Każdy dom jednorodzinny powinien być wyposażony w instalację centralnego ogrzewania. Bez niej niemożliwe jest utrzymywanie optymalnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Instalacja centralnego ogrzewania odpowiada często również za podgrzewanie wody użytkowej w budynku. Są to dwie bardzo ważne funkcje. W związku z tym wszystkie elementy wchodzące w jej skład powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, by gwarantować bezawaryjną pracę. Elektryczne kotły c.o. 48 kW, które znajdziesz w tej kategorii, idealne spełniają wszystkie powyższe wymagania.

Kotły elektryczne 48 kW – jak działają?

Piece elektryczne c.o. 48 kW działają na bardzo podobnej zasadzie jak kotły węglowe czy gazowe. Jedyną różnicą jest fakt, że ten pierwszy w ciepło przetwarza energię elektryczną. Piece elektryczne 48 kW pobierają energię i z niej produkują ciepło, które następnie przekazywane jest poprzez przewody instalacji do wszystkich pomieszczeń w gospodarstwie domowym. Kotły elektryczne 48 kW posiadają w swoim wnętrzu grzałkę, która odpowiada za podgrzanie cieczy, która trafia do grzejników oraz innych miejsc poboru wody użytkowej. Ten element jest osłoniony. Każda grzałka posiada pokrycie wykonane ze stali lub mosiądzu, dzięki czemu do wnętrza nie dostaje się woda. Piece elektryczne 48 kW, które oferowane są w tej kategorii, są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz części. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie będzie pracować przez długie lata bez żadnych problemów oraz awarii. Elektryczne kotły c.o. 48 kW znajdujące się w naszej ofercie spełniają wszelkie normy, dlatego bez obaw możesz korzystać z nich w swoim domu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu urządzeń takich jak elektryczne kotły c.o. 48 kW?

Dobry piec elektryczny to podstawa każdej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego wybierając odpowiedni kocioł, musisz zwrócić uwagę na renomę producenta. Im lepsza marka, tym większa szansa, że piec będzie służył Ci przez długi czas. Wybierając kocioł, zwróć uwagę na ilość grzałek oraz moc. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele produktów. Oferowane są piece elektryczne 28 kW, piece elektryczne 30 kW, kotły elektryczne 36 kW czy kotły elektryczne 42 kW. Im więcej grzałek, tym większa moc danego urządzenia, dlatego gdy wybierasz piec, uprzednio oblicz, jakie jest zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu.

Wybór pieca elektrycznego nie jest zadaniem łatwym. W momencie zakupu weź również pod uwagę sterowanie danego urządzenia. Możesz wybrać piece elektryczne c.o. 48 kW, które reagują na temperaturę na zewnątrz lub w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował. Z pewnością znajdziesz dla siebie sprzęt, który będzie zaspokajał Twoje potrzeby. Nasze kotły elektryczne 48 kW posiadają również programatory czasowe, dzięki którym możesz dopasować tryb pracy urządzenia do własnych potrzeb. Możesz ustawić program w taki sposób, by włączał się rano i wieczorem. Elektryczne kotły c.o. 48 kW mogą się również samoistnie wyłączać, gdy temperatura w danym pomieszczeniu osiągnie określoną wartość.

Dlaczego warto postawić na piece elektryczne c.o. 48 kW?

Kotłów centralnego ogrzewania jest wiele. Możesz wybierać spośród węglowych, opalanych drewnem, na paliwo ciekłe czy gazowe. Jednak żaden z wymienionych wcześniej pieców nie ma takiej sprawności, jak elektryczne, choć moc urządzeń może być porównywalna. Dzięki temu masz pewność, że energia, która jest potrzebna do jego zasilania, jest wykorzystywana efektywnie. Kotły elektryczne 48 kW to również oszczędność pieniędzy. Cena rachunków w zależności od trybu pracy może być nieco wyższa, niż w przypadku urządzeń zasilanych innym paliwem, jednak koszt zakupu samego pieca jest zdecydowanie niższa. Warto także wspomnieć, że oferowane w tej kategorii produkty nie wymagają posiadania komina. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić pieniądze, które musiałbyś wydać na przystosowanie domu oraz instalacji do danego rodzaju kotła.

Piece elektryczne 48 kW - krok ku lepszej przyszłości

Weź pod uwagę, że piece elektryczne 48 kW sprzyjają ochronie środowiska. Korzystając z urządzeń zasilanych prądem, nie emitujesz toksycznych substancji, które produkowane są w procesie spalania. Zwróć uwagę, że normy unijne są coraz bardziej restrykcyjne. Decydując się na Elektryczne kotły c.o. 48 kW, możesz być spokojny, że za jakiś czas zajdzie potrzeba wymiany pieca na inny. Na koniec trzeba wspomnieć, że urządzenia dostępne w tej kategorii to także Twój komfort. Programatory czasowe, które znajdują się w wyposażeniu poszczególnych produktów, umożliwiają dostosowanie czasu pracy do indywidualnych potrzeb. Piece elektryczne c.o. 48 kW to gwarancja długiej pracy bez obaw o awarie.