Istnieje kilka systemów technicznych, które są wykorzystywane jako podgrzewacze wody. Bojlery 10l podnoszą płyn do odpowiedniej temperatury na krótko przed użyciem. Są również odmiany urządzeń, które przechowywują ciepłą wodę, która jest stale dostępna do użytku – głównie dzięki funkcji buforowania. Bojlery do wody 10l nazywa się również kotłami zamkniętymi. W jaki sposób woda dostaje się do kranu lub prysznica w odpowiedniej intensywności, pozwalającej umyć ciało lub naczynia? W większości przypadków niezbędny ruch wody jest możliwy dzięki grawitacji ze względu na umiejscowienie powyżej punktu poboru.

Podgrzewacze wody 10l z oferty Bridom.pl

W katalogu produktów Bridom.pl możesz znaleźć między innymi bojlery 10l i inne najczęściej używane odmiany podgrzewaczy wody, na przykład podgrzewacze wody 5l. Warto także zauważyć, że różnorodna oferta zawiera również inne typy urządzeń, takie jak na przykład podgrzewacze wody 40l, czy podgrzewacze wody 30l. Produkty o większym litrażu są szczególnie polecane tym klientom, którzy szukają rozwiązań adekwatnych do potrzeb większych przedsiębiorstw – na przykład firm usługowo-handlowych, przemysłowych, biur, gdzie zapotrzebowanie na ciepła wodę jest nie tylko spore ze względu na ilość zatrudnianych osób, ale także na potrzeby funkcjonowania danego biznesu. Przydadzą się również w domu wieloosobowej rodziny.

Przeglądając katalog produktów Bridom.pl, można się również natknąć na rozwiązania dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom. Są to na przykład podgrzewacze wody 20l i podgrzewacze wody 15l.

Jak działają podgrzewacze do wody 10 litrów i inne odmiany urządzeń z oferty Bridom.pl?

Jednym z najpopularniejszych produktów są konwencjonalne, zbiornikowe podgrzewacze wody. Zasilane są gazem lub energią elektryczną. Jak sama nazwa wskazuje – podgrzewacze do wody 10 litrów typu zbiornikowego mają duży, izolowany pojemnik magazynowy, w którym przechowywana jest ciepła woda aż do momentu, kiedy jest potrzebna.

Zimna woda wpływa na dno zbiornika i jest doprowadzana do odpowiedniej temperatury przez płomień gazowy lub elementy elektryczne. Następnie termostat ustawia i utrzymuje temperaturę wody.

Kiedy pojawia się zapotrzebowanie na ciepłą wodę, podgrzany płyn jest wypompowywany z górnej części zbiornika i przepływa przez rury doprowadzające ciepłą wodę. Gdy poziom wody w zbiorniku spada, jest on automatycznie napełniany zimną wodą – cały proces zaczyna się od nowa.

Bojlery 10l bezzbiornikowe – czym się charakteryzują te urządzenia?

Jeżeli chodzi o podgrzewacze wody w rozmaitych wersjach, to jedną z najpopularniejszych odmian urządzeń są bojlery do wody 10l, które nie mają zbiornika – jest to wersja bezzbiornikowa. W jaki sposób ogrzewają płyn do odpowiedniej temperatury tak, aby użytkownik mógł korzystać z wody o optymalnej, pożądanej temperaturze?

Charakterystyka tych urządzeń różni się od innej, popularnej odmiany podgrzewaczy. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody, zwane inaczej podgrzewaczami przepływowymi, są kompaktowymi, wiszącymi na ścianie jednostkami, które zapewniają ciepłą wodę dla wybranych pomieszczeń, a nie tylko dla pojedynczego kranu. Z tego powodu często wykorzystuje się je w różnego typu przedsiębiorstwach. W krótkim czasie są w stanie zapewnić dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze.

Podgrzewacze wody 10 litrów – jak działają?

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody nie zajmuje dużej ilości miejsca i jak sama nazwa wskazuje, nie ma zbiornika. Uaktywnia się dopiero w momencie, kiedy kran z gorącą wodą zostanie otwarty w danym pomieszczeniu. W tym momencie zimna woda jest pobierana do jednostki i czujnik przepływu aktywuje elektryczny element grzewczy lub palnik gazowy, który ogrzewa wewnętrzny wymiennik ciepła. Wbrew pozorom podgrzewacze wody 10 litrów nie są skomplikowanymi urządzeniami.

Kiedy zimna woda przepływa przez wymiennik ciepła, jest podgrzewana do ustawionej temperatury. Gorąca woda wychodzi z podgrzewacza i płynie bezpośrednio do kranu lub urządzenia – nie do zbiornika. W przypadku, gdy zamawiający zdecyduje się na wersję gazową, spaliny wytwarzane przez podgrzewacze wody 10 litrów są odprowadzane przez dedykowaną, szczelną rurę odpowietrzającą.

Czy warto zdecydować się na podgrzewacze wody 10l ?

Zużycie ciepłej wody ma decydujący wpływ na koszty i emisję CO2 przez zasobnik ciepłej wody. Potencjał oszczędności jest często bardzo niedoceniany. Dzięki prostym i niedrogim środkom przeciętne przedsiębiorstwo, a także gospodarstwo domowe może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku. Jest to kwestia niezwykle ważna, szczególnie w przypadku prowadzenia własnego biznesu.

Oprócz tego podgrzewacze wody 10l mogą usprawnić wszelkie czynności wykonywane przez pracowników, a także klientów. Ponadto, wybierając na przykład podgrzewacze wody 10l bezzbiornikowe z oferty Bridom.pl można podnieść ergonomię przestrzeni.