego ogrzewania lub działać samodzielnie. Niezależnie od tego, zawsze gwarantują dostęp do ciepłej wody.

Podgrzewacze wody 40l – najwyższa jakość w Bridom.pl

Bojlery 40l różni nie tylko sposób działania, lecz także pojemność. Aspekt ten ma kluczowe znaczenie odnośnie do wydajności urządzeń. W naszej ofercie można znaleźć podgrzewacze wody 20l oraz podgrzewacze wody 30l, które będą znakomitym rozwiązaniem w przypadku zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową dla jednej osoby oraz podgrzewacze wody 60l i podgrzewacze wody 50l, które sprawdzą się dla dwóch użytkowników. Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi bojlerami o znacznie większej pojemności, które będą odpowiednie dla wieloosobowych rodzin oraz firm. Gwarantujemy najwyższą jakość urządzeń. Podgrzewacze wody w Bridom.pl to bezpieczeństwo i wygoda. Nasze produkty spełniają rygorystyczne normy europejskie, związane z bezpieczeństwem elektrycznym. Są również proste w obsłudze, a do tego znajdują zastosowanie w wielu budynkach, nie tylko gospodarstwach domowych, lecz także pomieszczeniach gospodarczych oraz wielu innych miejscach.