Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Podgrzewacze wody są urządzeniami, które znacznie ułatwiają życie i sprawdzają się w domach jednorodzinnych, letniskowych, czy kamienicach, a także wielu innych budynkach. Dzięki nim można mieć nieograniczony dostęp do ciepłej wody o każdej porze dnia i nocy. Ich działanie nie jest skomplikowane, natomiast obsługa jest intuicyjna i bardzo przystępna dla każdego użytkownika. Podgrzewacze wody 20l wyposażone są w elementy, które dbają o optymalną temperaturę wody. Dlatego jest podgrzewana wyłącznie wtedy, kiedy jej ciepło spadnie poniżej pewnej wartości. Dzięki temu bojlery 20l są energooszczędne. Oznacza to spore oszczędności dla domowników oraz właścicieli biur, w których umieszcza się te urządzenia.

Bojlery wody 20l – na czym polega działanie tych urządzeń?

Bojlery 20l możemy podzielić na kilka rodzajów. Dlatego urządzenia te spisują się doskonale w różnych budynkach. Mogą one działać samodzielnie bądź współpracować z innymi systemami grzewczymi. Ze względu na sposób podgrzewania wody wyróżnia się podgrzewacze wody 20l pojemnościowe oraz przepływowe. Te pierwsze z kolei dzielą się na ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Czym się charakteryzują? Podgrzewacze pojemnościowe magazynują wodę w zbiorniku, stąd też ich nazwa. Dzięki temu woda może być w nich magazynowana, a następnie podgrzewana do wybranej przez użytkowników temperatury. Bojlery wody 20l ciśnieniowe mogą ogrzać dużą ilość wody, która transportowana jest do wielu punktów poboru w domu. Z kolei podgrzewacze wody 20l bezciśnieniowe działają jednopunktowo. Dostępne są także podgrzewacze przepływowe, które podgrzewają wodę na bieżąco. Woda przepływa przez urządzenie i jest od razu podgrzewana.

Podgrzewacze wody 20 litrów – system zasilania

Ze względu na system zasilania bojlery 20 l dzielimy na gazowe i elektryczne. Te pierwsze mogą być zasilane gazem ziemnym lub płynnym. Zależy to od wybranego modelu. Dzięki nim można tanio, wygodnie i bezpiecznie zyskać w mieszkaniu pełen dostęp do ciepłej wody. Podgrzewacze wody 20l powinny być wyposażone w czujnik spalin, który w razie awarii urządzenia, zaalarmuje mieszkańców o niebezpiecznym wycieku. Spalanie gazu w takim podgrzewaczu może odbywać się w komorze otwartej lub zamkniętej. Podgrzewacze wody 20 litrów mogą być zasilane również przez energię elektryczną. Występują w wersji pojemnościowej i przepływowej. Ich użycie jest bardziej kosztowne, niż w przypadku podgrzewaczy gazowych. Jednak są znacznie bezpieczniejsze, nie mają żadnych ograniczeń, a ich eksploatowanie jest w pełni komfortowe. W ofercie Bridom.pl dostępne są bojlery 20l o mocy od 3,5 kW do 24 kW. Ponadto, zapewniamy szeroki wybór modeli, zarówno gazowych, jak i elektrycznych bojlerów. Ze względu na swoją wydajność te drugie są najczęściej wybierane przez kupujących.

Podgrzewacze wody 20l – miejsce montażu

Umiejscowienie podgrzewaczy zależy w głównej mierze od modelu urządzenia. Jeśli zdecydujesz się na bojlery 20l otwarte (zwane także bezciśnieniowymi), będziesz mógł z łatwością przymocować je na kranie. Zajmują one bardzo mało miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku niewielkich łazienek, kuchni lub aneksów kuchennych w biurach. Natomiast podgrzewacze ciśnieniowe charakteryzują się większymi gabarytami. Wymagają większej przestrzeni, dlatego warto przed zakupem wygospodarować takie miejsce w łazience bądź kuchni. Najczęściej umieszcza się je właśnie w łazience lub pomieszczeniu gospodarczym, gdzie można je łatwo zawiesić na ścianie.

Bojlery 20l a zapotrzebowanie mieszkańców

Przy wyborze odpowiedniego podgrzewacza wody należy przyjrzeć się wszystkim jego parametrom, a także wziąć pod uwagę stan własnego mieszkania i to, jaka ilość woda będzie musiała być podgrzana. Kluczowa jest moc i pojemność. W przypadku mocy ważne jest to, aby urządzenie mogło podgrzać wodę w dość szybkim tempie, aby zapewnić domownikom dostęp do ciepłej cieczy. Pojemność natomiast zależy od liczby użytkowników. Podgrzewacze do wody 20l to małe urządzenia, które będą idealne w przypadku jednej osoby. Tak samo sprawa wygląda w przypadku podgrzewaczy wody 10l, bojlerów 15l oraz bojlerów do wody 30l. Dla dwójki mieszkańców wystarczająca będzie pojemność bojlerów 40l. Jednak można okazać się niewystarczająca, kiedy jej zużycie będzie naprawdę duże. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdują się także większe modele, które sprawdzą się w wieloosobowych rodzinach oraz miejscach, gdzie pracuje wiele osób.