Nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej w domu można zapewnić sobie w różnoraki sposób. Podgrzewacze wody to jedno z tych rozwiązań, które można wykorzystać w budynkach niepodłączonych do instalacji centralnego ogrzewania lub innych systemów grzewczych. Niekiedy jest to niemożliwe, np. w przypadku niektórych domków letniskowych. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one działać jednocześnie. Podgrzewacze wody 50l mogą bez problemu współpracować z takimi urządzeniami jak kolektory słoneczne, kominki z płaszczem wodnym itd. Dzięki temu są one nie tylko wydajne, lecz także ekologiczne. Jest to niezwykle istotne względem najnowszych standardów dotyczących szczególnie nowo wybudowanych domów.

Podgrzewacze wody 50l – czym się charakteryzują?

Podgrzewacze wody 50 litrów działają w prosty sposób. Magazynują wodę, a następnie ją podgrzewają. Ciecz zachowuje optymalną temperaturę dzięki temu, że zbiorniki pokryte są szczelną izolacją. Najczęściej wykonana jest ona z pianki polistyrenowej lub poliuretanowej. Za utrzymanie pożądanego ciepła wody odpowiada także termostat, który wyczulony jest na wahania temperatury cieczy. Kiedy spadnie ona poniżej pewnej wartości, urządzenie to włącza grzałkę. Bojlery 50l można podzielić na kilka kategorii, np. podgrzewacze ciśnieniowe i bezciśnieniowe. W pierwszym przypadku bojler można połączyć z kilkoma punktami poboru wody, np. w łazience i kuchni. Z kolei drugi rodzaj stosuje się wyłącznie w jednym miejscu, np. w umywalce. Jest to dobre rozwiązanie np. do biur lub pomieszczeń gospodarczych.

Podgrzewacze wody 50 litrów – wydajne i odporne na korozję

Oprócz grzałki, czyli jednego z najważniejszych elementów zasobników, bojlery 50l składają się także ze zbiornika. To w nim gromadzona jest woda. Mogą być one wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej albo pokryte emalią ceramiczną. Aby zapobiec korozji, do której rozprzestrzeniania się może dojść w wyniku kontaktu wody ze stalą, w urządzeniach tych instalowane są także anody magnetyczne albo aluminiowe, które przeciwdziałają powstawaniu rdzy. Należy szczególnie dbać o te elementy oraz systematycznie sprawdzać ich stan. Jeśli dojdzie do zużycia tej części, w podgrzewaczu nastąpi wysyp rdzy, który prowadzi do uszkodzenia całego urządzenia. Bojlery do wody 50l są także bardzo wydajne, potrafią w krótkim czasie ogrzać duże ilości wody. Czasami wyposażone są w dwie grzałki, które jeszcze bardziej przyspieszają ten proces. Jeśli 50 l to za mało, w naszym sklepie znajdziesz także podgrzewacze wody 75l.

Kiedy sprawdzą się bojlery do wody 50l?

Wydajność bojlerów zależy w głównej mierze od tego, ile osób znajduje się w danym budynku. Jeśli w domostwie mieszka jedna lub dwie osoby, które nie potrzebują codziennie dużych ilości ciepłej wody, bojlery 50l będą wystarczające. Dla dwóch osób sprawdzą się także podgrzewacze wody 60l. Jeśli natomiast chcesz zdecydować się na zakup podgrzewy wody 40l lub bojlerów 30l, musisz przygotować się na to, że ilość ciepłej wody wystarczy wyłącznie dla jednego mieszkańca. Przed zakupem urządzenia o danej pojemności należy więc sprawdzić, ile cieczy zużywane jest przez domowników czy pracowników. Jeśli wybierzesz zbyt małe podgrzewacze, mogą one nie zapewnić tyle ciepłej wody, ile potrzebujesz, a wtedy mieszkańcy domu będą musieli czekać, aż ciecz ponownie osiągnie optymalną temperaturę.

Bojlery do wody 50l – skuteczne rozwiązanie dla każdego domu

Oferujemy szeroką gamę podgrzewaczy wody, które cechuje wysoka jakość wykonania z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej klasy wyróżniają się one trwałością oraz solidną konstrukcją, która przetrwa długie lata. Renomowani producenci, których produkty można znaleźć w Bridom.pl, cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Z tego względu można mieć pewność, że są to podgrzewacze wody 50l, które cechują się niską awaryjnością oraz wysokim poziomem wydajności. Co więcej, podgrzewacze wody 50 litrów to także gwarancja bezpiecznego użytkowania. Są one odpowiednio zabezpieczone poprzez warstwy izolacji. Potwierdzeniem tego są certyfikaty zgodne z europejskimi normami dotyczącymi m.in. bezpieczeństwa elektrycznego. Ważne jest także to, że izolacje są bezfreonowe, co jeszcze bardziej podnosi jakość tych urządzeń. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty podgrzewaczy wody oraz pozostałych produktów.