W szerokiej ofercie Bridom.pl można znaleźć wiele podgrzewaczy wody, które charakteryzują się wykonaniem z najwyższej klasy materiałów. Wyprodukowane zostały przez znanych producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów od wielu lat. Decydując się na podgrzewacze wody 30l, możesz liczyć na bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone certyfikatami zgodności z normami europejskimi. Są to również urządzenia wydajne i energooszczędne, dzięki czemu można zaoszczędzić na opłatach za energię elektryczną. Bojlery do wody 30l mogą działać samodzielnie lub w połączeniu z systemami grzewczymi, takimi jak centralne ogrzewanie, kominki z płaszczem wodnym, a także kolektory słoneczne. Z tego względu jest to rozwiązanie ekologiczne oraz ekonomiczne.

Podgrzewacze wody 30 litrów – czym są i gdzie można je stosować?

Bojlery 30l, a także o innej pojemności, to urządzenia, które podgrzewają wodę oraz ją magazynują. Dzięki temu zapewniają dostęp do ciepłej wody użytkowej wszystkim mieszkańcom danego obiektu. Znajdują zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz także biurach, pomieszczeniach gospodarczych oraz miejscach, takich jak domki letniskowe, w których umieszczenie innych systemów grzewczych nierzadko jest niemożliwe. Wyróżnia się kilka rodzajów zasobników, które mogą być stosowane jedno- lub wielopunktowo. Podgrzewacze wody 30l ciśnieniowe mogą być ulokowane w jednym z pomieszczeń w domu, a ogrzana przez nie ciecz przesyłana do innych punktów. Z kolei bojlery do wody 30l bezciśnieniowe stosuje się wyłącznie przy jednym kranie. Druga opcja wykorzystywana jest często np. w pomieszczeniach gospodarczych oraz biurach.

Podgrzewacze wody 30l – jak wygląda ich konstrukcja?

Bojlery 30l cechują się nieskomplikowaną budową, dlatego też wymiana poszczególnych elementów nie powinna sprawić kłopotów. Dzięki temu urządzenia te charakteryzują się również niską awaryjnością. Zbiornik to największa część zasobników. To w nim magazynowana jest woda. Może być pokryty emalią ceramiczną albo składać się ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. We wnętrzu znajduje się grzałka – jedna lub dwie – w zależności od zakupionej wersji. Dwie grzałki szybciej podgrzewają wodę. Co więcej, w razie awarii jednej z nich, druga wciąż będzie działać sprawnie. Podgrzewacze wody 30l mają także wlot służący do napełniania wodą oraz wylot, którym jest ona odprowadzana.

Bojlery do wody 30l – optymalna temperatura wody o każdej porze dnia

Podgrzewacze wody zapewniają dostęp do ciepłej wody użytkowej niezależnie od pory dnia. Jest to możliwe dzięki utrzymywaniu jej optymalnej temperatury m.in. poprzez izolację. Jest to bardzo ważny element tych urządzeń. Może być wykonany z pianki polistyrenowej bądź poliuretanowej. Izolacja uniemożliwia również niekontrolowany wyciek wody i gwarantuje szczelność konstrukcji. Ponadto, podgrzewacze wody 30 litrów wyposażone są w termostat. Jest to część, która umożliwia ustawienie preferowanej przez użytkowników temperatury wody. Dodatkowo działanie tego elementu załącza grzałkę tylko wtedy, kiedy ciecz się wychłodzi. Jest to więc urządzenie, które także dba o optymalne ciepło wody. Z racji tego, że termostat kieruje pracą grzałki, ta nie musi pracować przez cały czas. W efekcie można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Bojlery 30l – nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej

Bojlery do wody 30l oraz podgrzewacze wody 20l i zasobniki 15l mają pojemność odpowiednią dla jednej osoby. Jest to mniejszy wariant, który sprawdzi się w przypadku singli bądź w miejscach, gdzie nie jest konieczny dostęp do dużej ilości ciepłej wody. W ofercie Bridom.pl znajdują się także urządzenia o większej pojemności, idealne dla dwóch bądź trzech osób, takie jak podgrzewacze wody 40l oraz podgrzewacze wody 50l. Co więcej, jeśli chcesz zapewnić ciepłą wodę wieloosobowej rodzinie lub pracownikom, można zdecydować się na dużo większe opcje, które również dostępne są w naszym asortymencie. Niezależnie od pojemności urządzeń gwarantujemy, że są to produkty charakteryzujące się najwyższą jakością. Podgrzewacze wody 30 litrów, które można znaleźć w naszym katalogu, wyróżniają się także uniwersalną obudową, która nie przytłoczy wnętrz. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które stawiają zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność sprzętów domowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz wyboru najlepszego wariantu podgrzewaczy dla siebie.