Ogrzewanie domu jednorodzinnego to w zdecydowanej większości przypadków zadanie jego właściciela. Posłużyć może do tego instalacja centralnego ogrzewania. Coraz częściej Polacy sięgają po nowoczesne piece elektryczne c.o. 42 kW. Są one wykorzystywane w domach jednorodzinnych, ze względu na szereg korzyści, które za sobą niosą. Kotły elektryczne 42 kW to gwarancja bezawaryjnej pracy przez długi czas.

Instalacja centralnego ogrzewania – jak działa, jeśli chodzi o piece elektryczne 42 kW

Jest to jedna z podstawowych instalacji w każdym gospodarstwie domowym. Bez niej ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Instalacja centralnego ogrzewania zapewnia rozprowadzanie ciepłej wody do różnych części domów. Jej zadaniem jest także często podgrzewanie wody użytkowej do codziennej higieny lub mycia naczyń. W skład instalacji centralnego ogrzewania wchodzą liczne urządzenia. Są to pompy wody, podgrzewacze, przewody, grzejniki oraz właśnie kotły np. piece elektryczne 42 kW. Jako specjaliści w dziedzinie instalacji centralnego ogrzewania, zdajemy sobie sprawę, że dobrej jakości elementy układu, są gwarancją jej prawidłowego funkcjonowania. Nie ma miejsca na półśrodki, dlatego produkty oferowane w tej kategorii to najwyższej jakości urządzenia, które zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas. Elektryczne kotły c.o. 42 kW, które znajdziesz w naszym sklepie to gwarancja Twojego komfortu oraz oszczędności.

Jak zbudowane są elektryczne kotły c.o. 42 kW?

Kotły elektryczne nie mają skomplikowanej budowy jak inne rodzaje pieców. Dzięki temu ich ewentualna naprawa nie będzie tak trudna oraz kosztowna. Budowa jest zawsze taka sama, niezależnie od tego, czy są to kotły elektryczne 48 kW, czy kotły elektryczne 28 kW. Tego rodzaju piece posiadają w swoim wyposażeniu grzałkę. Jest to zazwyczaj metalowy drut oporowy w stalowej, mosiężnej lub miedzianej osłonie. Dzięki temu pokryciu element ten nie ma styczności z wodą. Piece elektryczne 42 kW są także wyposażone w programatory czasowe. Każdy kocioł elektryczny jest sterowany w taki sposób, by moc, a także czas włączenia oraz wyłączenia był dopasowany do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa domowego. Dzięki temu Twój dom będzie zawsze zaopatrzony w wystarczającą ilość ciepła. Jak to działa w praktyce? Dzięki temu elektryczne kotły c.o. 42 kW mogą włączać się nad ranem, zanim domownicy wstaną, by temperatura podczas przygotowań do pracy czy do szkoły była optymalna.

Jak dobrać moc kotła elektrycznego? Elektryczne kotły c.o. 42 kW i inne.

Piece elektryczne c.o. 42 kW to tylko jeden z rodzajów oferowanych w tej kategorii. Oprócz tego nasz sklep posiada w swoim asortymencie inne kotły. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz wyposażyć się np. w piece elektryczne 30 kW lub piece elektryczne 36 kW. Moc kotła powinna zostać dobrana na podstawie kilku czynników. Zanim wybierzesz dla siebie najlepszy produkt, powinieneś obliczyć, jakie zapotrzebowanie na moc cieplną ma Twoje gospodarstwo domowe. Weź pod uwagę m.in. całkowitą powierzchnię oddawania ciepła przez budynek, jaki jest współczynnik przenikania ciepła przez ściany domu, okna oraz drzwi. Koniecznie zwróć uwagę na stopień wentylacji pomieszczeń oraz zdolność domu do akumulowania ciepła wewnątrz bryły budynku. Te kilka kwestii umożliwi Ci dobranie odpowiedniej mocy pieca. Kotły elektryczne 42 kW, dostępne w tej kategorii, są przeznaczone w głównej mierze do pracy jako niezależne źródło ciepła w większych budynkach. Znajdą również zastosowanie w przemyśle oraz pracy ciągłej.

Dlaczego warto postawić na piece elektryczne c.o. 42 kW?

Elektryczne kotły c.o. 42 kW oferowane w tej kategorii posiadają wiele zalet. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fakt, że prąd jest jednym z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła. Obecnie kładzie się bardzo duży nacisk na ochronę środowiska. Zanieczyszczenie w dużych miastach jest ogromne. Przyczyniają się do tego również piece na paliwo stałe. Kotły elektryczne 42 kW są ekologiczne i podczas pracy nie emitują zanieczyszczeń. Dodatkowo zakup kotła zasilanego prądem zwyczajnie się opłaca pod względem ekonomicznym. Piece elektryczne 42 kW są o wiele tańsze od swoich odpowiedników gazowych czy olejowych. Ten rodzaj kotła nie wymaga również innych dodatkowych remontów. Montaż urządzenia jest niezwykle prosty. Piece elektryczne nie wymagają komina, ponieważ w trakcie pracy nie zachodzi proces spalania. Kotły oferowane w tej kategorii są również kompaktowe. Nie zajmuje dużo miejsca, dlatego spokojnie będziesz mógł go umieścić w dowolnym, wcześniej wybranym pomieszczeniu. Oczywiście piece elektryczne c.o. 42 kW to także łatwość w obsłudze. Dzięki dodatkowym elementom wyposażenia możesz zaprogramować go tak, by włączał się o określonej godzinie i ogrzewał dom do osiągnięcia optymalnej temperatury.